Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Sprawiedliwe prawa, Gniew Sobka, Tajemnica Thota

AC Origins: Piec do wypalania gliny, głowa sfinksa, legowisko lampartów.

Przed wami następne trzy zagadki papirusu w AC Origins, w których naszym zadaniem jest odnalezienie skarbu na podstawie krótkiej łamigłówki. Nagrodą są punkty doświadczenia, złoto oraz legendarne lub unikatowe bronie.


Papirus: Nom Haueris, Dom Iwna - Sprawiedliwe prawa

Pierwszy z trzech opisywanych na tej stronie papirusów jest bardzo łatwy do odnalezienia. Po prostu wejdź do wskazanego budynku (1), a na stole zauważysz poszukiwany przedmiot, a na nim łamigłówkę. Oto treść zagadki:

W nomie Atef-Pehu istnieje prawo, które stanowi, że wyroby garncarskie można produkować tylko po wschodniej stronie drogi. Tkwię w ukryciu nad jedną z tutejszych nielegalnych wypalarni gliny.

Papirus odnajdziesz na stoliku (1) w domu, a ukryty skarb na szczycie jednego z pieców (2) do wypalania naczyń.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Aby uzyskać nagrodę, musimy udać się do lokacji Nom Atef-Peh (oddal mapę, aby zauważyć nieodkryte i dalsze regiony), na północny wschód od startu, we wskazane na mapie miejsce (2). Zgodnie z treścią zagadki, nagroda znajduje się na szczycie jednego z pieców do wypalania gliny. Wskazówka dotyczy pieca umieszczonego po zachodniej stronie drogi, a więc nie od strony Nilu.


Papirus: Oaza w Fajum, Świątynia Sobka - Gniew Sobka

Udajemy się do lokacji Oaza w Fajum, gdzie musimy wejść na szczyt budynku Świątyni Sobka. Nie jest to jeden z najwyższych budynków w okolicy, ale na górę możesz wejść z poziomu gruntu. Budynek poznasz po charakterystycznych, niewielkich oknach na samej górze. W kącie górnego poziomu odnajdziesz papirus. Oto treść zagadki:

Na wschód od Krokodilopolis i na południe od zrujnowanej piramidy, bóg pod postacią wielkiej bestii wściekłym wzrokiem spogląda na faraona, który nie okazuje mu szacunku. Czekam w ukryciu za głową tego bluźniercy.

Papirus odnajdziesz w kącie (1) na szczycie budynku, a ukryty skarb przy głowie sfinksa (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Teraz udajemy się niedaleko stąd, bo na wschód do regionu Nom Haueris (w razie potrzeby, oddal widok mapy w grze, aby zauważyć dalsze lokacje). Bezpośrednio na południe od zniszczonej piramidy, przy jednym z budynków, zauważysz figurę sfinksa. Za jego głową (2), na dachu tego budynku, ukryta jest nagroda za rozwiązanie łamigłówki.Papirus: Nom Haueris, Świątynia Thota - Tajemnica Thota

Papirus jest bardzo łatwy do odnalezienia. Po prostu wejdź do wskazanej świątyni (1) i idź na sam jej koniec. W ostatniej komnacie odnajdzie papirus, a na nim łamigłówkę. Oto treść zagadki:

Na południowy wschód od miasta Hermopolis, nieopodal nomu Uab znajduje się legowisko lampartów. W najwyżej położonym punkcie ich terytorium jest miejsce, w którym mogłyby osiedlić się ptaki, a jednak tego nie robią. Jeśli oddasz stamtąd Skok Wiary, znajdziesz i mnie.

Papirus odnajdziesz na końcu świątyni (1), a ukryty skarb w jaskini (2) poniżej legowiska lampartów.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zgodnie z treścią wskazówki, udajemy się na południowy wschód, przeprawiamy się przez wodę i poszukujemy jaskini (2), nad którą wysoko znajduje się wypuszczony, zaschnięty konar. To właśnie o nim mowa jest w zagadce. Nie musimy jednak się tam wspinać - znajdują się tam groźne lamparty. Po prostu wchodzimy do jaskini od strony wody, a w środku odnajdujemy nagrodę.

Komentarze