Wiedźmin 3 - Szepczące wzgórze

Duch zaklęty w drzewie, pióro kruka - zadanie poboczne w Velen.

Szepczące wzgórze to jedno z zadań pobocznych w grze Wiedźmin 3, którego podejmiesz się w Velen. W jej trakcie natrafisz na tajemniczego ducha zaklętego w drzewie, z którym możesz rozprawić się na dwa sposoby.

Uwaga - sugerowany poziom doświadczenia: 5

Zadanie rozpocznie się po zbliżeniu do pewnego wzgórza (1), które odwiedzasz w trakcie misji fabularnej Panie lasu. Kiedy do niego podejdziesz, góra zacznie do ciebie przemawiać. Przy pomocy wiedźmińskich zmysłów postaraj się zlokalizować miejsce, skąd dobiega głos.

005_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_szepczace_wzgorze

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Okaże się, że dochodzi z podziemi. Aby się tam dostać zlokalizuj wejście do jaskini. Jest na podwyższeniu na lewo od polany z wilkołakiem oraz punktem mocy.

Wejdź do środka, po czym wskocz do wody na prawo od wejścia i zacznij płynąć podwodnym tunelem. Wyjdź na ląd i skieruj się w stronę otwartego terenu, gdzie spotkasz zmutowany i gadający organizm - ducha zaklętego w drzewie.

W trakcie rozmowy z nim musisz zdecydować czy chcesz się go pozbyć czy oszczędzić. W pierwszym przypadku czeka cię walka. Przede wszystkim odpieraj ataki atakujących cię insektów, a następnie wyprowadzaj ciosy skierowane w serce istoty. Powtarzaj taktykę, aż rozprawisz się z wrogiem.

Jeżeli postanowiłeś pomóc duchowi, to musisz znaleźć pióro kruka (na zachód od wsi Sztygary w gnieździe na skale), kości istoty w grobie na moczarach (2), a także czarnego konia - jest nieco na południu (3).

Musisz go dosiąść korzystając ze znaku Aksji, a potem wchodząc mu na grzbiet. Następnie wróć na koniu do jaskini i rozpocznij rytuał. Kiedy dobiegnie do końca misja również się skończy.

Uwaga - powyższy wybór odbije się na opisanej poniżej misji Powrót na Krzywouchowe Moczary. Więcej na temat kluczowej decyzji znajdziesz w opisie poniższego zadania.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami