Picture of Łukasz Bogdziewicz

Łukasz Bogdziewicz

Autor

Featured articles

Kolejna mapa, Ogród Grozy, jest polem bitwy o trzech alejach. Jej wygląd przypomina wielki ogród. Występują tutaj krzewy, drzewa oraz szklarnie, które tworzą ścieżki pomiędzy liniami. Rozmieszczone skupiska krzaków stanowią świetne miejsca do przygotowania zasadzek, wykorzystania w trakcie ucieczki czy ukrycia się przed przeciwnikiem. Szczególną cechą tej planszy jest zmiana dnia w noc. Wtedy zaczyna się prawdziwa rozgrywka.

Nawiedzone Kopalnie są polem bitwy składającym się z dwóch plansz. Pierwsza z nich, powierzchnia, przedstawia standardową mapę. Znajdują się tutaj dwie linie, ścieżki i przeszkody terenowe pomiędzy alejami, obozy najemników, strażnice oraz miejsca powstania golemów. Ten ostatni element jest bezpośrednio związany z drugą częścią planszy - kopalnią.

Poznanie mechaniki rozgrywki w Heroes of the Storm jest podstawą. Jednak komunikacja z drużyną stanowi pierwszy krok do zwycięstwa. Jeśli nie porozumiewasz się z drużyną poprzez komunikator głosowy, przydatne stają się skróty na chacie.

Wstępujemy tu do pola bitwy o pustynnym charakterze. Są to tereny wężowego boga Ka, który zaklął swoją moc w znajdujących się tutaj świątyniach (temples). Celem rozgrywki jest zdobywanie tych miejsc kultu. Zostały rozmieszczone na samej górze mapy, w jej centralnej części (obok której znajduje się strażnica) oraz na samym dole pola bitwy.

Jest to mapa utrzymana w mrocznym klimacie. Składa się z trzech alei. Pomiędzy nimi znajdują się ołtarze (altars), które stanowią kwintesencję rozgrywki. Służą one jako miejsce składowania klejnotów (gems). Klejnoty zdobywamy na dwa sposoby - poprzez zabójstwa wrogich bohaterów lub niszczenie pająków przychodzących wraz z minionami przeciwnika.

Zasadą tego pola bitwy jest zbieranie danin (tribute) dla Władcy Kruków. Pojawiają się one co jakiś czas w pewnych określonych miejscach na mapie. Jakikolwiek gracz może podnieść daninę. Nie występuje tutaj przymus przyniesienia danin do wybranego miejsca lub postaci.

Zatoka jest mapą o niesymetrycznym rozstawieniu alei. Górna i środkowa występują praktycznie obok siebie. Pomiędzy nimi znajduje się strażnica. Natomiast dolną i środkową linię oddziela spory obszar. Za sprawą takiego podziału możemy rozdzielić mapę na strefę górną, gdzie bardzo często odbywają się walki drużynowe, oraz strefę dolną z pojedynkami poszczególnych graczy. Zasada rozgrywki na tym polu bitwy opiera się o zbieranie dublonów.

Heroes of the Storm - Sterowanie w grze

Poznaj domyślne funkcje myszki i klawiatury.

Zaznajomienie się ze sterowaniem oraz jego opanowanie jest pierwszym krokiem do zwycięstwa w Heroes of the Storm. Przedstawiamy domyślne ustawienia sterowania w grze - warto poświęcić czas, aby nauczyć się dobrze korzystać z odpowiednich klawiszy.

Heroes of the Storm to najnowsza produkcja studia Blizzard, odpowiedzialnego m.in. za StarCrafta, Diablo, World of Warcraft, Hearthstone. Tytuł jest skierowany na sieciowe zmagania drużynowe, należy więc do gatunku MOBA - multiplayer online battle arena. Każdy gracz wciela się w wybranego bohatera, który posiada inne możliwości walki i umiejętności. W Heroes of the Storm znajdują się postaci znane z uniwersów gier Blizzarda, jak choćby Jim Raynor ze StarCrafta czy Valla z Diablo 3.