Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Synowie Ragnara: odszukanie Sigurda i szturm

Atak na twierdzę.

By kontynuować fabułę po zadaniu xsss musisz udać się na północ regionu Ledecestrescire. Dotarcie do celu (1) zajmie ci parę minut, pod warunkiem, że będziesz płynął tam łodzią - to najszybsza droga. Możesz wybrać dowolne odnogi rzek.

Pamiętaj, że po drodze warto zejść co jakiś czas ze statku, by odblokować punkty synchronizacji oznaczane ikonami orłów. Posłużą za punkty szybkiej podróży. Niewykluczone też, że na rzece zostaniesz napadnięty przez bandytów, lecz to nigdy nie są wymagające i długie potyczki.

Kiedy zbliżysz się do docelowej osady i będziesz cumował przy molo (2), Eivor skomentuje, że dotarliście do właściwego miejsca. Wysiadaj i skieruj się do miasteczka.

Możesz użyć kruka, by spojrzeć na obszar z góry. Zobaczysz podświetlony na niebiesko kościół (3). To tam musisz się udać. Gdy wejdziesz do środka budynku, zacznie się scenka.

Po scence musisz tylko podążać za Ivarrem (4), aż dotrzecie do namiotu dowodzenia, gdzie zacznie się dłuższa scenka z rozmową o planach wikingów w regionie. Okazuje się, że pomożecie Synom Ragnara w szturmie na twierdzę Anglików. Po scence idź do portu, by porozmawiać z Ubbą (5).

Następnie wsiadaj na konia i jedź za Ubbą. To dłuższa wycieczka, potrwa 2-3 minuty. Najlepiej ustaw sobie automatyczną jazdę do celu. Gdy już dotrzecie pod twierdzę wroga i zsiądziesz z konia w oznaczonym miejscu (6), zacznie się scenka. Po niej musisz wracać na konia i podjechać do obozu położonego obok, by porozmawiać z dowódczynią (7).

Po rozmowie i scence zacznie się wprowadzenie do szturmu, po którym znajdziesz się przed bramą twierdzy. Uczestniczyłeś już w podobnym szturmie w Norwegii. Możesz poczekać, aż taran zniszczy bramę, lecz lepiej wejść po drabinie (8) i odblokować bramę szybciej, niszcząc elementy podpierające blokadę (9).

Gdy oddziały się przebiją, stanie przed wami palisada, którą trzeba zniszczyć. Na szczęście łatwo na nią wejść, więc przejdź po prostu na drugą stronę i użyj pochodni lub łuku, by zniszczyć czerwone wazy (10) stojące przy palisadzie. To zniszczy drewnianą zaporę.

Teraz pozostanie tylko ostatnia brama (11) do sforsowania. Znowu możesz po prostu poczekać, lecz lepiej przyspieszyć akcję - idź w lewo i wejdź przez wieżę (12) na mury. Pokonaj tam wrogów, zeskocz na ziemię i odblokuj bramę. To otworzy drogę do ostatecznego celu.

Przed siedzibą Burgreda czekają na ciebie dwaj członkowie gwardii (13), jednak nie są zbyt groźni - szczególnie, gdy są daleko, bo nie mają tarcz. Są więc bezbronni, jeśli masz celne oko i dobry łuk. Atakują szybko, ale praktycznie nie mają pancerza. Polegaj na unikach i zdolnościach specjalnych.

Po walce wejdźcie do siedziby króla przed wami. Zacznie się scenka, po której musisz zabrać list z pokoju (14) i wrócić z nim w stronę tronu, by aktywować następną scenkę, kończącą misję.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Układy: spotkanie z Tonną

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Mapa sojuszy: wybór regionu

Komentarze