Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Ścieżka natury, Pochylona wieża, Bluźnierca

AC Origins: Samotna palma, krzywa wieża, targowisko.

Przedstawiamy kolejny trzy zagadki papirusu w AC Origins, w których naszym zadaniem jest odnalezienie skarbu na podstawie krótkiej łamigłówki.


Papirus: Aleksandria, Wielka Synagoga - Ścieżka natury

Papirus odnajdziesz pod pomarańczowym baldachimem (1) przy synagodze, w kącie kamiennego ogrodzenia, nieopodal fontanny. Oto treść zagadki:

We wschodniej części Nomu Kanopos rozciąga się pustkowie, gdzie wiele drzew zostało powalonych i straciło swój dom. Czekam przy osieroconym drzewie, którego rodzice spoczęli nieopodal, pniami skierowani ku swemu osamotnionemu dziecku.

Papirus odnajdziesz pod baldachimem (1), a ukryty skarb przy samotnej palmie (2) w Nomie Kanopos.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Musimy więc zmierzać niedaleko, bo na wschód od Aleksandrii, do Nomu Kanopos. Zwróć uwagę na oznaczenie na mapie (2). Właśnie w tym miejscu zauważysz pojedynczą palmę. Przy niej znajduje się nagroda w postaci legendarnej lub unikatowej broni.


Papirus: Fajum, Serapejon w Karanis - Pochylona wieża

Tym razem udajemy się w północno-wschodnie rejony Fajum. Znajduje się tam Serapejon, w środku którego zauważysz wielki posąg pomalowany fragmentami na zielono. Wespnij się na niego, aby stamtąd uzyskać drogą na wyższe piętro, gdzie za czerwoną kratownicą (1) odnajdziesz papirus. Oto treść zagadki:

W Fajum, na północ od karawanseraju Dionysios, znajduje się wieża, u której podstawy wybito otwór. Konstrukcja potrzebuje podparcia, dlatego siedzę tuż za nią, ale drewniane belki chyba lepiej się do tego nadają.

Papirus odnajdziesz za czerwoną kratownicą (1), a ukryty skarb u podstawy krzywej wieży (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Udaj się na drugą stronę jeziora. W części południowo-zachodniej znajdziesz charakterystyczną, białą, krzywą wieżę. Tuż u jej podstawy, znajdziesz schowany w krzaku (2) skarb, rozwiązując tym samym kolejną zagadkę papirusu.Papirus: Fajum, Targowisko w dolinie - Bluźnierca

Na charakterystycznym półwyspie w lokacji Fajum znajduje się specyficzne, dwupoziomowe targowisko. Na wyższym poziomie, na stoliku (1) jednego ze straganu, znajdziesz papirus z łamigłówką. Oto treść zagadki:

W północno-zachodniej części Nomu Haueris znajduje się miejsce upamiętniające setki nieszczęśników. I choć tkwiąc tutaj nieruchomo, nie mam jak uciec przed łaską Ra, to przynajmniej każdego ranka mogę unikać jej nieco dłużej niż wszystko inne.

Papirus odnajdziesz na stoliku (1) przy straganie na górnym poziomie targowiska, a ukryty skarb przy małej piramidzie (2) nieopodal czerwonych tkanin.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zgodnie z treścią łamigłówki, po rozwiązanie udajemy się do lokacji Nom Haueris, na południowy wschód od startu tej zagadki. W jego centralnej części (2), nieopodal charakterystycznych, czerwonych tkanin, znajduje się mała piramida. To właśnie przy niej odnajdziesz kolejną nagrodę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze