Premiery Gier 2021 - kalendarz premier

Najciekawsze i najbardziej oczekiwane gry roku.

W kontekście gier, 2021 rok zapowiada się całkiem ekscytująco. Po wejściu konsol nowej generacji na rynek oczekujemy, że premiery gier 2021 pokażą, na co stać nowy sprzęt, usprawniony dodatkową mocą obliczeniową.

W naszym zestawieniu umieściliśmy wszystkie najważniejsze produkcje, na które warto czekać. To nie tylko wysokobudżetowe tytuły AAA, ale też mniejsze projekty, w tym autorstwa niezależnych studiów. Listę podzieliliśmy na miesiące, aby ułatwić wyszukiwanie.

Premiery Gier 2021 - W sekcjach odpowiadających kolejnym miesiącom znajdziesz gry z ustaloną datą premiery, ale na ostatniej podstronie są również tytuły, którym nie ustalono jeszcze dnia debiutu. Kiedy to się stanie, przeniesiemy je w odpowiednie miejsce.

Gry i premiery 2021 - najciekawsze produkcje

Na start zapraszamy do zapoznania się z listą tytułów, na które warto czekać w 2021 roku. To najwięksi kandydaci do miana hitu.

Zaczynamy!

Dying Light 2

  • Premiera: 2021
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X

Dying Light dało się zapamiętać głównie jako świetna gra o walce z zombie i ludźmi, ale „dwójka” ma być czymś więcej. Twórcy nawiązali współpracę z Chrisem Avellonem, by autor pomógł studiu w zaprojektowaniu spójnego i angażującego świata. Poczynania gracza będą miały realny wpływ na kształt otaczającej rzeczywistości, a w trakcie zabawy będziemy zmuszeni do podjęcia mnóstwa trudnych i nieoczywistych wyborów. Dodajmy do tego rozwinięte systemy parkouru i walki, a otrzymamy wyjątkowy tytuł, który zdecydowanie warto mieć na celowniku.

Zobacz: Dying Light 2 - premiera i najważniejsze informacje

dl
Nie tylko zombie

Horizon Forbidden West

  • Premiera: 2021
  • Platformy: PS5, PS4

Następca Zero Dawn nie wprowadzi zapewne rewolucyjnych zmian, ale z pewnością otrzymamy nieco ciekawszy i bardziej zróżnicowany świat, w którym zwiedzimy nie tylko łąki, lasy i dżunglę, ale też pustynię, górskie zaśnieżone szczyty czy podwodne ruiny. Połączenie prehistorii z zaawansowaną technologią spodobało się zarówno graczom, jak i krytykom, więc czekamy na więcej.

premiery_gier_2021_horizon
Nowe krajobrazy będą podziwiać nie tylko posiadacze PS5, ale też PS4

Far Cry 6

  • Premiera: 2021
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One

Wygląda na to, że Ubisoft ponownie stawia na wyrazisty i intrygujący czarny charakter w serii Far Cry. W szóstej części głównym antagonistą jest bezwzględny dyktator fikcyjnego państwa Yara, Anton Castillo. W postać wciela się Giancarlo Esposito, znany między innymi z „Breaking Bad”. Nie możemy się doczekać, by dołączyć do ruchu oporu i obalić rządy krwawego przywódcy.

premiery_gier_2021_far_cry_6
Taka gwiazda w obsadzie to nie byle kto

Resident Evil Village

  • Premiera: 2021
  • Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S

Nie każdemu spodobała się perspektywa pierwszoosobowa w Resident Evil 7, ale Capcom zdecydował się na kontynuację - zarówno pod względem zastosowanej kamery, jak i fabuły. Ethana i jego żonę Mię nawiedza znany fanom serii Chris Refield, co sprawia, że bohater musi udać się do tytułowej wioski. Czekają tam liczne zagrożenia - nie tylko mieszkańcy, ale też wiedźmy czy stworzenia przypominające wilkołaki.

premiery_gier_2021_resident_evil_village
Całkiem zwyczajna pani z całkiem zwyczajnej wioski

Z całą pewnością niektóre tytuły na liście zostaną opóźnione przez wydawców, ale w takich przypadkach będziemy aktualizować informacje. Zestawienie uzupełnimy też o nowe produkcje, w miarę kolejnych zapowiedzi.

Jeżeli zauważyłeś, że w naszym kalendarzu brakuje jakiegoś ważnego tytułu, daj nam znać w komentarzu!

Przejdź na następną stronę: Premiery Gier 2021 - styczeń

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami