Wiedźmin 3 - Stosy pogrzebowe

Kapłan Wiecznego Ognia, stosy z ciałami - zadanie poboczne w Velen.

Misję Stosy pogrzebowe w grze Wiedźmin 3 możesz rozpocząć po rozmowie z Kapłanem Wiecznego Ognia (1), który modli się przy ołtarzu w pobliżu drogi. Po krótkim dialogu dowiesz się, że twoim celem będzie podpalenie trzech stosów z ciałami znajdującymi się w okolicy. Nie ma znaczenia, w jakiej kolejności do nich dotrzesz.

wiedzmin_3_stosy_2

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Najbliższe ciała znajdują się na zachodzie (2). Udaj się na miejsce i rozpraw się ze zgnilakiem. Pod koniec walki odskocz od przeciwnika, ponieważ eksploduje.

Kiedy skończysz, podejdź do ciał i polej je łatwopalną cieczą. Następnie użyj na nich ognistego znaku Igni, co spowoduje podpalenie zwłok. W identyczny sposób postąp z dwoma kolejnymi stosami znajdującymi się na północy (3) oraz na południu (4). Pamiętaj, aby zawsze rozprawić się z przeciwnikami (oprócz zgnilców trafisz też na ghule) zanim przystąpisz do kremacji.

Przy jednym ze stosów natkniesz się na Titusa Gielasa - ocalałego z pogromu, jaki urządzili ludzie Kapłana, który cię wynajął. Po uporaniu się z trzema stosami wróć do zleceniodawcy czekającego na północy (5) i zdecyduj, co zamierzasz dalej.

Możesz zapomnieć o ocalałym i zadowolić się nagrodą (40 punktów doświadczenia i 60 koron) albo rozpocząć konfrontację z Kapłanem. W drugim przypadku rozpraw się z nim oraz jego świtą, po czym przeszukaj ciała. Otrzymasz tyle samo punktów doświadczenia, ale dodatkowo wzbogacisz się na łupach (w tym m.in. 200 koronami).

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami