Wiedźmin 3 - Opium dla ludu

Chłopi, problem z plonami i Wszechbóg - zadanie poboczne w Velen.

Opium dla ludu to jedno z zadań pobocznych w grze Wiedźmin 3. Misję rozpoczniesz po rozmowie z dwoma chłopami (1) przebywającymi w ruinach. Powiedzą ci oni, że z powodu obrażenia się na nich niejakiego Wszechboga plony są ostatnio bardzo mizerne. Po wysłuchaniu próśb wieśniaków podejdź do pobliskiego ołtarza i rozpocznij rozmowę z „bóstwem”.

wiedzmin_3_opium_1

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po krótkich negocjacjach okaże się, że „bóstwo" przebywa gdzieś pod ziemią. Przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz opróżniony bukłak wina stojący z lewej. Na podstawie kwaśnego odoru zacznij kierować się po zapachu. Po chwili dotrzesz do kupy kamieni (2), które okażą się iluzją. Rozwiej ją korzystając z przedmiotu, jaki otrzymałeś od Keiry w trakcie jednej z misji głównych. W ten sposób odnajdziesz przejście do podziemi, z którego skorzystaj.

W środku natkniesz się na Wszechboga, spasłego potwora żerującego na darach ludności. Po krótkiej rozmowie będziesz mógł postąpić na trzy sposoby.

Pierwszy wariant to zabicie bestii. Walka z nią nie jest zbyt trudna, ponieważ wróg jest powolny i dość rzadko wyprowadza ataki. Musisz jednak uważać na jego ciosy rękami, a przede wszystkim możliwość podpalenia. Po walce przeszukaj ciało potwora, przy którym znajdziesz nieco pieniędzy i innych elementów. Następnie wróć do chłopów i poinformuj ich o śmierci wszechboga. Nie spodoba im się ta wiadomość, ale ty i tak zyskasz 50 punktów doświadczenia.

Drugi to zmuszenie go do przyjmowania skromniejszych darów. Poinformuj o tym chłopów, którzy w zamian podarują ci 50 koron (otrzymasz też 50 punktów doświadczenia).

Trzecia opcja to zgodzenie się na warunki Wszechboga. Wróć wtedy do chłopów na powierzchni i porozmawiaj z nimi. Za samo przedstawienie warunków potwora otrzymasz 50 punktów doświadczenia. Możesz jednak powiedzieć chłopom, że w pobliżu jest krypta. Ci zainteresują się nią, a ty zyskasz 50 punktów doświadczenia.

Bez względu na podjętą decyzję, po rozmowie z chłopami misja zakończy się.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami