Zasady oceniania gier w Eurogamer.pl

System rekomendacji, brak ocen punktowych.

Od 13 lutego 2017 roku Eurogamer.pl zrezygnował z tradycyjnego nadawania grom ocen w 10-punktowej skali. Zamiast tego proponujemy prosty system rekomendacji, składający się z dwóch odznak - srebrnej i złotej.

System rekomendacji

W przypadku niektórych gier, ale nie wszystkich, przyznajemy rekomendacje. Oodznaka jest pewnego rodzaju sugestią, a nie „kropką nad i”, tak jak ocena. Wśród gier bez żadnej odznaki znajdziecie wiele świetnych tytułów do pogrania - zachęcamy do każdorazowego zapoznawania się z tekstem recenzji.

Warto pamiętać, że na górze każdej recenzji przygotowujemy krótkie, konkretne podsumowanie gry. Dzięki temu, możecie szybko dowiedzieć się, jak w skrócie oceniamy dany tytuł.

srebro
  • Rekomendacja (kolor srebrny) - oznaczenie wskazuje, że z pewnością warto zainteresować się tym tytułem. To jest pierwszy sygnał. Teraz należy zapoznać się z recenzją, aby znaleźć odpowiedzi, czy rzeczywiście gra może być dla nas. Rekomendacja oznacza, że projekt pozytywnie się wyróżnia - nie jest pozbawiony wad, może być przeznaczony tylko do wąskiej grupy odbiorców, ale jest wartościowy.
zloto
  • Rekomendacja (kolor złoty) - wszystko to, co powyżej, lecz są to po prostu gry najlepsze z najlepszych. Nie oznacza to, że doskonałe czy idealne pod każdym względem, co zostanie wykazane w tekście recenzji. Uważamy, że w każdym roku jest zaledwie kilka tego rodzaju gier.

Jak wyglądała skala ocen przed zmianą?

10/10 - Fenomenalna
9/10 - Świetna
8/10 - Bardzo dobra
7/10 - Dobra
6/10 - Powyżej przeciętnej
5/10 - Przeciętna
4/10 - Poniżej przeciętnej
3/10 - Kiepska
2/10 - Okropna
1/10 - Zło wprost z otchłani piekielnych

Czym się kierujecie wybierając gry do recenzji?

Wybieramy te gry, które nas zainteresują. Składa się na to mnóstwo rzeczy: od jakości gry, przez popularność tytułu, aż po osobiste zainteresowania recenzentów. Nie recenzujemy wszystkich tytułów.

Jestem twórcą gier i stworzyłem świetny tytuł, który powinniście ocenić. Jaka jest procedura?

Mamy świetnie przemyślany formularz kontaktowy. Prosimy go uzupełnić i wysłać. Odpiszemy na każdą wiadomość. Nie obiecujemy, że każdą przesłaną grę zrecenzujemy, ale jeśli jest warta uwagi, to jak najbardziej. Nie obawiaj się i klikaj. :)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami