Picture of Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Featured articles

RekomendacjaMoss - Recenzja

Prawdopodobnie najlepszy tytuł na PS VR.

Far Cry 5 - zakończenie: Gdzie wszystko się zaczęło

Misja główna: finał gry - stajemy oko w oko z Josephem Seedem.

Far Cry 5 - Wkrocz na drogę

Misja główna: eksplorujemy bunkier Faith.

Far Cry 5 - Nauka

Misja główna: ratujemy uwięzionych w areszcie i zabijamy Faith.

Far Cry 5 - Służyć i chronić, Wojna narkotykowa

Misja główna: pomagamy ruchowi oporu w regionie Rzeka Henbane.

Interaktywny dramat to najlepsze sformułowanie podsumowujące Detroit: Become Human - takiego właśnie określenia używają zresztą sami twórcy. Mieliśmy okazję testować grę przez ponad dwie godziny, podczas których podjęliśmy mnóstwo kluczowych wyborów, których konsekwencje nierzadko wprawiły nas w autentyczne zdumienie.

Far Cry 5 - Ekowojownicy

Misja główna: niszczymy zapasy narkotyków.

To zadanie odblokujesz najwcześniej po ukończeniu misji Przyjazne niebo. Wystarczy bowiem, że udasz się do tej samej mariny, gdzie porozmawiasz z mężczyzną (1) widocznym na poniższym obrazku. To Xander, który opowie ci o łodziach przewożących zbiorniki z błogością, czyli narkotykiem kultystów.

Far Cry 5 - Przyjazne niebo

Misja główna: odzyskujemy helikopter Adelaide Drubman.

To zadanie rozpoczniesz po udaniu się do lokacji Marina Drubmanów, w północnej części regionu Rzeka Henbane. Dokładne miejsce wskazaliśmy na poniższym obrazku strzałką (1). Po dotarciu na miejsce musisz porozmawiać z niejaką Adelaide Drubman, która wtajemniczy cię w założenia misji.

Far Cry 5 - Kici, kici

Misja główna: odblokowujemy pumę Peaches.

To zadanie możesz odblokować niemal w każdym momencie, gdy rozpoczniesz już eksplorację trzeciego regionu władanego przez Faith Seed, czyli Rzeka Henbane. W tym celu udaj się do miejsca nazwanego Taksydermia Peaches, które poznasz po charakterystycznej ikonie dzikiego kota (1).

Far Cry 5 - Płonące anioły

Misja główna: likwidujemy zastępy aniołów.

To zadanie możesz odblokować niemal w każdym momencie, gdy zaczniesz już eksplorację w regionie Rzeka Henbane. Wystarczy, że udasz się w okolicę Kempingu Moonflower (1), wskazanego na poniższym obrazku strzałką. To lokacja znajdująca się na północ od aresztu w Hope County.

Far Cry 5 - Badania kliniczne

Misja główna: używamy przynęty i zabijamy „anioły”.

Jest to kolejne zadanie dla doktora Lindseya. Możesz do niego przystąpić najwcześniej po ukończeniu pierwszej misji dla tego zleceniodawcy, czyli Polecenie lekarza. Po zrealizowaniu tego zadania możesz udać się do aresztu Hope County, gdzie znajduje się laboratorium doktora.

Far Cry 5 - Polecenie lekarza

Misja główna: zdobywamy skóry dla doktora Lindseya.

Tę misję główną możesz odblokować niemal w dowolnym momencie. Aby to zrobić, wystarczy że udasz się na północny zachód od Kempingu Moonflower, gdzie w miejscu zaznaczonym strzałką (1) na poniższym obrazku spotkasz pewnego doktora. Zanim to jednak zrobisz, konieczne będzie oczyszczenie najbliższego terenu.

Far Cry 5 - Skok wiary, Błogość, W niewiedzy błogość

Misja główna: automatyczne zadania w krainie Rzeka Henbane.

Zadania opisane na tej stronie rozpoczynają się automatycznie w ramach działań w trzecim z dostępnych regionów. Lokacja Rzeka Henbane zarządzana jest przez Faith Seed i stanowi ostatni „przystanek” przed ostatecznym spotkaniem z Josephem Seedem. Wraz z osiąganiem kolejnych punktów ruchu oporu, odblokowywać się będą kolejne automatyczne misje. Więcej o tym aspekcie piszemy na tej stronie - jak odblokować misje i prowadzić fabułę.

Far Cry 5 - Fałszywy prorok

Misja główna: niszczymy wielki pomnik Josepha Seeda.

Do tej misji będziesz mógł przystąpić zaraz po ukończeniu pierwszego zadania w rejonie Rzeka Henbane, czyli Areszt w Hope County. Wówczas wystarczy, że porozmawiasz z kobietą (1) przebywającą na murach aresztu. Możesz jednak spotkać w tym momencie popularny błąd gry, który uniemożliwi ci start tej aktywności.

Far Cry 5 - Ojcowskie rozkazy

Misja główna: ściągamy uwagę Feenaya i zabijamy go.

To zadanie związane z regionem Rzeka Henbane będziesz mógł odblokować najwcześniej po ukończeniu innej misji, Ustawa o czystej wodzie. Ojcowskie rozkazy rozpoczniesz rozmawiając z tą samą postacią w areszcie Hope County. Mężczyznę znajdziesz dokładnie w tym samym pomieszczeniu, co w przypadku wspomnianej misji.

Far Cry 5 - Ustawa o czystej wodzie

Misja główna: niszczymy pompy zatruwające wodę.

Do tego zadania możesz podejść najwcześniej po ukończeniu pierwszej misji w regionie Rzeka Henbane, czyli Areszt w Hope County. Odblokowanie następuje poprzez porozmawianie z mężczyzną (1) widocznym na poniższym obrazku. Możesz znaleźć go w jednym z pomieszczeń we wspomnianym areszcie.

Far Cry 5 - Zbawienie

Misja główna: neutralizujemy Rozpacz, czyli kryjówkę kultystów.

To zadanie możesz rozpocząć najwcześniej po ukończeniu misji Areszt w Hope County. Dopiero wtedy możesz swobodnie eksplorować teren aresztu położonego w regionie Rzeka Henbane. Areszt jest jednocześnie miejscem, w którym organizuje się ruch oporu w tej części mapy.

Far Cry 5 - Areszt w Hope County

Misja główna: pierwsza misja w regionie Rzeka Henbane.

Jeśli wyzwoliłeś już dwa pierwsze regiony, najwyższy czas zająć się ostatnim z trzech dużych lokacji, czyli miejscem nazwanym Rzeka Henbane. Jest to miejsce zarządzane przez niejaką Faith, która jest jednocześnie ostatnim „przystankiem” przed ostatecznym starciem z samym Josephem Seedem.

Far Cry 5 - Tylko ty, Ofiary wojny

Misja główna: ostatnia z psychodelicznych wizji i zabicie Jacoba Seeda.

Za sobą masz już trzy automatycznie rozpoczynające się zadania w ramach wyzwalania regionu Jacoba Seeda, czyli lokacji Góry Whitetail. Każda wcześniejsza miała bardzo podobny do siebie przebieg, a poniżej możesz zapoznać się z opisami tych misji.

Far Cry 5 - Lepsza zmiana

Misja główna: odbijamy rozdroże.

To zadanie możesz odblokować bezpośrednio po ukończeniu misji Syn marnotrawny. W tym celu porozmawiaj z tym samym mężczyzną na fotelu bujanym, co w przypadku wspomnianego zadania. Okaże się, że Hurk Senior chce doprowadzić do ekstremalnego powstrzymania wyborców i zlecił ci zlikwidowanie tak wielu wyznawców w jego okręgu, ilu tylko się da.

Far Cry 5 - Syn marnotrawny

Misja główna: odzyskujemy uzbrojoną furgonetkę.

Rozpoczęcie tego zadania może nastąpić w dowolnej chwili. Wystarczy, że przebywając w regionie Gór Whitetail, udasz się na wschodnie krańce lokacji. Znajdziesz tam miejsce, które nazywa się Fort Drubman (1). Najszybciej możesz dostać się tam po szybkiej podróży z oddalonego niedaleko stąd, Ośrodka Kieł.

Far Cry 5 - Poświęć słabych

Misja główna: przedostatnia psychodeliczna próba.

Po osiągnięciu trzeciego punktu ruchu oporu w ramach działań w regionie Góry Whitetail, wskutek narkotycznego stanu zostaniesz automatycznie przeniesiony do celi, kiedy to porozmawiasz z samym Jacobem Seedem.

Far Cry 5 - Osobisty miś bojowy

Misja główna: jak odblokować niedźwiedzia - kły do wynajęcia.

Ośrodek Kieł to najbardziej wyróżniające się miejsce na mapie w regionie, w którym rządzi Jacob Seed. Nawet przy oddaleniu widoku Gór Whitetail powinieneś bardzo łatwo dostrzec ten kompleks. Znak rozpoznawczy to ogromny hamburger. Nad lokacją zauważyć powinieneś też ikonę sympatycznego niedźwiedzia (1).

Far Cry 5 - Bliskie spotkania

Zadanie poboczne: odzyskujemy próbki obcej materii - znaki w zbożu.

Tę misję dodatkową możesz rozpocząć dopiero po zakończeniu zadania Bohaterska podróż. Porozmawiaj z Larrym, najlepiej właśnie zaraz po ukończeniu wspomnianej misji, który poprosi cię o odzyskanie próbek obcej materii.

Far Cry 5 - Exodus

Zadanie poboczne: ratujemy członków ruchu oporu przed utopieniem.

Tę misję dodatkową będziesz mógł aktywować najwcześniej po ukończeniu misji głównego wątku fabularnego Grace pod ostrzałem. Obie aktywności rozpoczniesz w okolicy lokacji o nazwie Kościół Baranka Bożego (1), znajdującej się w zachodniej części regionu Dolina Holland.

Far Cry 5 - Odsiecz

Zadanie poboczne: ratujemy członków ruchu oporu z potrzasku.

Tę misję dodatkową w regionie Johna Seeda odnajdziesz niedaleko na północny zachód od pierwszej głównej lokacji, czyli miasteczka Fall's End. Zadanie możesz rozpocząć niemal w każdej chwili.

Far Cry 5 - Nakaz eksmisji

Misja główna: wysadzamy schronisko - centrum szkoleniowe Bram Edenu.

Misję odblokujesz rozmawiając z Tammy Barnes, jednak nie wcześniej, niż po ukończeniu zadania głównego Cisza radiowa. Po krótkim wprowadzeniu w postaci monologu, będziesz musiał udać się do centrum szkoleniowego Bram Edenu w schronisku Stone Ridge. Już w opisie misji zauważysz, że masz pozbyć się całkowicie zagrożenia, a na końcu wysadzić wszystko w powietrze.

Far Cry 5 - Musimy być silni

Misja główna: druga z automatycznie rozpoczynanych misji w regionie Góry Whitetail.

To zadanie rozpocznie się automatycznie, po osiągnięciu drugiego punktu ruchu oporu. Gdy zauważysz na ekranie napis Polują na ciebie, możesz być gotowy, że już po chwili - znajdując się na otwartym terenie - otrzymasz w kolano strzałę z łuku. Nie ma znaczenia czy będziesz wykonywał wtedy inną misję: główną lub poboczną.

Pierwsza Poprzednia