Wiedźmin 3 - Dla dobra nauki

Decydujemy o losie Keiry Metz - zadanie poboczne w Velen.

Misja Dla dobra nauki w grze Wiedźmin 3 pojawi się w dzienniku automatycznie po zakończeniu zadania Przyjacielska przysługa. Aby je kontynuować, udaj się do wieży na wyspie Kłomnica (1) , którą odwiedzałeś już w trakcie innego zadania dla Keiry.

065_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dla_dobra_nauki_keira

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Zbliż się do wieży (2) widocznej w oddali. Po dotarciu na miejsce pojawi się czarodziejka, która rozpocznie z tobą rozmowę. Zdradzi ci, że przy pomocy ciebie pozbyła się klątwy, aby zdobyć wyniki badań pewnego czarodzieja. Dzięki nim spróbuje przekonać Radowida, aby zostawił ją w spokoju.

066_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dla_dobra_nauki_keira

Uwaga - od twoich wyborów w trakcie konwersacji zależy los Keiry. Wpłyną one także na końcówkę gry.

Na tej stronie:

Keira idzie do Radowida

Jeden z rezultatów rozmowy doprowadzi do spotkania Radowida i Keiry. Zakończy się to jednak brutalną śmiercią bohaterki. By wywołać ten scenariusz, wybierz opcję dialogową rób jak chcesz (3). Otrzymasz 100 punktów doświadczenia, a na Keirę, a raczej jej zwłoki, natrafisz potem jeszcze w Novigradzie.

067_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dla_dobra_nauki_keira

Walka z Keirą

By doprowadzić do walki z Keirą, wybierz opcję Leki nic Radowida nie obchodzą (4). Potem, w kolejnym oknie, wybierz dowolną kwestię (oprócz Rób, jak chcesz). Po krótkiej wymianie zdań doprowadzisz do starcia z Keirą.

068_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dla_dobra_nauki_keira

Jest ona jednocześnie trudnym jak i irytującym przeciwnikiem, gdyż teleportuje się po całym polu walki i atakuje cię z dystansu. Wykorzystaj doskoki, by uniknąć jej zaklęć i szybko się do niej zbliżyć. Po jej śmierci zadanie dobiegnie końca, a ty otrzymasz 200 punktów doświadczenia.

Keira udaje się do Kaer Morhen

Trzeci rezultat wywołasz wybierając wpierw opcję dialogową Radowid nie zapomina (5). W kolejnym oknie dialogowym wybierz opcję To samobójstwo, a w ostatnim Pojedź do Kaer Morhen.

069_wiedzmin_3_dziki_gon_zadanie_velen_dla_dobra_nauki_keira

Po krótkiej chwili rozmowa dobiegnie końca, a Keira przejdzie przez portal. Jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli kobiecie przeżyć. Pojawi się ona także w końcówce rozgrywki. W tym momencie zadanie to dobiegnie końca. W nagrodę otrzymasz 100 punktów doświadczenia.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami