Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed bez nowej odsłony w 2019 roku

Twórcy skupią się na uzupełnianiu zawartości Odyssey.

Ubisoft nie wyda kolejnej części serii Assassin's Creed w 2019 roku - poinformował dyrektor generalny producenta, Yves Guillemot. Deweloperzy skupią się natomiast na dodawaniu zawartości do Odyssey.

Guillemot wyjaśnił, że najnowsza część cyklu o zakapturzonych zabójcach zadebiutuje rok po Origins dlatego, że obie produkcje opracowywano w tym samym czasie, przez osobne zespoły w Ubisofcie (dzięki, GameSpot).

Dyrektor generalny powiedział, że nie otrzymamy „pełnoprawnej części serii”, dlatego dziennikarze zapytali, czy Ubisoft pracuje nad spin-offem. Guillemot przekonuje jednak, że w planach nie ma również i tej opcji.

Seria robi sobie przerwę

- Otrzymacie dużo zawartości do Assassin's Creed Odyssey. Nasz zespół naprawdę chce regularnie uzupełniać produkcję o nowe możliwości zabawy, więc kolejna odsłona wystarczy tak naprawdę na kilka lat - mówi Guillemot.

Menedżer przyznaje też, że decyzja o dwuletniej pracy nad Origins była dobrym krokiem i spotkała się z pozytywną reakcją graczy.

W lipcu wiceprezes kanadyjskiego oddziału Ubisoftu tłumaczył, jak firma chce zrezygnować z gier, które można ukończyć. Producent zamierza tworzyć „nieskończone” doświadczenia i łączyć różne przygody w obrębie jednej produkcji.

Odyssey zadebiutuje 5 października.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze