Picture of Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Featured articles

Eurogamer.pl drugim serwisem o grach w Polsce - 1,43 mln UU w grudniu

Z regularnymi i wysokimi wzrostami rok do roku.

RekomendacjaBeat Saber - Recenzja

Muzyczne świet(l)ne miecze.

Digital FoundryNajlepsze smartfony 2018 roku - Ranking

Najciekawsze urządzenia mobilne roku z różnych półek cenowych.

Najlepsze smartfony 2018 roku - Ranking

Najciekawsze urządzenia mobilne roku z różnych półek cenowych.

Najlepsze smartfony 2018 roku - Ranking

Najciekawsze urządzenia mobilne roku z różnych półek cenowych.

Red Dead Redemption 2 - zakończenie: Amerykański jad

Misja główna: wielki finał RDR 2.

W poprzednich misjach, Ponowna próba i Marzenie o nowej przyszłości, zacieśnialiśmy więzy rodzinne z Jackiem i Abigail. Naszą towarzyszkę poprosiliśmy także o rękę. Również od Abigail zacznie się ostatnie zadanie, której jest jednocześnie zakończeniem Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption 2 - Ponowna próba; Marzenie o nowej przyszłości

Misja główna: zacieśniamy więzy rodzinne przed wielkim finałem.

W poprzedniej misji, Naprawdę wielki skurczybyk, po raz ostatni pomogliśmy Sadie Adler w schwytaniu poszukiwanego przestępcy. Przy okazji walczyliśmy także z niebezpiecznym niedźwiedziem. Czas jednak na zadbanie o rodzinę. Pierwsze z opisywanych zadań aktywujesz podczas rozmowy z synem, czyli Jackiem Marstonem. Chłopca znajdziesz pod drzewem na swoim ranczu.

Red Dead Redemption 2 - Naprawdę wielki skurczybyk

Misja główna: tropimy poszukiwanego i walczymy z niedźwiedziem.

W poprzedniej misji, Zły dzień Wujka, odbiliśmy naszego towarzysza z obozu skinnerów. Sytuacja była podbramkowa, jednak Wujek przeżył, a pod koniec zadania do naszego nowego domu przybyła także Abigail z Jackiem. To właśnie nasza towarzyszka jest zleceniodawcą obecnego zadania - kobietę odnajdziesz w domu.

Red Dead Redemption 2 - Zły dzień Wujka

Misja główna: odbijamy Wujka z obozu skinnerów.

W poprzedniej misji, Szybka przysługa dla starej znajomej, raz jeszcze pomogliśmy Sadie Adler w schwytaniu poszukiwanego przestępcy. Nie wszystko poszło - rzecz jasna - po naszej myśli, ale w końcu możemy wrócić do swoich spraw. Początek tej misji odnajdziesz w Beecher's Hope, po obejściu domu przy ikonie „U”, oznaczającej Wujka.

Red Dead Redemption 2 - Nowe Jeruzalem; Szybka przysługa dla starej znajomej

Misja główna: budujemy dom i łapiemy kolejnego poszukiwanego.

W poprzedniej misji, Skrzynka z narzędziami, pozyskaliśmy materiały i narzędzia, które posłużą nam do budowy domu. Całość jednak wymsknęła się spod kontroli i zaatakowali nas przebywający nieopodal skinnerzy. Mimo wszystko, wracamy do wątku budowy, a zleceniodawcą tej misji jest Wujek, którego znajdziemy na terenie Beecher's Hope.

Red Dead Redemption 2 - Skrzynka z narzędziami

Misja główna: kupujemy dom i walczymy ze skinnerami.

W poprzedniej misji, Dzień uczciwej pracy, wróciliśmy do pomocy Sadie Adler. Tym razem odzyskaliśmy wcześniej schwytanego poszukiwanego, ale nie obyło się bez strzelaniny. Teraz także poleje się krew, chociaż w nieco innym wydaniu. Zadanie rozpoczniesz od rozmowy z niejakim Albertem Cakesem, którego znajdziesz w Blackwater.

Red Dead Redemption 2 - Dzień uczciwej pracy

Misja główna: odbijamy poszukiwanego z rąk konkurencyjnych łowców nagród.

W poprzednich misjach, Męska przyjaźń i Remont dla początkujących, najpierw odnaleźliśmy Charlesa w Saint Denis, po czym wróciliśmy z nim na ranczo Beecher's Hope, gdzie wspólnymi siłami (oraz z pomocą koni) dokonaliśmy rozbiórki znajdującej się tam rudery. Zleceniodawcą tego zadania jest ponownie Sadie Adler, którą znajdziesz w saloonie w Blackwater.

Red Dead Redemption 2 - Męska przyjaźń; Remont dla początkujących

Misja główna: odnajdujemy Charlesa w Saint Denis.

W poprzedniej misji, Dochodowe zatrudnienie, spotkaliśmy się z Sadie Adler, której od tej pory będziemy pomagać łapać mniej lub bardziej groźnych przestępców. To jednocześnie nasz najlepszy sposób na zarobek, który potrzebny jest do spłaty kredytu za nieruchomość. Tym razem wracamy na naszą ziemię, czyli do Beecher's Hope, gdzie odnajdujemy Wujka, będącego jednocześnie zleceniodawcą tego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Dochodowe zatrudnienie

Misja główna: spotykamy się z Sadie Adler.

W poprzedniej misji, Dom szlachty?, udało nam się kupić nieruchomość i przepędzić dzikich lokatorów. Mamy ambitne plany, bowiem Abigail nie chce towarzyszyć nam, gdy zajmujemy się gangsterką. Do spokojnego życia daleka droga, dlatego decydujemy się na spotkanie z Sadie Adler, od której otrzymaliśmy niedawno telegram. Sadie znajdziesz w saloonie w Valentine.

Red Dead Redemption 2 - Macierzyństwo; Dom szlachty?

Misja główna: odbieramy telegram i zaciągamy pożyczkę na dom.

W poprzedniej misji, Jim Milton znów wkracza do akcji?, nacieraliśmy na wrogie ranczo. Gangsterska historia depcze po piętach Johnowi Marstonowi i finalnie ciężko mu zaznać spokojnego życia z „uczciwą pracą”. Nie podoba się to także Abigail. Misja Macierzyństwo rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Jim Milton znów wkracza do akcji?

Misja główna: nacieramy na wrogo nastawione ranczo.

W poprzedniej misji, Ojcostwo dla opornych, przypadkowo została odkryta prawdziwa tożsamość Johna Marstona. Spowoduje to reakcję łańcuchową, która rozwijać się będzie aż do końca gry. Zleceniodawcą kolejnego zadania jest David Geddes. Tradycyjnie znajdziesz go na terenie rancza Pronghorn, przy stajni.

Red Dead Redemption 2 - Ojcostwo dla opornych

Misja główna: odpieramy atak łowców nagród.

W poprzedniej misji, Ojcostwo dla początkujących i Stare nawyki, kontynuowaliśmy prace na ranczu. Oswajaliśmy wierzchowca, odbieraliśmy koński poród, a na końcu wybraliśmy się na wycieczkę z Jackiem. Po powrocie zastaliśmy jednak bandytów z gangu z Laramie i teraz kontynuujemy ten wątek. Zleceniodawcą zadania jest Abigail Roberts, którą znajdziesz w naszym tymczasowym domu.

Red Dead Redemption 2 - Ojcostwo dla początkujących; Stare nawyki

Misja główna: oswajamy konia i uczymy jeździć konno Jacka.

W poprzedniej misji, Rolnictwo dla początkujących, konstruowaliśmy płot i pomagaliśmy w uspokojeniu i schwytaniu rozjuszonego byka. Dalsza część opowieści z Johnem Marstonem w roli głównej wciąż pozostawia nas na ranczu, a zleceniodawcą tego zadania jest tym razem sam David Geddes, którego znajdziesz po zbliżeniu się do głównego budynku na ranczu.

Red Dead Redemption 2 - Rolnictwo dla początkujących

Misja główna: budujemy płot i uspokajamy byka.

W poprzedniej misji, Proste przyjemności, oficjalnie otrzymaliśmy pracę na pewnym ranczu. Udało się nam nawet wydoić krowę i posprzątać stajnię. Podobnie jak w poprzednim zadaniu, tak tutaj zleceniodawcą jest Tom Dickens, którego znajdziesz na terenie rancza, przy ogrodzeniu. Czas na więcej codziennej pracy.

Red Dead Redemption 2 - Proste przyjemności

Misja główna: pomagamy na ranczu.

W poprzedniej misji, nazwanej po prostu Koło, rozpoczęliśmy pierwszą część epilogu gry, wcielając się tym samym w nikogo innego, jak Johna Marstona, bohatera pierwszej części RDR. Szukając szczęścia w Strawberry przypadkowo trafiliśmy na pewne ranczo, w którym być może znajdziemy zatrudnienie. Zleceniodawcą tej misji jest Tom Dickens, którego znajdziesz właśnie na wspomnianym ranczu, w stodole.

Red Dead Redemption 2 - Koło

Misja główna: szukamy szczęścia w nowym miejscu.

Ostatnia misja szóstego rozdziału, Krew, śmierć i odkupienie, przyniosła dość smutny finał i zakończenie głównej części gry. To jednak nie koniec przygody w Red Dead Redemption, gdyż przed nami jeszcze dwie części epilogu, w którym - tu raczej obyło się bez zaskoczeń - wcielamy się w Johna Marstona, bohatera pierwszej części gry.

Red Dead Redemption 2 - Krew, śmierć i odkupienie

Misja główna: zakończenie szóstego rozdziału.

W poprzedniej misji, Co w nas najlepsze, lufy naszej broni praktycznie nie stygły. Wraz z zakończeniem zadania obecne, Krew, śmierć i odkupienie, zostało uruchomione automatycznie, więc nie ma klasycznego zleceniodawcy.

Red Dead Redemption 2 - Co w nas najlepsze

Misja główna: walka w pociągu.

W poprzedniej misji, Mój ostatni chłopiec, przebijaliśmy się przez mnóstwo nieprzyjaciół. Pozostawiliśmy za sobą wiele trupów, a teraz czas na to, aby spotkać się z Dutchem w naszym aktualnym obozie na zachód od Annesburga. Przywitaj się z szefem, którego znajdziesz w namiocie przy wejściu do jaskini.

Red Dead Redemption 2 - Mój ostatni chłopiec

Misja główna: przebijamy się przez hordy wrogów.

W poprzedniej misji, Pani Sadie Adler, wdowa, pomagaliśmy naszej towarzyszce zemścić się na bandytach, którzy są odpowiedzialni za zabicie jej męża. Przed nami kolejne zadanie, w którym musimy wykazać się celnym okiem. Zleceniodawcą tej misji jest Dutch, które (wraz z Micah) spotkasz w aktualnym obozie.

RekomendacjaJust Cause 4 - Recenzja

Szalona i satysfakcjonująca destrukcja.

Jeśli szukacie ambitnej i zaskakującej fabuły czy wielopłaszczyznowych postaci, Just Cause 4 nie jest raczej zbyt dobrym wyborem. Za to gdy priorytetem jest bezpardonowa, szalona i pełna destrukcji akcja, wprost nie będziecie chcieli odkleić się od ekranu.

Red Dead Redemption 2 - Pani Sadie Adler, wdowa

Misja główna: pomagamy Sadie dokonać zemsty.

W poprzedniej misji, Syn króla, w trakcie nocy zakradaliśmy się wspólnie z Charlesem do Fortu Wallace. Choć początkowo nasze ciche działania nie zostały wykryte, tak oczywiście potem nawiązała się ogromna strzelanina. Nie inaczej będzie i tym razem - zleceniodawcą tego zadania jest tytułowa Sadie Adler, którą znajdziesz nieopodal Annesburga.

Red Dead Redemption 2 - Syn króla

Misja główna: zakradamy się do Fortu Wallace.

W poprzedniej misji, Ulubieni synowie, nie pozwalaliśmy lufom naszych broni wystygnąć. Teraz również nie będzie zbyt dużo czasu na oddech. Zleceniodawcą tego zadania jest Charles, którego znajdziesz w rezerwacie na północy. Po rozmowie z mężczyzną wejdź do namiotu Szybującego Orła, a następnie dosiądź swojego wierzchowca.

Red Dead Redemption 2 - Ulubieni synowie

Misja główna: tworzymy zasadzkę w lesie.

W poprzedniej misji, Żegnaj, drogi przyjacielu, zadbaliśmy o to, aby egzekucja Calma O'Driscolla nie została zakłócona. W przebraniu policjanta zlikwidowaliśmy pozostałych członków gangu. Obecne zadanie nie będzie w ogóle spokojniejsze, a tempo zostanie wręcz podkręcone. Zleceniodawcą tej misji jest Szybujący Orzeł. Znajdziesz go na szczycie klifu, dokładnie w środku żółtego okręgu oznaczającego początek misji.

Red Dead Redemption 2 - Żegnaj, drogi przyjacielu

Misja główna: pomagamy w egzekucji Calma O'Driscolla.

W poprzedniej misji, Trudna sztuka konwersacji, uratowaliśmy kapitana Monroe'a i wdaliśmy się w strzelaninę o naprawdę dużej skali. Tym razem musimy zadbać o to, by egzekucja Calma O'Driscolla nie została udaremniona przez jego gangsterów. Zleceniodawcą tej misji jest Sadie Adler, którą znajdziesz w saloonie w Saint Denis.

Pierwsza Poprzednia