Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Odyssey - trzecie fabularne DLC już dostępne

Zwieńczenie trylogii Dariusa.

Ubisoft wydał dzisiaj Rodowód, czyli trzeci rozdział dodatkowej kampanii fabularnej do Assassin's Creed Odyssey, opowiadającej o pierwszym posiadaczu ukrytego ostrza.

Odcinek kontynuuje wydarzenia zapoczątkowane w poprzednich epizodach. Twórcy obiecują, że w trakcie rozgrywki gracze odkryją powiązanie z Origins, czyli odsłoną cyklu skupiającej się na losach Bayeka z Siwy.

Wśród nowości jest zdolność, która pozwala wyprowadzić serię „druzgocących” ciosów Włócznią Leonidasa. Co ciekawe, umiejętność nagradza prowadzoną postać trzema paskami adrenaliny, choć sama zużywa tylko jeden.

Płatny dodatek wprowadza również następną odnogę Zakonu Starożytnych. Członkowie ugrupowania posiadają przedmiot, umożliwiający naprawienie „potężnej” broni, którą otrzymamy w ramach nagrody za ukończenie DLC.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Powraca też Darius, a więc wspomniany pierwszy posiadacz ukrytego ostrza Asasynów. Podczas zabawy gracze pomogą mężczyźnie rozprawić się z Persami, a także uwolnią przetrzymywanych w niewoli Spartan.

W DLC powraca Darius

Warto zaznaczyć, że w planach jest kolejne duże rozszerzenie, również podzielone na rozdziały - Los Atlantydy. Szczegóły nie są znane, ale wiadomo, że stawimy czoła mitycznym stworom w zlokalizowanym pod wodą tytułowym mieście.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze