Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla jednak nie jest krótsze od Odyssey?

Ubisoft skasował ważny tweet.
  • Wygląda na to, że ukończenie Valhalli zajmuje podobną ilość czasu, co Odyssey
  • Z informacji mediów wynika, że może być to ok. 40 godzin
  • Ubisoft skasował tweet, w którym twierdził, że Valhalla nie jest największą częścią serii

Z relacji mediów wynika, że ukończenie Assassin's Creed Valhalla zajmuje podobną ilość czasu, co poprzednią, mocno krytykowaną za zbytnie przedłużanie część. Ubisoft z nieznanych powodów skasował też tweet, w którym zapewniał, że Valhalla nie będzie najdłuższą odsłoną serii.

„Dla jasności, to nie będzie ani najdłuższa, ani największa odsłona serii. Wsłuchano się w krytykę tego aspektu i uwzględniono ją” - napisał w maju Malek Teffaha, który Ubisofcie zajmuje się kontaktem z mediami na terenie Bliskiego Wschodu. Tweet usunięto i nie jest już dostępny.

Jeśli chodzi o dokładne dane, GamesRadar twierdzi, że ukończenie wątku fabularnego Valhalli to ok. 30-40 godzin, ale Shacknews wspomina już o „minimum 50 godzinach na normalnym poziomie trudności” - bez „zbytniego rozpraszania się pobocznymi aktywnościami”.

Wikińska saga chyba jednak nie jest tak krótka, jak mogło się wydawać

PCGamesN podaje zaś zakres 60-90 godzin, choć należy zaznaczyć, że serwis wspomina o „typowej rozgrywce”, a więc nie ma na myśli wyłącznie wątku fabularnego.

Jednak nawet przyjmując, że ukończenie Valhalli zajmuje minimum ok. 40 godzin, to wciąż nie jest krótszy czas, który należało poświęcić na Odyssey. Według serwisu HowLongToBeat, przejście fabuły w poprzedniej części serii to średnio 41 godzin i 48 minut.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Nawet jeśli czas gry obu części jest podobny, należy wspomnieć, że Valhalla pozbywa się dużego problemu Odyssey. Dziennikarze są zgodni, że w wątku fabularnym brakuje tu już tzw. grindu, czyli konieczności „nabijania” poziomu, by odblokować dostęp do zadań głównych.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze