Wiedźmin 3 - Dziady

Guślarz, upiory, łowcy czarownic - zadanie poboczne w Velen.

Dziady to misja poboczna w Wiedźmin 3, której podejmiesz się w Velen. W jej trakcie weźmiesz udział w tytułowym rytuale, w trakcie którego musisz chronić ludzi przed kolejnymi falami wrogów i spotkasz łowców czarownic.

Uwaga - sugerowany poziom doświadczenia: 7

Na tej stronie:

Dziady - odblokowanie zadanie, dotarcie na wyspę

Zadanie możesz otrzymać od Guślarza (1) po ukończeniu misji pobocznej Mysia wieża. Spotkasz go przy domu Keiry (2), po zakończeniu wspomnianego zadania.

032_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Po rozmowie ze zleceniodawcą uda się on na Kłomnicę (3).

033_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na wyspę najlepiej dostać się jedną z okolicznych łodzi lub skorzystać ze znaku szybkiego przemieszczania się - który odblokowałeś chociażby w trakcie misji Mysia wieża. Guślarza (4) spotkasz przy kamiennym kręgu, gdzie modli się wśród licznej rzeszy chłopów.

034_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Rytuał - walka z upiorami i wodną babą

Aby przejść do dalszej części zadania musisz z nim porozmawiać o północy - możesz przewinąć czas dzięki medytacji (wystarczy wybrać ikonę z księżycem na dole koła).

Po chwili Guślarz rozpocznie rytuał. W jego trakcie musisz bronić ludzi przed kilkoma utopcami i wodną babą (5). Najlepiej jest korzystać ze znaku Igni, aby podpalać potwory i krążyć wokół nich. Kiedy któryś z nich oddali się nieco od grupy atakuj go z zachowaniem ostrożności.

035_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Nie wchodź w grupę wrogów, ponieważ szybko się z tobą rozprawią. Uważaj również na pociski wypluwane przez wodną babę, które mogą cię na chwilę ogłuszyć (to samo robią z przeciwnikami, jeśli w nich trafi).

Łowcy czarownic

Kiedy uporasz się z potworami na placu boju pojawią się łowcy czarownic, którzy będą chcieli przerwać rytuał. Masz tutaj dwa wybory:

  • Możesz przegonić łowców (6) - zakończy się to walką z nimi, jednak będziesz mógł kontynuować zadanie dla Guślarza;
  • Umyć ręce i przerwać rytuał (7) - ominie cię walka z łowcami, ale zadanie zakończy się już w tym momencie.
036_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Jeśli zdecydujesz się na walkę, wykorzystaj znak Igni, by podpalić łowców czarownic (8), najlepiej wtedy, gdy są w grupie. Przeciwnicy ci nie powinni stanowić dla ciebie większego zagrożenia i szybko się z nimi rozprawisz.

037_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Moczary, Jamruz

Po uporaniu się z łowcami czarownic Guślarz powie ci, że niedobrze się stało, że rytuał został przerwany. Po chwili na polu bitwy pojawią się upiory (9), z którymi stań do walki. Po ich zabiciu wypytaj Guślarza dlaczego przyzwany duch nazwał go ojcobójcą.

038_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Zleceniodawca nie odpowie ci na to, ale powie, abyś poszukał ciała jego ojca, Jamruza, na moczarach na wschodzie (10). W tym momencie otrzymasz 200 punktów doświadczenia. By dostać się na moczary, wykorzystaj pobliską łódź (11).

039_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Kiedy dotrzesz na moczary rozpraw się z okolicznymi zgnilcami (12) - uważaj, ponieważ wybuchają przed śmiercią. Następnie skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, żeby odszukać ciało (3) (będzie zaznaczone na czerwono).

040_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dziady

Przyjrzyj mu się, a po oględzinach spal znakiem Igni. Po wszystkim wróć do chaty Guślarza i powiadom go o spaleniu zwłok. W ramach podziękowania otrzymasz 50 koron i zniżkę na towary, zyskasz też 50 punktów doświadczenia.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami