Picture of Andrzej Kaźmierczak

Andrzej Kaźmierczak

Autor

Featured articles

ArtykułGry jesieni - na co warto czekać?

Jeśli przegapiliście naszą listę przed wakacjami, teraz jest dobry moment, by się z nią zapoznać.

ArtykułSukcesy i porażki Counter-Strike'a

Popularna seria skończyła 15 lat.

ArtykułJak Unreal zmieniał rzeczywistość

Historia wzlotów i upadków popularnej serii.

Za nami ogłoszenie Call of Duty: Advanced Warfare. Zobaczyliśmy zwiastun i dowiedzieliśmy się kilku szczegółów, które mają pchnąć ultrapopularną serię strzelanin w nowym kierunku, wychodząc naprzeciw sceptykom, zarzucającym Activision powielanie utartych schematów.

ArtykułGame Boy wciąż żyje

Minęło 25 lat od premiery konsolki Nintendo w Japonii.

Minęło 25 lat odkąd na rynku pojawił się Game Boy - kultowa konsola przenośna japońskiego koncernu Nintendo. Urządzenie sprzedało się we wszystkich swoich wariantach w oszałamiającej liczbie ponad 200 milionów egzemplarzy, ale by w dobie super zaawansowanych telefonów komórkowych zrozumieć jego fenomen, należy się cofnąć do schyłku lat 80., a nawet jeszcze wcześniej.

ArtykułGun fu w grach wideo

Co łączy filmy Johna Woo z niezastąpionym Maksem Paynem?

W prawdziwym życiu strzelanin lepiej unikać, niezależnie po której stronie prawa się stoi. Jeśli już nie ma odwrotu, ludzie starają uciekać się do podstępu, przewagi taktycznej czy ogniowej. W filmach i grach z drugiej strony, takimi „drobiazgami” przejmować się nie trzeba - magia kina zaradzi wszelkim problemom. Mało tego! Proste zabicie oponentów to częstokroć za mało, należy to też zrobić w dobrym, możliwie widowiskowym stylu.

ArtykułNa szczycie e-sportu

Relacja z Intel Extreme Masters 2014.

Intel Extreme Masters to seria wielkich imprez e-sportowych, które w świadomości Polaków utkwiły w głównej mierze dzięki przystankowi w Katowicach, w styczniu ubiegłego roku. Impreza w stolicy Górnego Śląska tak się spodobała, że postanowiono zerwać z tradycją urządzania finału na niemieckich targach CeBIT w Hanowerze i w tym roku przenieść go do charakterystycznego „Spodka”. Miniony weekend upłynął pod znakiem świetnego, e-sportowego widowiska.

ArtykułNiemi bohaterowie

Milczenie jest złotem?

W 2009 roku czytelnicy GameSpotu wybrali na najlepszą postać gier wideo Gordona Freemana z serii Half-Life, a magazyn Empire rok później ochrzcił go najlepszym bohaterem wszech czasów świata gier. „Nie pokazując i nie nadając głosu Freemanowi, Valve przedstawiło wzór postaci, którą każdy gracz może się stać, dowolnie wyrzeźbić jej osobowość” - czytamy w uzasadnieniu. W porządku, ale to wcale nie świadczy o „najlepszej postaci”, lecz o tym, że Freeman jest wszystkim i niczym. O jego osobowości można powiedzieć bardzo niewiele, a podziw dla kultowego wyglądu nabiera innego sensu, kiedy poznajemy bohatera filmu „Arrival” z Charlie Sheenem w reżyserii Davida Twohy'ego.