Picture of Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Featured articles

Red Dead Redemption 2 - Miejskie przyjemności

Misja główna: uciekamy z Saint Denis po nieudanym napadzie.

Red Dead Redemption 2 - Amerykańscy ojcowie

Misja główna: infiltrujemy fabrykę.

Red Dead Redemption 2 - Jeźdźcy i apokalipsa

Misja główna: odpieramy atak o'driscolli na obóz.

Red Dead Redemption 2 - Noc pełna rozpusty

Misja główna: gramy w pokera na statku i okradamy sejf.

Red Dead Redemption 2 - Nie, nie i po trzykroć nie

Misja główna: ratujemy Tilly z rąk Foremanów.

Red Dead Redemption 2 - Złota klatka

Misja główna: na przyjęciu o Angelo Bronte.

W ramach misji Angelo Bronte, człowiek honoru udało się nam odzyskać Jakca, syna Johna Marstona. Nie obyło się jednak bez ofiar, a przy okazji wywarliśmy na Angelo Bronte niemałe wrażenie. Z tego też powodu zostaliśmy zaproszeni na specjalne przyjęcie organizowane przez ekscentrycznego Włocha.

Red Dead Redemption 2 - Angelo Bronte, człowiek honoru

Misja główna: jatka na cmentarzu - odzyskujemy Jacka Marstona.

W poprzedniej misji, Uroki cywilizacji, oficjalnie rozpoczęliśmy czwarty rozdział gry, a także odwiedziliśmy największe miasto na mapie - Saint Denis. To właśnie tam prowadzi trop za Angelo Bronte, człowiekiem, który uprowadził syna Johna Marstona.

Red Dead Redemption 2 - Uroki cywilizacji

Misja główna: odwiedzamy miasto i ścigamy złodzieja.

W poprzedniej misji, Bitwa o Shady Belle, ponownie przeprowadziliśmy się do innego obozu i odwiedziliśmy pierwsze miasto z prawdziwego zdarzenia. To Saint Denis i właśnie tak nazywa się również czwarty rozdział gry. W mieście zauważysz trzy żółte ikony z czarnym symbolem „BR” - udaj się do tej wskazanej strzałką na poniższym obrazku, aby rozpocząć zadanie.

Red Dead Redemption 2 - Bitwa o Shady Belle

Misja główna: zakładamy nowy obóz.

W poprzedniej misji, Krwawe zatargi, stare i nowe, bezskutecznie poszukiwaliśmy syna Johna Marstona, Jacka. Mocno narozrabialiśmy także w rezydencji Braithwaite'ów, a sytuacja skomplikowała się już na tyle mocno, że to najwyższy czas, aby ponownie poszukać innego obozu. Zadanie to rozpocznie się automatycznie po zakończeniu poprzedniego.

Red Dead Redemption 2 - Krwawe zatargi, stare i nowe

Misja główna: w poszukiwaniu Jacka Marstona.

Poprzednie zadanie, Krótki spacer w ładnym miasteczku, skończyło się sporym rozlewem krwi w miasteczku Rhodes. Zginął Sean i cudem odzyskaliśmy Billa Williamsona. Czas więc porozmawiać z Dutchem, którego - jak w większości przypadków - znajdziesz w obecnym obozie.

W poprzedniej i bardzo krótkiej misji, Przyjaciele z marginesu, wraz z Trelawnym podstępem napadliśmy na dyliżans i zgarnęliśmy całkiem niezłe pieniądze. Co ciekawe, tym razem obyło się bez rozlewu krwi, czego nie można powiedzieć o tym zadaniu, którego zleceniodawcą jest Bill Williamson. Znajdziesz go w Rhodes, przy jednym z budynków.

Red Dead Redemption 2 - Przyjaciele z marginesu

Misja główna: okradamy dyliżans przy użyciu wytrychu.

W poprzedniej misji, Błogosławieni pokój czyniący, wpadliśmy w pułapkę o'driscolli. Udało się nam jednak uciec z potrzasku i wracamy do naszych obecnych zajęć. Jakiś czas wcześniej uratowaliśmy także Josiaha Trelawny'ego i to właśnie on jest zleceniodawcą tego krótkiego zadania. Mężczyznę znajdziesz w obozie Clemens Point, pod drzewem.

Red Dead Redemption 2 - Błogosławieni pokój czyniący

Misja główna: uciekamy z pułapki o'driscolli.

W poprzedniej misji, Konina na obiad, wraz z Johnem Marstonem kradliśmy konie. Tym razem rozpoczynamy zadanie dla innego obozowego zawadiaki, Micah Bella. Znajdziesz go w obecnym obozie - w swoim namiocie czyści broń. Przywitaj się z mężczyzną, aby zacząć misję.

Red Dead Redemption 2 - Konina na obiad

Misja główna: przechwytujemy najlepsze konie ze stadniny.

W zadaniu Magicy dla sportu uganialiśmy się po polach kukurydzy za łowcami nagród, a przy okazji uratowaliśmy Trelawny'ego. Kolejną misję wykonamy dla Johna Marstona, którego znajdziesz niedaleko na wschód od Rhodes. Zadanie rozpocznie się automatycznie po podjechaniu do bramy posiadłości.

Red Dead Redemption 2 - Magicy dla sportu

Misja główna: ratujemy Trelawny'ego i biegamy po polach kukurydzy.

W poprzedniej misji, Uroki tytoniu, podpalaliśmy pola i robiliśmy niezłą zadymę wraz z Seanem. Czas jednak wrócić do naszego aktualnego obozu, gdzie z kolejnym głównym zadaniem czeka na nas Dutch. Znajdziesz go w jego namiocie. Przywitaj się, aby rozpocząć misję.

Red Dead Redemption 2 - Uroki tytoniu

Misja główna: podpalamy pola tytoniu.

W poprzedniej misji, Reklama, nowa amerykańska sztuka, zajmowaliśmy się bimbrem i narozrabialiśmy nieco w saloonie w Rhodes. Aktualna misja jest również związana z trunkiem pędzonym przy księżycowym świetle, a jego zleceniodawcą jest także Hosea Matthews.

Red Dead Redemption 2 - Reklama, nowa amerykańska sztuka

Misja główna: stajemy za barem w saloonie w Rhodes.

Zadanie to będzie dostępne dopiero po ukończeniu innych dwóch misji - Prawdziwa miłość i Destylacja po amerykańsku. Hosea Matthews, bo to właśnie on jest zleceniodawcą tej misji, znajduje się niedaleko na północny wschód od aktualnego obozu.

Red Dead Redemption 2 - Sodoma? Powrót do Gomory

Misja główna: napadamy na bank i otwieramy sejfy.

Po sporej strzelaninie, w której uczestniczyliśmy wraz z Lennym w poprzedniej misji, I będąc w drodze, prawił o wybaczaniu, czas na jeszcze więcej emocji. Zleceniodawcą tej misji jest Bill Williamson, którego znajdziesz w aktualnym obozie - odpoczywa na jednym z wozów.

Red Dead Redemption 2 - łapacze snów, dreamcatchers (mapa)

Gdzie znaleźć wszystkie łapacze snów w RDR 2 i jak zdobyć starożytny grot.

W grze Red Dead Redemption 2 odkryjesz wiele znajdziek i sekretów. Jednym z nich są łapacze snów, czyli indiańskie amulety, zwykle umieszczane na drzewach. Odnalezienie 20 łapaczy snów w RDR 2 nie jest związane z żadną misją, ale warto poświęcić nieco czasu na odnalezienie wszystkich.

Red Dead Redemption 2 - I będąc w drodze, prawił o wybaczaniu

Misja główna: wykradamy wóz z dynamitem.

W poprzedniej misji, Destylacja po amerykańsku, zaraz po przyznaniu nam tytułu zastępcy lokalnego szeryfa, likwidowaliśmy nielegalną bimbrownię. Całość zakończyła się oczywiście wymianą ognia i nie inaczej ma się to w tym zadaniu. Aktywujesz je, gdy porozmawiasz z Lennym w obecnym obozie. Mężczyznę znajdziesz nad wodą.

Red Dead Redemption 2 - Destylacja po amerykańsku

Misja główna: niszczymy nielegalną bimbrownię.

W poprzedniej misji, Scena z amerykańskiej idylli, wspólnie z Micah Bellem napadliśmy na dyliżans przewożący całkiem niezłą sumę pieniędzy. Tym razem udajemy się jednak do Dutcha, którego spotkasz w Rhodes, a dokładniej - w biurze szeryfa.

Red Dead Redemption 2 - Scena z amerykańskiej idylli

Misja główna: napadamy na dyliżans wraz z Micah.

W poprzedniej misji, Błąd w dobrej wierze, uciekaliśmy przed niebezpieczną obławą. Tym razem będzie nieco spokojniej, chociaż strzelania też nie zabraknie. Zleceniodawcą tej misji jest Micah Bell, którego znajdziesz na północny wschód od Strawberry, w niewielkim wąwozie przy ognisku.

Red Dead Redemption 2 - Błąd w dobrej wierze

Misja główna: napadamy na wóz przewożący kosztowności i uciekamy z płonącej stodoły.

W poprzedniej misji, Prawdziwa miłość, w dość nietypowy sposób próbowaliśmy się wkupić w łaskę lokalnych przedsiębiorców, Greyów. Czas jednak wrócić do naszego aktualnego obozu, na zachód od Rhodes. Znajdziesz tam żółtą ikonę z czarnym symbolem „MO” - skrót od Molly O'Shea, która jest zleceniodawcą tego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Prawdziwa miłość

Misja główna: poznajemy ród Grayów i wyświadczamy przysługę.

W poprzedniej misji, Dalsze pytania o prawa kobiet, wybraliśmy się z Sadie na zakupy do Rhodes. Na południowy wschód od wspomnianego miasteczka możesz uruchomić także kolejne zadanie, związane z miejscowymi przedsiębiorcami.

Red Dead Redemption 2 - Dalsze pytania o prawa kobiet

Misja główna: zakupy z Sadie i kłopoty na trakcie.

W poprzedniej misji, Nowe Południe, na dobre zadomowiliśmy się już w nowym obozie, a także uratowaliśmy przed więzieniem kolejnego kompana. Zadanie zakończyliśmy w nowym obozowisku, dlatego bez problemu możemy od razu przystąpić do kolejnej misji, mającej początek właśnie tutaj.

Red Dead Redemption 2 - Nowe Południe

Misja główna: pomagamy szeryfowi z Rhodes i wędkujemy.

W ramach poprzedniej misji, Dziwna uprzejmość, zakończyliśmy drugi rozdział i rozpoczęliśmy trzeci - Clemens Point. To efekt spotkania z magnatem kolejowym, Leviticusem Cornwallem, który w końcu postanowił się zemścić na gangsterach napadających na jego pociągi.

Red Dead Redemption 2 - Dziwna uprzejmość

Misja główna: szukamy miejsca na nowy obóz.

W poprzednim zadaniu, Błogosławieni cisi?, dość mocno narozrabialiśmy w Strawberry. Uwolniliśmy z więzienia Micah Bella i narobiliśmy mnóstwo hałasu, przez co jesteśmy poszukiwani.

Pierwsza Poprzednia