Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Jak jagnię na rzeź: gdzie jest Modron, las

Ratowanie Tewdwra.

Po misji Zdradzona miłość musisz spieszyć na pomoc (ponownie) Tewdwre'owi. Uwaga: bardzo ważne jest, żebyś miał pełny zapas strzał, co bardzo pomoże na końcu tej misji.

Udaj się do lasu na północnym-zachodzie od Glowecestre. Gdy się zbliżysz do bazy wrogów, zobaczysz sporo przeciwników w leśnych wąwozach. Twój cel to jednak jaskinia (1), którą zobaczysz bez problemu, gdy użyjesz kruka. Bez jego pomocy trudno dotrzeć do celu.

W lesie musisz po prostu pokonać wrogów, którzy przeszkodzą ci w dojściu do jaskini. Nie musisz nawet zabijać wszystkich. Kiedy przebijesz się do jaskini, idź korytarzem w prawo. Tam przesuń półkę (2) blokującą przejście.

Dotrzesz do dalszej części jaskini z wodą i zielonym gazem (3). Bardzo ważne jest, żebyś nie skakał do wody. Gazu też musisz się pozbyć - rzucając w chmurę pochodnią. Następnie przeskocz po kamieniach prosto, by przejść dalej.

Dotrzesz do pomieszczenia z przeciwnikami. Musisz po prostu przejść na drugi koniec, ale po drodze możesz zabrać klucz (4) jednemu ze strażników, by otworzyć skrzynię stojącą niedaleko wyjścia.

Dalej musisz przejść przez fragment zalany wodą i przecisnąć się między skałami (5).

Przejdziesz do największej części jaskini. Gdy dotrzesz na środek obszaru, zacznie się scenka i walka z Modron. Dlatego ważne jest, byś miał zapas strzał. Strzały można tu co prawda znaleźć, ale lepiej mieć zapas od razu.

Kluczowe jest strzelanie do Modron, gdy się zatrzymuje i trafianie w czułe punkty (6). Tylko celne trafienia sprawią, że zatrzyma się na dłużej w jednym miejscu, żebyś mógł podbiec i zacząć ataki bronią białą.

Po walce możesz zabić Modron lub ją oszczędzić. Polecamy tę drugą opcję, by nie musieć mierzyć się później z żalem jej córki. Pojawi się ona zresztą zaraz w jaskini. Po rozmowie Tewdwre ocknie się, nie wiedząc do końca, co zaszło. Misja się zakończy - pora wracać do Glowecestre.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Palenie Wielkiego Olbrzyma: koniec Cynona

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Zdradzona miłość: Cynon w kościele

O autorze
Komentarze