Wiedźmin 3 - Na łożu śmierci

Umierająca Lena i eliksir Jaskółka - zadanie poboczne w Białym Sadzie.

Na łożu śmierci to jedno z zadań pobocznych w grze Wiedźmin 3. Misję możesz rozpocząć w domu zielarki Tomiry (1) na zachodzie od wioski Biały Sad (tej samej, którą odwiedzisz w ramach misji głównej Bestia z Białego Sadu).

wiedzmin_3_na_lozu_1

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

W chacie ujrzysz umierającą Lenę - dziewczynę zaatakowaną przez gryfa. Aby jej pomóc zielarka poprosi cię o wiedźmiński eliksir (jaskółkę), który pomoże dziewce lub ją zabije.

Aby stworzyć jaskółkę potrzebujesz trzech składników: krasnoludzkiego spirytusu, pięciu jaskółczych ziół i mózgu utopca. Zioła bez trudu znajdziesz w trakcie eksploracji mapy (są zaznaczane zielonymi listkami), alkohol kupisz np. w tawernie, a mózg znajdziesz po przeszukaniu ciała zabitego utopca - te potwory znajdziesz np. na północ od domu zielarki (2).

Przejdź do ekranu alchemii, gdzie stwórz jaskółkę. Wróć z nią do zielarki i podaruj jej napój. W nagrodę otrzymasz 350 punktów doświadczenia oraz 50 koron.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami