Wiedźmin 3 - Jan Verdun, ratunek przed utopcami: konsekwencje

Ratować czy nie.

W grze Wiedźmin 3 w czasie podróży po Velen, jadąc drogą wzdłuż rzeki (1) pomiędzy Karczmą na Rozstajach a Jawornikiem, możemy trafić na będącego w niebezpieczeństwie mężczyznę - Jana Verdun.

w3_verdun_1

Mapę w pełnym rozmiarze można zobaczyć pod tym linkiem

Nie jest to typowe zadanie, ponieważ nie pojawia się jako wpis w dzienniku. Konsekwencje podjętych wyborów przedstawiamy poniżej.

Na tej stronie:

Spotkanie Jana

Nieszczęśnik to były żołnierz Temerskiej armii, którego towarzysze związali i zostawili na pastwę utopców za dezercję. Geralt może pokonać okoliczne monstra i porozmawiać z Janem. Po wysłuchaniu historii decydujemy, czy uwalniamy mężczyznę, czy zostawiamy go na pastwę losu.

w3_verdun_2

Gdy zostawimy Jana, ten zginie pożarty przez bestie. Jeśli natomiast go uwolnimy, zostaniemy nagrodzeni pięćdziesięcioma punktami doświadczenia.

Uwaga: Jeśli zignorujemy wołania Jana o pomoc i odjedziemy, zadanie zakończy się.

Ponowne spotkanie

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się uwolnić Jana, możemy spotkać go ponownie w pobliżu wsi Ursten (2). Okazuje się, że mężczyzna przyłączył się do bandy rozbójników, napadającej na podróżnych.

w3_verdun_3

Mapę w pełnym rozmiarze można zobaczyć pod tym linkiem

Ponownie stajemy przed wyborem. Możemy przyjąć od Jana nagrodę(50 koron i 50 PD) lub zabić byłego żołnierza i resztę bandytów.

w3_verdun_4

Jeśli wybraliśmy rozwiązanie siłowe, to nie otrzymamy żadnej dodatkowej nagrody.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami