Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ascent - boss: Papa Dzik (Papa Feral)

Pierwszy boss w grze.

Papa Dzik, w angielskiej wersji zwany Papa Feral, to pierwszy pełnoprawny boss, na którego natrafisz podczas rozgrywki w The Ascent. Nie jest on może najbardziej wymagającym przeciwnikiem w grze, jednak pojawia się na tak wczesnym jej etapie, że może być wyzwaniem. Z tej strony dowiesz się jak sprawnie sobie z nim poradzić.

Po kilkudziesięciu minutach rozgrywki i krótkim przerywniku rozpoczniesz starcie z Papą Dzikiem (1), któremu cały czas będą także towarzyszyć słabsi wrogowie. W pierwszej kolejności rozpraw się z kilkoma falami wspomnianych mniejszych stworów - przestaną się pojawiać, a ty będziesz mógł skupić się na walce z bossem.

Papa Dzik stosuje dwa ataki. Pierwszym z nich jest ostrzał za pomocą pocisków wybuchowych. Na ziemi pojawią się czerwone strefy (2), a po kilku sekundach na miejsca te spadną rakiety. Gdy tylko pokażą się pod nogami twojej postaci, natychmiast odskocz na bok i wyjdź ze strefy rażenia.

Drugim atakiem, który następuje zaraz po ostrzale, jest szarża - boss na moment przykucnie, a nad jego głową pokaże się specjalny symbol (3). Po mniej więcej sekundzie wyskoczy w kierunku twojej postaci by zadać obrażenia i na moment ją ogłuszyć.

By uniknąć obu ataków bossa po prostu pozostań cały czas w ruchu i odskakuj w ostatniej chwili - na moment przed uderzeniem pocisków lub tuż po tym, jak boss przykucnie i będzie przygotowywał się do skoku. Cały czas także ostrzeliwuj go ze swojej broni - najlepiej z automatycznej, gdyż nie będziesz musiał tak bardzo skupiać się na celowaniu. Z ciała wroga zbierzesz apteczki do uzdrowienia postaci i kilkaset Ukredów.

Spis treści: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Ascent - Agent Mrocznej Pustki, Onyx Void Operative

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze