Picture of Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Featured articles

Pamiątki z pokazu Cyberpunk 2077 z zawrotnymi cenami na eBayu

Smycze i figurki za czterocyfrowe kwoty.

Podczas zamkniętego pokazu gry Cyberpunk 2077 na tegorocznych targach E3, w której uczestniczyli tylko zaproszeni dziennikarze, rozdawano pamiątki w postaci smycz i figurek. Niektórzy z zaproszonych gości postanowili wystawić przedmioty na aukcji w serwisie eBay, gdzie osiągają zawrotne ceny.

ArtykułW samym sercu motosportu - reportaż z pokazu The Crew 2

Jeździliśmy Porsche, Land Roverem i 600-konnym driftowozem.

Gdy odwiedzamy różne zakątki świata w ramach przedpremierowych pokazów gier, lądujemy w wielu przeróżnych, często bardzo interesujących miejscach. Pokaz The Crew 2, na który wybraliśmy się do niewielkiej miejscowości Spielberg w Austrii, był jednak wyjątkowy dzięki wielu rożnym atrakcjom przygotowanym przez Ubisoft. Pierwszy dzień upłynął nam jednak tylko na podróży i zakwaterowaniu w uroczo umiejscowionym hotelu.

VideoGramy Polakami w FIFA 18 World Cup

Dodatek z Mistrzostwami Świata - przewidujemy wynik

Wszyscy posiadacze FIFA 18 otrzymali 29 maja dostęp do darmowego rozszerzenia, w którym EA Sports wprowadziło do gry opcję rozegrania Mistrzostw Świata w Rosji.

The Crew 2 wyznacza nowe standardy dla gier wyścigowych z otwartym światem. W zasadzie mylne jest nazywanie produkcji typową grą wyścigową. Obawy związane z wprowadzeniem do zabawy maszyn latających i pływających okazują się zupełnie bezpodstawne. The Crew 2 to po prostu gra traktująca o motosporcie w przeróżnych jego wydaniach.

Podczas wczorajszej prezentacji, Activision ujawniło rozgrywkę z Call of Duty 4: Black Ops. Mieliśmy już okazję zagrać w tryb wieloosobowej rywalizacji i przedstawiamy pierwsze wrażenia.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.

Wędkowanie w Far Cry 5 to nowość dla serii. Do tej pory mogliśmy polować na różne zwierzęta, a z ich pozyskanych skór tworzyć przedmioty i różnego typu ulepszenia. Tym razem możemy także wędkować, a pozyskane ryby przede wszystkim sprzedawać, często z całkiem niezłym zyskiem. Wędkowanie w Far Cry 5 to jednak przede wszystkim naprawdę przyjemna mini-gra.

Far Cry 5 - własność kultu: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca własności kultu - ołtarze - w Rzeka Henbane.

W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku regionu Rzeka Henbane są to tak zwane ołtarze. To dość wysokie i widoczne ze sporej odległości zielonkawe kapliczki, u których podstawy wydobywa się zielony dym. Takiej własności kultu w przypadku drugiego regionu znajdziemy szesnaście.

Far Cry 5 - posterunki kultu: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie posterunki do wyzwolenia w Rzeka Henbane.

Aktywności poboczne związane z wyzwalaniem posterunków na pewno nie będą zaskoczeniem dla tych graczy, którzy znają poprzednie części serii Far Cry. Przejmowanie posterunków występuje także w najnowszej odsłonie, jednak nie jest tak inwazyjne w rozgrywkę, jak do tej pory. Neutralizacja posterunków jest więc w dużej mierze opcjonalna, chociaż nie zawsze. Warto zajmować się posterunkami z wielu powodów.

Far Cry 5 - własność kultu: Góry Whitetail (mapa)

Wszystkie miejsca własności kultu - wabików na wilki - w Górach Whitetail.

W każdym z trzech głównych regionów gry znajdziesz specjalne, strategiczne obiekty należące do kultystów. W przypadku Gór Whitetail są to wabiki na wilki. To dość wysokie i widoczne ze sporej odległości wieżyczki generujące odgłosy dzikich zwierząt, mające na celu zwabienie wilków. Takiej własności kultu w przypadku drugiego regionu znajdziemy dziesięć.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Góry Whitetail (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Górach Whitetail.

Wędkowanie w Far Cry 5 to nowość dla serii. Do tej pory mogliśmy polować na różne zwierzęta, a z ich pozyskanych skór tworzyć przedmioty i różnego typu ulepszenia. Tym razem możemy także wędkować, a pozyskane ryby przede wszystkim sprzedawać, często z całkiem niezłym zyskiem. Wędkowanie w Far Cry 5 to jednak przede wszystkim naprawdę przyjemna mini-gra.

Far Cry 5 - posterunki kultu: Góry Whitetail (mapa)

Wszystkie posterunki do wyzwolenia w Górach Whitetail.

Aktywności poboczne związane z wyzwalaniem posterunku na pewno nie będą zaskoczeniem dla tych graczy, którzy znają poprzednie części gry Ubisoftu. Przejmowanie posterunków występuje także w Far Cry 5, jednak nie jest tak inwazyjne w rozgrywkę, jak do tej pory. Neutralizacja posterunków jest więc w dużej mierze opcjonalna, chociaż nie zawsze. Warto zajmować się posterunkami z wielu powodów.

Artykuł10 najlepszych gier na PS VR

W co warto zagrać na PlayStation VR.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od firmy Sony pojawiły się pod dachami wielu polskich domów. Zakup PS VR jest teraz jeszcze atrakcyjniejszy, gdyż zestawy ponad miesiąc temu znacznie potaniały. Spośród wszystkich dostępnych obecnie gogli VR, to właśnie rozwiązanie zaprojektowane z myślą o konsoli PlayStation 4 może okazać się najlepszym wyborem - zwłaszcza, gdy posiadamy już samą konsolę.

ArtykułFakty i mity - jak zmieniły się laptopy do gier

Karty graficzne, design i technologie.

Do niedawna laptopy dla graczy kojarzyły się z dużymi i ciężkimi konstrukcjami, które przy przenoszeniu nawet w wygodnym plecaku, powodowały nieustannie bóle pleców. Takie sprzęty wyróżniał też krzykliwy design, często z niepotrzebnym oświetleniem LED i innymi niepraktycznymi rozwiązaniami.

RekomendacjaMoss - Recenzja

Prawdopodobnie najlepszy tytuł na PS VR.

Moss jest przedziwną grą. Produkcja została zaprojektowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, ale nie skupia się na prezentowaniu rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby. A przynajmniej nie robi tego w klasyczny sposób.

Far Cry 5 - zakończenie: Gdzie wszystko się zaczęło

Misja główna: finał gry - stajemy oko w oko z Josephem Seedem.

Czas na wielki finał. Przed wami zakończenie Far Cry 5, a co za tym idzie, spotkanie twarzą w twarz z samym Josephem Seedem. Do tej misji możesz przystąpić dopiero po wyzwoleniu trzech głównych regionów gry. Teoretycznie możesz to zrobić w dowolnej kolejności, jednak lokacja Rzeka Henbane jest pod tym względem najtrudniejsza.

Far Cry 5 - Wkrocz na drogę

Misja główna: eksplorujemy bunkier Faith.

To zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji Nauka, w której pokonaliśmy Faith, kobietę rządzącą trzecim regionem Hope County. Lokacja została więc już wyzwolona, a po pokonaniu Faith otrzymałeś klucz do jej schronu. W tym samym momencie startuje misje Wkrocz na drogę, w ramach której wciąż pozostajemy w narkotycznym stanie.

Far Cry 5 - Nauka

Misja główna: ratujemy uwięzionych w areszcie i zabijamy Faith.

Zadanie należy do grupy misji rozpoczynających się automatycznie, wraz z postępami odnoszonymi w regionie Rzeka Henbane. Misja Nauka rozpocznie się niedługo po osiągnięciu ostatniego punktu ruchu oporu w trzeciej lokacji mapy świata gry.

Far Cry 5 - Służyć i chronić, Wojna narkotykowa

Misja główna: pomagamy ruchowi oporu w regionie Rzeka Henbane.

Te dwa zadania przypisane są do głównego wątku fabularnego, jednak ich ukończenie nie jest konieczne do dotarcia do finału gry. Znacznie jednak ułatwią zdobycie odpowiedniej liczby punktów ruchu oporu, co zwykle wiąże się z późniejszym odblokowaniem automatycznych misji wątku fabularnego gry. Więcej o aspekcie zadań, które aktywowane są automatycznie, piszemy na innej stronie naszej publikacji - Far Cry 5 - jak odblokować misje i prowadzić fabułę.

Pierwsza Poprzednia