Picture of Michał Wachowiak

Michał Wachowiak

Autor

Poszukiwacz innowacyjnych rozwiązań i intrygujących historii. Miłośnik wyzwań, nie tylko wirtualnych.

ArtykułBioShock - Retrospektywa

Czy byłbyś łaskaw zagrać?

„BioShock to duchowy spadkobierca System Shock 2” - te słowa Kena Levine'a, współzałożyciela Irrational Games i współtwórcy obydwu gier, były często cytowane w recenzjach pierwszego z tytułów. Dla wielu graczy to wystarczająca rekomendacja.

ArtykułGry na giełdzie

City Interactive i CD Projekt RED wygenerowały dla inwestorów gigantyczne zyski. Czy dla spółek wejście na parkiet było równie korzystne?

Produkcja gier może być dobrym biznesem. Wymagającym jest zawsze. Gdy deweloper gier wchodzi na odpowiednio wysoki poziom wtajemniczenia i zechce mierzyć się na światowym rynku w kategorii „gry najwyższej jakości” zazwyczaj pojawia się problem przyziemny - gotówka. Jednym ze sposobów jego pokonania jest podzielenie się biznesem z inwestorami giełdowymi.

ArtykułCyfrowa dystrybucja po polsku

Jak Muve.pl i CDP.pl walczą o klienta na globalnym rynku.

Cyfrowa dystrybucja stała się potężnym kanałem sprzedaży na rynku gier komputerowych. Zjawisko, które jeszcze kilka lat temu obejmowało niewielki wycinek, zauważyli także polscy dystrybutorzy, do niedawna skupiający się wyłącznie na pudełkowych wersjach produktów. W jaki sposób mają zamiar przekonać polskich konsumentów, że na globalnym rynku, to właśnie u nich powinni zostawić pieniądze? Zapytaliśmy o to Adama Wróblewskiego z Muve.pl oraz Tadeusza Zielińskiego z CDP.pl - dwóch największych sklepów z grami cyfrowymi w Polsce.