Picture of Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Featured articles

Nieoficjalnie: Twórcy Detroit pozwali francuskie media

Za artykuły o rzekomej toksycznej atmosferze w studiu.

Red Alert powraca jako gra mobilna

Skierowana na rynek chiński.

Cyberpunk 2077 będzie grą FPP?

Pożegnanie z plecami.

RekomendacjaFrostpunk - Recenzja

SimCity z charakterem This War of Mine.

Doom - trwają prace nad nowym filmem

Projekt Universal Pictures.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Firma Valve przejęła studio Campo Santo, twórców interaktywnej opowieści Firewatch - deweloperzy poinformowali o dołączeniu do właściciela Valve na oficjalnym blogu.

VideoElder Scrolls Online - zwiedzamy Summerset

Kraina elfów z nadchodzącego dodatku.

Już 21 maja (na konsolach dwa tygodnie później) debiutuje nowy dodatek do Elder Scrolls Online - gry MMO od studia Zenimax. To kolejny po Morrowindzie rozdział, który wprowadzi zupełnie nową krainę.

Holandia: Lootboxy w niektórych grach mają znamiona hazardu

Wydawcy muszą zmienić obecne systemy.

Holenderska organizacja The Gaming Authority - zajmująca się między innymi uzależnieniem od gier czy oszustwami finansowymi związanymi z grami wideo - przyjrzała się skrzynkom z losową zawartością (lootboxom) w grach wideo. Członkowie orzekli, że niektóre gry z tego typu skrzynkami noszą znamiona hazardu.

Minit - Recenzja

Retro-symulator pośpiechu.

Minit to gra w stylu pierwszej części The Legend of Zelda - przypomina ją zarówno ze względu na formułę rozgrywki, jak i perspektywę, z której obserwujemy kaczego (tak mi się wydaje) bohatera. Tytuł ten nie jest jednak po prostu wiernym naśladowcą, ponieważ twórcy postawili na interesujące urozmaicenie formuły rozgrywki, które jest jednocześnie ciekawym pomysłem, ale potrafi też przeszkadzać.

PUBG za darmo na Xbox One do końca weekendu

Opcja wyboru mapy zmierza do wersji PC.

Wszyscy posiadacze konsoli Xbox One mogą od dziś - od wieczora - pobrać za darmo strzelankę PlayerUnknown's Battlegrounds. Bezpłatna rozgrywka możliwa będzie do godziny 9:00 w poniedziałek, 23 kwietnia.

Wyzwania w Fortnite Battle Royale to specjalne zlecenia, które możesz wypełniać w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas rywalizacji. Najważniejsze są wyzwania tygodniowe.

10 pytań o God of War

Co z tym Kratosem?

Nowa gra studia Santa Monica debiutuje już 20 kwietnia. Możecie już przeczytać naszą recenzję God of War, ale postanowiliśmy też przygotować podręczne zestawienie najważniejszych pytań dotyczących gry i zwięźle na nie odpowiedzieć.

Tańczenie to jedna z tak zwanych emotek w Fortnite. W miarę postępów odblokowujemy różne rodzaje tanecznych ruchów. Jednym z pojawiających się co jakiś czas wyzwań jest zatańczenie na różnych parkietach. Można tego dokonać na przestrzeni kilku rozgrywek, a niekoniecznie w jednym meczu - warto o tym pamiętać i się nie stresować.

Na całym świecie sprzedano już ponad milion egzemplarzy A Way Out - poinformowali przedstawiciele studia Hazelight. Taki wynik osiągnięto w niecałe trzy tygodnie od premiery. Gra zadebiutowała 23 marca.

Pierwsza Poprzednia