Ruined King - leczenie postaci, jak odzyskać zdrowie

Używanie mikstur i czary leczące, jak stosować, by przywrócić HP.

W Ruined King sterujemy zazwyczaj - poza początkiem przygody - trzema postaciami. Podczas potyczek otrzymujemy obrażenia, które nie leczą się automatycznie po walce. Musimy więc polegać na różnych sposobach leczenia.

Gra oferuje w sumie trzy różne sposoby na odzyskiwanie zdrowia i praktycznie wszystkie dostępne są albo od początku, albo niedługo po rozpoczęciu gry. Tutaj opisujemy wszystkie metody regeneracji HP.

Mikstury lecznicze

Mikstury wykorzystujemy do leczenia poza walką, ale także w jej trakcie. To dobry sposób, by podreperować zdrowie po wyczerpującym starciu.

Wciśnij 0 na klawiaturze lub d-pad w górę na padzie, by otworzyć okno mikstur (1). Wybierz tutaj dowolną miksturę i kliknij E na klawiaturze lub A/X na padzie, by użyć mikstury. Otworzy się mała lista bohaterów (2), z której musisz wybrać i kliknąć na tego, którego chcesz uleczyć.

leczenie1

Różne typy mikstur przywracają różne ilości HP. Mikstury zdobywasz w trakcie eksploracji, na przykłąd przeszukując skrzynie, a możesz je także kupić u handlarzy.

By skorzystać z miktur w trakcie walki, wciśnij 3 na klawiaturze lub d-pad w górę.

leczb

Zaklęcia i czary leczące

Umiejętności leczące postaci - najczęściej różne zaklęcia - to podstawowy sposób leczenia bohaterów w trakcie walki. Użycie zdolności leczącej (3) zużywa ruch postaci, więc nie możesz w tej samej turze dokonać ataku.

leczenie2

Zdolności leczące zawsze mają fragmentu tekstu w opisie oznaczone zielonym kolorem. Czytaj opisy czarów uważnie, by nie użyć przypadkiem zbyt potężnego leczenia, gdy potrzebne jest tylko lżejsze. Zużyjesz wtedy mniej many.

Oczywiście zaklęcia możesz ustawiać w różnych alejach, przyspieszając ich użycie lub wzmacniając je.

Punkty odpoczynku

Podczas eksploracji trafisz na miejsca, w których drużyna może odpocząć. Zwróć uwagę na małe, kamienne kolumny (4). Są to punkty odpoczynku. Wejdź z nimi w interakcję, by wybrać opcję odpoczywania.

leczenie3

Odpoczynek przywraca wszystkim postaciom pełne zdrowie i cały zapas many. Takie miejsca to dobry moment, by zapisać grę.

Następnie: Ruined King - jak zapisać grę, save

Spis treści: Ruined King - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami