Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 2)

Gwiazdozbiory: ustawianie gwiazd, wszystkie rozwiązania.

Przedstawiamy drugą i ostatnią stronę poświęconą kamiennym kręgom, czyli aktywności pobocznej polegającej na odpowiednim ustawieniu gwiazd na nieboskłonie, aby powstały poszukiwane gwiazdozbiory. Pierwszą część tych zagadek znajdziesz tutaj - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz.1).

Ukończenie kamiennych kręgów, których łącznie jest dwanaście, potrzebne jest do odblokowania ostatniego grobowca w Gizie. Większość gwiazdozbiorów trzeba najpierw przekręcić o odpowiedni kąt, a dopiero później szukać właściwego kształtu na niebie. Poniżej przedstawiamy wskazówki związane z tym procesem.


Kamienny krąg Wagi w Nom Uab

Miejsce odnajdziesz w Nomie Uab, czyli krainie leżącej niemal na samym południu Egiptu. Krąg znajduje się w północno-wschodniej części, niedaleko granicy z Nomem Haueris, na końcu niewielkiej zatoki. Kształt musisz skierować lekko do góry i nieco w lewo, a następnie przekręcić go o 90 stopni w prawo, aby dopasować do nieba.

Ustawianie gwiazd w Nom Uab.

Kamienny krąg Apisa w Odosobnionej Pustyni

Odosobniona Pustynia to obszar na północ od krainy Fajum, od wielkiego jeziora. Kamienny krąg odnajdziesz w południowo-wschodniej części regionu, niemal bezpośrednio na południe od punktu szybkiej podróży, na niezbyt wysokim paśmie górskim. Konstelację odnajdziesz kierując kamerę lekko w dół i do prawej, po czym przekręcając kształt odrobinę w lewo.

Zagadka kamiennego kręgu w Odosobnionej Pustyni.

Kamienny krąg koziej ryby w Odosobnionej Pustyni

W tej samej lokacji znajdziesz także kolejny kamienny krąg, tym razem w najbardziej wysuniętej na zachód części regionu. Po aktywowaniu kręgu skieruj kamerę na niebie w prawą stronę, sam kształt obróć zaś w tym samym kierunku, aby pasował do gwiazdozbioru.

Drugie ustawienie gwiazd w Odosobnionej Pustyni.

Kamienny krąg Wielkich Bliźniąt w Oazie na Białej Pustyni

Oaza na Białej Pustyni to kraina leżąca w południowej części Egiptu. W jej centralnej części znajdują się dwa niewielkie jeziora. W zachodniej części górnego zbiornika odnajdziesz kamienny krąg. Przesuń kamerę dość mocno w prawo, po czym obróć gwiazdozbiór o 90 stopni w prawo, aby pokrył się z kształtem gwiazd.

Gwiazdozbiór w Oazie na Białej Pustyni.

Kamienny krąg Hator w Nom Ka-Khem

Niewielka kraina Nom Ka-Khem położona jest w północno-wschodniej części Egiptu. Kamienny krąg odnajdziesz z kolei niedaleko na południowy wschód od jedynego punktu szybkiej podróży w tym regionie. Kształt musisz obrócić o 180 stopni, a następnie przesunąć kamerę w lewą stronę.

Kamienny krąg w Nom Ka-Khem.


Kamienny krąg Horusa w Nom Uab

Ostatni z kamiennych kręgów znajdziesz w Nomie Uab na południu Egiptu. Znajduje się on lekko na północny zachód od punktu szybkiej podróży. Aktywuj krąg, a następnie skieruj kamerę w lewy górny róg i obróć kształt o niemal 180 stopni, aby dopasować do gwiazdozbioru.

Ustawienie gwiazd w Nom Uab.

W ten sposób odnalazłeś wszystkie 12 gwiazdozbiorów. Możesz wrócić do pierwszego kamiennego kręgu w Siwie i zakończyć tym samym poboczne zadanie. Ukończenie kamiennych kręgów pozwoli ci także na pełną eksplorację ostatniego grobowca w Gizie, znajdującego się przy wielkim sfinksie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze