Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walki z bossami, zagadki, kody i sekrety.

Witamy w poradniku do Resident Evil Village, najnowszej odsłonie znanej i cenionej serii survival horrorów. Wcielamy się w Ethana Wintersa, którego mogliśmy poznać w poprzedniej części. Akcja toczy się kilka lat po wstrząsających wydarzeniach z Luizjany, które spotkały głównego bohatera i jego żonę, Mię.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, opowiadaną historię śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Tym razem jednak trafiamy do przerażającej, okrytej śniegiem, rumuńskiej wioski, strasznego zamku górującego nad osadą i innych - nie mniej koszmarnych - lokacji.

W niniejszym opracowaniu znajduje się pełny opis przejścia Resident Evil Village wraz z ilustracjami. Opisaliśmy również rozwiązania wszystkich zagadek i łamigłówek. Przygotowaliśmy także najważniejsze informacje dotyczące rozgrywki, pomagamy odszukać wszystkie sekrety, a także odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.

Poradnik do Resident Evil Village - wprowadzenie

W tej sekcji zapoznacie się ze wszystkimi mechanikami zawartymi w grze, a także poznacie szczegóły związane z rozgrywką.

Opis przejścia i walki z bossami

Poniżej znajdziecie kompletną solucję do gry, czyli opis przejścia wątku głównego w kampanii fabularnej.

Prolog

Wioska

Zamek Dimitrescu

Wioska

Dom Beneviento

Reservois (Zbiornik wodny)

Stronghold (Twierdza)

Factory (Fabryka)

Epilog, zakończenie

Sekrety, znajdźki, kody i zagadki

Nasz poradnik oferuje rozwiązania wszystkich zagadek. Tutaj dowiesz się również, jak otworzyć zamek na kod.

Zagadki

Kody i szyfry

Sekrety i znajdźki

Interfejs i ekwipunek

Interfejs w grze jest bardzo łatwy do opanowania. Na ekranie nie znajdują się praktycznie żadne informacje - jedynie liczna nabojów, kiedy wyciągniemy broń palną.

Natomiast ekran ekwipunku składa się z czterech zakładek:

resident_evil_village_poradnik_interfejs
  • Items - w tym miejscu znajdują się wszystkie zużywalne przedmioty, takie jak amunicja czy lekarstwa, a także broń. Ilość miejsca w ekwipunku jest ograniczona.
  • Crafting - tutaj możesz wytworzyć nowe przedmioty (więcej informacji na ten temat odnajdziesz na odpowiedniej stronie naszego poradnika)
  • Key items - przedmioty fabularne, takie jak klucze, dźwignie i inne rzeczy, które służą do otwierania drzwi, rozwiązywania zagadek i innych czynności związanych z rozgrywką. Znikają, jeśli więcej nie będą potrzebne.
  • Treasure - lista wartościowych przedmiotów, które można sprzedać.

Kampania fabularna, tryb The Mercenaries i multiplayer

Resident Evil Village to przede wszystkim gra dla pojedynczego gracza. Głównym jej elementem jest wielogodzinna opowieść, która rozgrywa się w rumuńskiej wsi i sąsiadujących z nią lokacjach. Podczas wielogodzinnej rozgrywki poznajemy losy Ethana Wintersa.

Po zakończeniu kampanii możemy odblokować tryb The Mercenaries - przygotowany również z myślą o jednym graczu. Rozgrywka polega na zabijaniu przeciwników w jak najkrótszym czasie, na specjalnie do tego przegotowanych arenach. Ten tryb jest bardzo dynamiczny i skupia się przede wszystkim na akcji.

Twórcy gry przygotowują także darmowy komponent sieciowy - tryb Re:Verse - który przeznaczony jest dla 4-6 osób. Podczas pojedynków online zmierzymy się z graczami z całego świata. Start tego trybu planowany jest na lato 2021 roku.

Czy muszę grać w poprzednią część?

Choć Resident Evil Village jest ósmą częścią głównego nurtu (seria zawiera także wiele spin-offów), to tak naprawdę jest kontynuacją siódmej odsłony, w której poznajemy historię Ethana Wintersa.

Przed rozpoczęciem Village warto zapoznać się więc z Resident Evil 7, ale, jeśli nie masz takiej możliwości, obejrzyj film opowiadający o przerażających wydarzeniach z Luizjany, który dotknął rodzinę Wintersów. Odtworzysz go bezpośrednio w grze - znajduje się w menu głównym, w Bonuses.

Porady na start

Warto zapoznać się z poniższymi poradami przed uruchomieniem nowej gry:

  • Nie marnuj amunicji. Staraj się zachować jak najwięcej nabojów na kolejne walki, dlatego wszystkie obiekty, jakie możesz zniszczyć za pomocą ostrza, rozwal za pomocą podstawowej broni, czyli noża.
  • Cel w głowę przeciwników, a zadasz im większe obrażenia i zmarnujesz mniej nabojów.
  • Dokładnie przeszukuj pomieszczenia. Eksploracja lokacji do podstawa. Zaglądaj w każdy kąt, otwierając szafki i szuflady, a także niszcząc niektóre obiekty, zdobędziesz wiele cennych przedmiotów.
  • Często korzystaj z mapy. Wyświetl ekran mapy, gdy wejdziesz po raz pierwszy do nowego pomieszczenia. Dobrze jest znać rozkład pomieszczeń, dzięki czemu nie wpadniesz w ślepy zaułek w przypadku ucieczki przed wrogami. Co więcej, kolory na mapie informują o stopniu przeszukania danego pokoju (niebieski - wszystkie przedmioty zostały zebranie, czerwony informuje, że nie wszystko zostało odnalezione).
  • Można unikać niektórych starć. Większość przeciwników, zwłaszcza tych wolniejszych, możesz omijać i przebiec dalej, jeśli chcesz zaoszczędzić amunicję. Pamiętaj jednak, że w ten sposób tracisz możliwość zdobycia waluty gry - Lei.
  • Zapisuj grę najczęściej, jak to tylko możliwe. Służą do tego maszyny do pisania porozstawiane w różnych miejscach. W grze działa, co prawda, funkcja autozapisu, ale warto co jakiś czas zapisywać ręcznie stan rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami