Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate nie dostanie aplikacji towarzyszącej

Twórcy skupiają się na grze.

Ubisoft potwierdził, że Assassin's Creed Syndicate nie otrzyma aplikacji towarzyszącej na urządzenia mobilne.

Adieu, aplikacjo. Adieu.

Tegoroczna odsłona, z akcją w wiktoriańskim Londynie, będzie pierwszą od lat częścią pozbawioną dodatków na telefonach i tabletach.

Fani cyklu zapewne przyjmą tą wiadomość z ulgą. Wśród krytykowanych w ubiegłym roku elementów AC: Unity była właśnie aplikacja towarzysząca, która blokowała nawet dostęp do niektórych skrzynek i kostiumów, co zmieniono w późniejszej aktualizacji.

Assassin's Creed: Black Flag także dostało aplikację mobilną, choć tutaj zakres opcji był ograniczony do zarabiania pieniędzy i pozyskiwania surowców we Flocie Kenway'a.

Unity rozwinęło ten pomysł, umożliwiając wysyłanie na misje wyszkolonych asasynów. Mapa Paryża była jednak usiana przeróżnymi skrzynkami, z których część zarezerwowano wyłącznie dla posiadaczy dodatkowego programu.

Ubisoft nie wspomniał o aplikacji podczas pierwszej zapowiedzi Syndicate, ale ostatnie doniesienia sugerują, że takiej opcji nie będzie (dzięki, Access the Animus). Informacje potwierdził rzecznik firmy.

„Nie będzie aplikacji towarzyszącej” - przyznał menedżer w oświadczeniu dla Eurogamera. „W przypadku Assassin's Creed Syndicate zespół chce skoncentrować się na podstawowej rozgrywce.”

Nowa odsłona serii zrezygnuje też z trybów wieloosobowych w jakiejkolwiek postaci, choć w Unity dodano chwaloną kooperację, a poprzednie części miały też udane tryby rywalizacji.

Premiera 23 października, ale tego dnia gra trafi tylko na PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku PC podano tylko „jesień”.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły