Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Unity - Zagadki Nostradamusa

Poradnik do Assassin's Creed Unity: Opis wszystkich zagadek Nostradamusa.

Jeżeli zwiedzacie wirtualny Paryż w Assassin's Creed Unity, natknęliście się już zapewne na tajemnicze zagadki Nostradamusa. Są to rymowane łamigłówki, a dzięki ich rozwiązywaniu można zdobyć cenny zestaw zbroi dla bohatera.

Oddzielnie opracowujemy obszerny poradnik do AC Unity, z opisem przejścia wątku fabularnego, misji pobocznych oraz mapami z sekretami, ale postanowiliśmy przygotować też osobny opis i wyjaśnienie wszystkich zagadek, by szybciej wam je przedstawić.

Kiedy znajdziecie już wszystkie zagadki opisane na kolejnych stronach, wróćcie na tutaj i zerknijcie na sam dół, by dowiedzieć się jak odblokować cenne nagrody.

Warto zaznaczyć, że odkrycie niektórych symboli wymaga czasem starcia z grupą przeciwników, dlatego radzimy udać się na poszukiwania, gdy bohater ma już w miarę dobrze rozwinięte umiejętności.

Spis treści

Assassin's Creed Unity - Constellatio, Mercurius, Terra, Saturnus, Scorpio, Sagittarius
Jak znaleźć i rozwiązać zagadki z grupy Cella Constellatio.

Assassin's Creed Unity - Astri, Mars, Virgo, Venus, Leo, Taurus, Cancer
Opis i wytłumaczenie każdej łamigłówki z grupy Cella Astri.

Assassin's Creed Unity - Vaporis, Pisces, Jupiter, Aries, Gemini, Aquarius, Capricorn, Libra
Wszystkie zagadki Cella Vaporis i opis ich odnalezienia.

Cella Constellatio

Kiedy rozwiążesz wszystkie zagadki Constellatio, będziesz mógł otworzyć pierwsze drzwi w zbrojowni w twojej siedzibie. Udaj się na dół i użyj przycisku interakcji przy piedestale zaraz przy wejściu. Zauważysz, że po prawej stronie otworzyło się przejście. Idź do sali.

Obracając kolumnami musisz dopasować znak na kolumnie do znaku na ziemi. Instrukcję masz na ścianach - znaki są tam poukładane w pary, wystarczy, że ułożysz je tak samo.

Kiedy to uczynisz, otworzy się przejście na górze. By do niego dotrzeć, cofnij się do wyjścia i z wzniesienia przeskocz na kolumnę. Przedostań się do przejścia. Tam weź pamiątkę ze skrzyni i pociągnij za dźwignię. Otworzy się pierwsza część klatki ze zbroją.

Cella Astri

Gdy rozwiążesz dziesięć zagadek, będziesz mógł otworzyć kolejną salę - tym razem to Cella Astri. Podejdź do piedestału w zbrojowni i aktywuj go. Przejdź do pokoju po lewej. Musisz tutaj ułożyć planety w odpowiednich miejscach.

Użyj przycisku po lewej trzy razy, przycisku w środku raz i przycisku po prawej trzy razy. To wystarczy, by planety odpowiednio się ułożyły. Zauważ, że po lewej stronie otworzyły się drzwi - idź tam po pamiątkę, pociągnij dźwignię. Otworzy się druga część klatki ze zbroją.

Cella Vaporis

Ostatnie przejście otworzy się, gdy rozwiążesz wszystkie zagadki. Gdy to zrobisz, wróć do zbrojowni i użyj piedestału. Przejdź do otwartych drzwi naprzeciw. Musisz wskoczyć, by chwycić się otworu na ścianie. Teraz musisz przedostać się wzdłuż ściany na koniec korytarza. Uważaj jednak - z otworów wylatuje gaz. Jeżeli cię trafi, spadniesz.

Kiedy przejdziesz na drugą stronę, pociągnij dźwignię i otwórz skrzynię. W środkowej sali otworzy się klatka ze zbroją - gratulacje, odbierz swoją stylową nagrodę.

O autorze
Komentarze