Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed: Syndicate - premiera 23 października

Pierwsze szczegóły i wideo - wersja PC znowu później niż konsole.

Ubisoft ujawnił szczegóły na temat gry Assassin's Creed: Syndicate, prezentując także pierwsze materiały wideo. Potwierdzono większość doniesień, o których już dzisiaj pisaliśmy.

Akcja toczy się w podzielonym na siedem dzielnic Londynie, w 1868 roku. Tematem przewodnim będzie walka z kapitalizmem i opresją. Do pomocy posłużą gangi uliczników, a slumsy biedoty staną się twierdzą asasynów.

Dwójka bohaterów to zawadiaka Jacob Frye i jego rozsądna siostra - Evie, prowadząca brata na drodze do wyzwolenia miasta z rąk bezdusznych przedsiębiorców.

Pokaz rozpoczęto od pre-renderowanego filmiku na silniku gry, prezentującego sceny walki na dworcu kolejowym.

Jak przyznał jeden z producentów, podczas rewolucji przemysłowej w grę nie wchodzi już chodzenie po ulicach z mieczem przy boku, stąd koncentracja na dużo bardziej bezpośredniej walce. Nie brakuje rewolwerów, kastetów, pięści czy składanych noży.

Syndicate ma oferować „najszybsze tempo w historii serii” - mówił deweloper. Nowością jest system ruchu na ulicach i szybsze pojazdy, zintegrowane także podczas parkouru.

Następnie pokazano pierwsze fragmenty rozgrywki. Jacob chce przejąć jeden z kontrolowanych przez templariuszy gangów. Po wkroczeniu na teren wroga można rozpocząć skradanie, a linka z hakiem znacznie zwiększa prędkość wchodzenia na budynki.

Pozbycie się przywódcy gangu odblokowuje teren - na wzór poprzednich odsłon serii. Większe znaczenie mają odgrywać elementy środowiska, co pokazano na przykładzie zrzuconych na strażnika beczek.

W drugiej części dochodzi do pościgu na ulicach Londynu. Widać nawet linię nawigacji satelitarnej, wskazującej drogę do celu. Scena kończy się większą konfrontacją dwóch grup postaci niezależnych - walką gangów. Po zabiciu liderki templariuszy misja się kończy.

Zabraknie znanych z Unity trybu kooperacji i aplikacji towarzyszącej, ale jedną z nowości będzie zmienny cykl dobowy. Tradycyjnie spotkamy za to historyczne postacie - w tym Karola Darwina.

Premiera 23 października, ale tego dnia gra trafi tylko na PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku PC podano tylko „jesień”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Syndicate

PS4, Xbox One

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze