Dziś w nocy, o godzinie 02:30 (już w piątek), rozpocznie się kolejna gala wręczenia nagród The Game Awards.

Poza wyłonieniem zwycięzców, uroczystość już tradycyjnie obejmuje nie tylko statuetki, lecz także trailery ogłoszonych już gier, czy nawet zapowiedzi nowych projektów. Dość powiedzieć, że od lat wydarzenia krytykowane jest właśnie za fakt, że docenianie pracy deweloperów odsuwane jest na dalszy plan, wbrew nazwie.

O tytuł Gry Roku powalczą aż trzy produkcje z Japonii - Super Mario Odyssey, Persona 5 i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Poza tym także Horizon Zero Dawn oraz - co ciekawe - PlayerUnknown's Battlegrounds. W ubiegłym roku wygrał Overwatch.

Najwięcej nominacji - po sześć - zdobyło Destiny 2, Horizon Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey. Szansę na pięć statuetek ma Cuphead i Hellblade: Senua's Sacrifice, a cztery - Persona 5 i Wolfenstein 2: The New Colossus.

Transmisja we wszystkich popularnych sieciach społecznościowych i serwisach, jak Twitch.tv i YouTube (poniżej).

Poniżej pełna lista nominowanych:

Gra roku

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza reżyseria

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (MachineGames)

Najlepszy scenariusz

  • Hellblade: Senua's Sacrifice (Tameem Antoniades i Elizabeth Ashman-Rowe)
  • Horizon Zero Dawn (John Gonzalez)
  • NieR: Automata (Yoko Taro, Hana Kikuchi i Yoshiho Akabane)
  • What Remains of Edith Finch (Ian Dallas)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (Jen Matthies i Tommy Tordsson Bjork)

Najlepsza dyrekcja artystyczna

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza muzyka

  • Cuphead (Kristofer Maddigan)
  • Destiny 2 (Michael Salvatori, Skye Lewin i C Paul Johnson)
  • Nier: Automata (Keiichi Okabe i Keigo Hoashi)
  • Persona 5 (Shoji Meguro)
  • Super Mario Odyssey (Naoto Kubo, Shiho Fujii i Koji Kondo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Manaka Kataoka i Yasuaki Iwata)

Najlepsze udźwiękowienie

  • Destiny 2 (Bungie)
  • Hellblade: Senua's Sacrifice (Ninja Theory)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza gra aktorska

  • Ashly Burch jako Aloy (Horizon Zero Dawn)
  • Brian Bloom jako B.J. Blazkowicz (Wolfenstein 2: The New Colossus)
  • Claudia Black jako Chloe Frazer (Uncharted: Zaginione Dziedzictwo)
  • Laura Bailey jako Nadine Ross (Uncharted: Zaginione Dziedzictwo)
  • Melina Juergens jako Senua (Hellblade: Senua's Sacrifice)

Nagroda „wpływu” za poruszanie ważnych tematów

  • Bury Me, My Love (The Pixel Hunt)
  • Hellblade: Senua's Sacrifice (Ninja Theory)
  • Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Please Knock on My Door (Levall Games AB)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow)

Najlepsza gra-usługa

  • Destiny 2 (Bungie)
  • Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
  • Overwatch (Blizzard Entertainment)
  • PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal)
  • Warframe (Digital Extremes)

Najlepsza gra niezależna

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Hellblade: Senua's Sacrifice (Ninja Theory)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Pyre (Supergiant Games)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow)

Najlepsza gra mobilna

  • Fire Emblem Heroes (Intelligent Systems)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh i Sylvain Tegroeg)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)
  • Old Man's Journey (Broken Rules)
  • Super Mario Run (Nintendo)

Najlepsza gra przenośna

  • Ever Oasis (Grezzo)
  • Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems)
  • Metroid: Samus Returns (MercurySteam)
  • Monster Hunter Stories (Marvelous Entertainment)
  • Poochy and Yoshi's Woolly World (Good-Feel)

Najlepsza gra VR/AR

  • Farpoint (Impulse Gear)
  • Lone Echo (Ready at Dawn)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment)
  • Superhot VR (Superhot Team)

Najlepsza gra akcji

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Nioh (Team Ninja)
  • Prey (Arkane Studios)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (MachineGames)

Najlepsza przygodowa gra akcji

  • Assassin's Creed Origins (Ubisoft Montreal)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (Naughty Dog)

Najlepsza gra RPG

  • Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios)
  • Final Fantasy 15 (Square Enix)
  • NieR: Automata (Platinum Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco)

Najlepsza bijatyka

  • ARMS (Nintendo)
  • Injustice 2 (NetherRealm Studios)
  • Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
  • Nidhogg 2 (Messhof Games)
  • Tekken 7 (Bandai Namco)

Najlepsza gra rodzinna

  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft)
  • Sonic Mania (Christian Whitehead, PagodaWest Games, Headcannon)
  • Splatoon 2 (Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)

Najlepsza strategia

  • Halo Wars 2 (Creative Assembly i 343 Industries)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft)
  • Total War: Warhammer 2 (Creative Assembly)
  • Tooth and Tail (Pocketwatch Games)
  • XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games)

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa

  • FIFA 18 (EA Vancouver)
  • Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios)
  • Gran Turismo Sport (Polyphony Digital)
  • NBA 2K18 (Visual Concepts)
  • Pro Evolution Soccer 2018 (Konami)
  • Project Cars 2 (Slightly Mad Studios)

Najlepsza gra sieciowa

  • Call of Duty: WW2 (Sledgehammer Games)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo)
  • PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Splatoon 2 (Nintendo)

Najlepsza gra studencka

  • Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savoy i Mohsen Shah, National Film and Television School)
  • From Light (Alejandro Grossman, Steven Li i Sherveen Uduwana, University of Southern California)
  • Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores i Charley Choucard, University of Central Florida)
  • Impulsion (Hugo Verger, Remi Bertrand i Maxime Lupinski, Institut de l'Internet et du Multimédia)
  • Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio i Dane Perry Svendsen, Swinburne University)
  • Meaning (Hariz Yet, DigiPen Institute of Technology Singapore)

Najlepszy debiut gry niezależnej

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Golf Story (Sidebar Games)
  • Hollow Knight (Team Cherry)
  • Mr. Shifty (Team Shifty)
  • Slime Rancher (Monomi Park)

Oraz zwycięzcy wyłonieni w głosowaniu graczy:

Najbardziej oczekiwana gra

  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Marvel's Spider-Man (Insomniac Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • The Last of Us Part 2 (Naughty Dog)

Popularny gracz

  • Andrea Rene (What's Good Games)
  • Clint Lexa ("Halfcoordinated")
  • Guy Beahm (Dr. Disrespect)
  • Mike Grzesiek (Shroud)
  • Steven Spohn (AbleGamers)

Najlepsza gra esportowa

  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve Corporation)
  • Dota 2 (Valve Corporation)
  • League of Legends (Riot Games)
  • Overwatch (Blizzard Entertainment)
  • Rocket League (Psyonix)

Najlepszy zawodnik esportowy

  • Lee Sang-hyeok „Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)
  • Marcelo „coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
  • Nikola „NiKo” Kovac (FaZe Clan, Counter-Strike: GO)
  • Je-hong „ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
  • Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, Dota 2)

Najlepszy zespół esportowy

  • Cloud9
  • FaZe Clan
  • Lunatic-Hai
  • SK Telecom T1
  • Team Liquid

Nagroda od chińskich graczy

  • Honor of Kings (Timi Studio Group)
  • ICEY (FantaBlade Network)
  • Gumballs & Dungeons (QcPlay Limited)
  • jx3 HD (Kingsoft Corporation)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)

Reklama

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały