Wiedźmin 3 - Teraz albo nigdy

Triss, kanały, wampir katakan - zadania poboczne w Novigradzie.

By odblokować to zadanie poboczne w grze Wiedźmin 3, musisz wcześniej ukończyć misję Kwestia życia i śmierci. Sugerowany poziom doświadczenia to poziom 14.

By rozpocząć zadanie, udaj się do mieszkania Triss (1).

teraz_mapa

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na tej stronie:

Triss i alchemicy

Po dotarciu na piętro będziesz świadkiem kłótni między Triss i gospodarzami. Możesz nie reagować lub wstawić się za dziewczyną. Po chwili czarodziejka wyjawi, że łowcy wyprzedzili jej plan. Triss poprosi cię, abyś znalazł i doprowadził dwóch alchemików na miejsce zbiórki. W dalszej części musisz polecić Triss czy ma ryzykować akcję dla dwójki alchemików, czy też od razu skierować się do Zimorodka zostawiając ich na pewną śmierć.

Jeśli zdecydujesz się pomóc alchemikom, to opuść dom i przygotuj się do walki z grupą łowców czarownic. Po ich pokonaniu kontynuuj marsz za Triss i ukryj się za budynkiem przy patrolu przeciwników. Ruszaj dalej, aż dotrzesz do budynku-kryjówki. Wejdź na drugie piętro i zabij dwóch łowców, po czym przy pomocy znaku Aksji przekonaj Bertolda, aby wyruszył z wami.

Ponownie zacznij podążać za Triss (raz zatrzymaj się przed patrolem). Kierujcie się w stronę budynku (2 na mapie wyżej) na zachodzie. Jeśli wcześniej byłeś uratować dwójkę alchemików, to w środku natkniesz się na zabitego czarodzieja oraz kilku łowców, których zabij. Po walce wyrusz za Triss, która otworzy tajne przejście. W środku znajdziesz magów, a po chwili do zgromadzenia dołączy Dijkstra. Po przemówieniu Triss udaj się do kanałów.

teraz_scr_1

Kanały

W środku natkniesz się na bagienniki. W walce z nimi warto wspomóc się olejem na trupojady oraz znakiem Igni, który może zadać im spore obrażenia. W pewnej chwili dotrzesz do lokacji bez przejścia.

Skorzystaj z wiedźmińskiego zmysłu, aby namierzyć podniszczoną ścianę z lewej, którą zburz znakiem Aard. W ten sposób trafisz do biblioteki. Przejdź przez nią i przy pomocy znaku Aard zniszcz kolejny mur z lewej.

Zabij kilka bagienników i ruszaj przed siebie. Trafisz do wysokiego pomieszczenia z masą szczurów na dole. Zejdź na parter po drewnianych schodach i rozpocznij walkę z gryzoniami (przyda się znak Igni, żeby szybko je spalić). Następnie ruszaj za Triss wchodząc na wyższe piętro. Potem skręć w prawo i kontynuuj podróż.

Walka z katakanem

Idź cały czas przed siebie, aż dotrzesz do pomieszczenia, gdzie zaatakuje cię wampir katakan. To silna i szybka bestia, z którą walka może być dość ciężka ze względu na możliwość regeneracji ran przez przeciwnika. Jak dać sobie z nim radę. Warto przed walką rozwinąć Rozładowanie tarczy w znaku Quen - najlepiej na trzeci poziom.

teraz_scr_2

Następnie włącz tarczę i przystąp do walki. Staraj się cały czas atakować rywala zwykłymi ciosami - mocne są za wolne. Atakuj bez przerwy, a gdy rywal cię uderzy tarcza eksploduje odpychając go i raniąc. Włącz wtedy tarczę z powrotem i ruszaj do walki ponownie. Jeśli katakan ci ucieknie, to jak najszybciej do niego podbiegaj lub skacz i atakuj znowu. Warto w międzyczasie skorzystać z jedzenia i jaskółki, aby na bieżąco regenerować własne zdrowie.

Jeśli nie będziesz wystarczająco szybki, to wampir będzie stale regenerował zdrowie. Po walce przeszukaj ciało bestii i ruszaj w głąb kanałów. W końcu dotrzesz do przystani. Na miejscu zabij jeszcze kilku łowców, po czym rozpocznij rozmowę z Triss. Jeśli ci na niej zależy i dawałeś jej tego dowody, to możesz spróbować ją by pozostała z tobą i nie płynęła z czarodziejami.

Bez względu na rozwój wydarzeń na sam koniec podejdzie do ciebie Dijkstra i zaproponuje ci zabicie Radowida. Tym samym w twoim dzienniku pojawi się nowe zadanie - Spisek.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Xbox szykuje linię lakierów do paznokci

Zakup odblokuje DLC w grach.

The Pedestrian - Poradnik, Solucja

Opis zasad i przejścia gry, wszystkie plansze.

Elex 2 - wymagania na PC

Minimalne i rekomendowane.

Escape From Tarkov wkrótce z obsługą DLSS

Razem z dziewięcioma innymi grami.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami