Real Racing 3 - Poradnik na Android, iPhone, iPad

Porady do gry Real Racing 3 na iPada, iPhone'a i Androida. Zobacz, jak grać, i jak wygrywać.

Real Racing to jedna z najpopularniejszych serii gier wyścigowych na smartfony i tablety. Trzecia odsłona to piękna oprawa graficzna, świetna grywalność, mnóstwo aut i tras oraz - niestety - rozbudowany system dodatkowych płatności. Szczegóły w naszej recenzji.

Pobierz Real Racing 3 na Androida | iOS-a

real racing 3 porady pomoc poradnik android ipad iphone

Real Racing 3 dostępne jest za darmo, jednak aby osiągać lepsze rezultaty, może być konieczne dokonywanie zakupów za prawdziwe złotówki. W poniższym poradniku do gry umieściliśmy kilka kluczowych podpowiedzi i wskazówek, jak najłatwiej zarabiać pieniądze w grze, jak grać i jak wygrywać wyścigi.

Porady i wskazówki

- Używanie wszystkich opcji wspomagania jazdy to świetna metoda, by zapoznać się z grą i modelem jazdy. Jednak gdy będziesz zdobywał doświadczenie, przyda się bardziej bezpośrednia kontrola nad samochodem, szczególnie jeśli chcesz wygrywać z innymi graczami. Dostęp do opcji wspomagania - jak kontrola trakcji, asysta w sterowaniu czy hamowaniu - znajduje się po wciśnięciu pauzy lub tuż przed startem wyścigu. Obniżaj wartości delikatnie i stopniowo, by czuć się komfortowo w trakcie jazdy.

- Gdy grasz podłączony do Internetu, zaimplementowany w grze system Time Shifted Multiplayer będzie tworzył przeciwników, bazując na prawdziwych rekordach innych graczy z całego świata. Dobrą metodą jest odłączenie się od sieci, wówczas będziesz rywalizował z „botami”, których ustawienia czasowe są znacznie poniżej średniej graczy. Nie martw się, po podłączeniu do sieci, wyniki zostaną przekazane na serwery.

- Nie zapomnij modernizować i polepszać pojazdu, gdy tylko masz na to pieniądze. Gracze, którzy utrzymują samochody w najlepszym stanie mają znaczącą przewagę w trakcie wyścigu, nie pozwalając ci osiągać dobrych rezultatów.

- W wyścigu typu Drag Race w Real Racing 3 rywalizacja wygląda nieco inaczej. Nie musisz martwić się o sterowanie i hamulce, istotą jest tutaj właściwa zmiana biegów i oczywiście start. Wciśnij przycisk Launch, gdy tylko zapalą się zielone światła, a następnie wciśnij przycisk zmiany biegu (gear-up), gdy tylko chcesz dokonać zmiany biegu.

- W wyścigu Drag Race są trzy różne rundy. W każdej zmierzysz się z lepszymi zawodnikami. Skoncentruj się przede wszystkim na ostatnim wyścigu. Wydaje się, że najlepszą metodą jest wciśnięcie zmiany biegów w momencie, kiedy wskazówka osiąga czerwony obszar na obrotomierzu. Ale warto eksperymentować.

- Zmęczony czekaniem? Zdecydowanie rekomendujemy zdobycie drugiego pojazdu tak szybko, jak to tylko możliwe. Bez względu na to, jak okropne są czasy oczekiwania na możliwość skorzystania z pojazdu w kolejnym wyścigu, są one związane tylko z konkretnym pojazdem, który reperujemy. Jeśli masz drugi pojazd, możesz wziąć udział w wyścigu.

- Wydaje się, że opisane powyżej wyścigi typu Drag Race to wspaniały i relatywnie szybki sposób na pozyskanie żetonów (alternatywnie trzeba by je kupić za prawdziwe pieniądze). Warto więc na początku wydać trochę kasy na ulepszenie pojazdu startowy, a następnie wziąć udział w Drag Race, aby jak najszybciej zebrać pieniądze na następny samochód.

- Wybieraj pierwszy samochód ostrożnie. Z pewnością masz własne preferencje, lecz Nissan Silvia S15 wydaje się świetnie zbalansowany pod kątem prędkości, trakcji i przyśpieszenia.

- W trybie Elimination (Eliminacja) musisz walczyć jedynie o to, aby nie być ostatnim, gdy zegar odliczy 20 sekund. Odpada tylko na końcu stawki. Wówczas zegar odliczający 20 sekund ponownie wystartuje, i cykl się powtarza do momentu, aż zostanie na torze jeden kierowca. Walczysz o przetrwanie, więc nie musisz walczyć w czołówce pojazdów - koszty późniejszych napraw nie są tego warte, a w czołówce trzeba jechać przecież agresywnie.

- Zauważysz, że w trybie Speed Snap nie będziesz w stanie wygrywać, gdy wszystkie opcje wspomagania są ustawione na najwyższe wartości, ponieważ samochód zbyt wcześnie wykonuje automatyczne hamowanie. Weź większą kontrolę nad samochodem, by móc osiągać wyższe prędkości - w tym trybie twoim celem jest osiągnąć jak najwyższą prędkość na mecie, bez względu na to, na jakim miejscu osiągniesz tę metę.

- Poważne uszkodzenia kosztują sporo w Real Racing 3. Jeśli nie grzeszysz dużym zasobem żetonów, bądź ostrożny podczas jazdy, szczególnie gdy zamierzasz wykonać ryzykowne manewry. Jeśli samochód zostanie uszkodzony, straci swoje właściwości jezdne, a naprawisz go tylko poprzez umieszczenie pojazdu w naprawie. Być może nonszalancją wygrasz wyścig, i trochę pieniędzy, ale w dłuższej perspektywie stracisz więcej niż zyskasz.

Jak zarabiać pieniądze/żetony, i oszczędnie gospodarować

- Zakupienie drugiego pojazdu tak szybko jak to możliwe, może wydawać się dziwną poradą jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy - niemniej, posiadanie w garażu dwóch samochodów pozwala ci spędzić więcej czasu na torach. Więcej czasu na torach i przeciwników do pokonania oznacza możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy. Z dwoma mniej rozbudowanymi samochodami w tandemie, i tak będziesz miał więcej do roboty, niż jednym, ale wypasionym autem.

real racing 3 porady jak zarabiac jak wygrywac

- Im ładniej jeździsz, tym mniej otrzymujesz uszkodzeń, a to oznacza brak konieczności prowadzenia długich napraw. Kluczowe jest szybkie i poprawne wyjście ze stawki na starcie. Przede wszystkim uważaj szczególnie na pierwszym zakręcie, gdzie dochodzi na najgroźniejszych wypadków.

- O ile wszystkie samochody początkowe mają podobną wydajność, Nissan Silvia S15 ma świetne przyśpieszenie i dobre parametry hamowania. Dzięki przyśpieszeniu możesz wydostać się ze stawki startujących aut szybciej, a hamulce uratują cię przed frustrującymi stłuczkami ze strony sterowanych przez sztuczną inteligencję przeciwników.

- Cóż, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, musisz prowadzić samochód z maksymalną koncentracją i wydajnością. Oznacza to, że musisz mniej bazować

- Naprawy wymagają takiej samej ilości czasu, bez względu na kondycję poszczególnych komponentów. Nie trać czasu ani pieniędzy na naprawy, gdy wskaźniki zniszczeń wciąż świecą na zielono. Kluczowym celem jest posiadanie zawsze jednego sprawnego samochodu, dzięki czemu nie utkniesz w oczekiwaniu na kolejny wyścig.

- Gdy będziesz miał już większą liczbę aut w garażu, może być nieco trudne pilnowanie czasu i pracy przy naprawach. Najwygodniej jest umieszczać każdy samochód w naprawie tuż przed snem - wówczas będziesz miał dostępny samochód przed kolejną sesją.

- Jeśli masz znajomych w Game Center, rozważ wyścigi online. System Time Shifted Multiplayer będzie używał wyników znajomych, by tworzyć sztuczną inteligencję twoich przeciwników - za pobicie tych wyników będziesz otrzymywał dodatkową kasę.

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

John Bedford

John Bedford

Autor

John is a freelance writer based in West Sussex.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami