Ruined King - poradnik i najlepsze porady

Jak walczyć, wygrywać i rozwijać postacie. Wskazówki i odpowiedzi.

Witamy w poradniku do Ruined King: A League of Legends Story. To turowa gra RPG, która skupia się przede wszystkim na walce. Podczas przygody sterujemy postaciami znanymi z LoL-a.

W ramach tej publikacji przygotowaliśmy szczegółowe porady związane z rozgrywką i mechaniką gry, opisaliśmy najważniejsze elementy walki oraz eksploracji, a także wiele innych kluczowych kwestii.

Ruined King to zdecydowanie ciekawa pozycja dla miłośników strategicznych potyczek taktycznych, które wymagają myślenia i dobrego planowania. Życzymy udanej zabawy w interesującym świecie gry!

Poradnik i wskazówki do Ruined King

Tutaj prezentujemy najważniejsze porady związane z walką, ale nie tylko. Dowiesz się, na to zwracać uwagę i jak działają poszczególne systemy rozgrywki.

Aktualizacja wkrótce.

Ekran walki

Interfejs w trakcie walki przekazuje wiele informacji. Poniżej wskazujemy najważniejsze elementy na ekranie, na które zawsze powinno się zwracać uwagę podczas potyczek.

interj
  • 1. Ikona z portretem wroga nad głową bohatera wskazuje, którego przeciwnika trafisz, jeśli wybierzesz opcję szybkiego ciosu.
  • 2. Pomarańczowy pasek pokazuje, czy możesz już użyć Superumiejętności, czyli najpotężniejszego ataku postaci.
  • 3. Przycisk torby z miksturami. Pamiętaj, że mikstur możesz używać też w trakcie walki.
  • 4. Pasek inicjatywy pokazuje, w jakiej kolejności atakują postacie. Jest podzielony na trzy różne aleje.
  • 5. Ważne informacje. W rogu ekranu zobaczysz czasem opis cechy wroga czy specjalnego ataku, na który trzeba uważać.

Najważniejsze porady:

- Nie śpiesz się. Ruined King to gra turowa. System walki jest rozbudowany i ma wiele ważnych elementów. Dlatego na spokojnie przyjrzyj się wszystkim elementom interfejsu, dokładnie przemyśl każdy ruch. Czas się nie skończy, możesz podejmować decyzje tak długo, jak tylko chcesz.

- Czytaj. Czytanie opisów umiejętności postaci jest niezwykle istotne, a niektórzy gracze lubią często ignorować ten element, zwracając uwagę tylko na liczbę obrażeń. Dodatkowe efekty czarów i ataków bywają tu bardzo pomocne. Mogą na przykład opóźnić ruch przeciwnika.

- Pamiętaj o leczeniu postaci po starciach, ale niekoniecznie po wszystkich. Czasem nie warto marnować mikstur, jeśli rany bohaterów nie są poważne. Warto jednak zwrócić uwagę, że obrażenia nie leczą się automatycznie po walce.

- Eksploruj. Niektóre lokacje oferują różne poboczne drogi, ścieżki i zaułki. Warto zwiedzać wszystkie obszary. Spotkasz więcej wrogów, ale też zdobędziesz więcej przedmiotów (i doświadczenia).

- Używaj umiejętności lochu, by zapewnić sobie przewagę w walce. Właściwie powinieneś używać tej zdolności zawsze, podchodząc do wszystkich przeciwników.

- Przyspiesz walkę. Skorzystaj z opcji przyspieszenia animacji po jakimś czasie. Pierwsze godziny można znieść ze standardowym tempem, ale później dwukrotne przyspieszenie okazuje się bardzo przydatne. By je włączyć, przytrzymaj podczas walki klawisz 2 na klawiaturze lub R1/RB na padzie.

- Nie zapominaj o trybie inspekcji. To chyba najważniejszy aspekt systemu walki, który łatwo przeoczyć, a jest źródłem cennych informacji, szczególnie podczas trudniejszych walk.

- Nie przejmuj się, że nie znasz League of Legends. Znajomość tej gry nie jest zupełnie wymagana. Ruined King to osobna, samodzielna historia, korzystająca tylko z bohaterów i geografii świata LoL-a.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami