Pokemon Go - Community Day, kiedy dzień społeczności: wrzesień 2021

Jak przygotować się na event.

Community Day w Pokemon Go, a więc Dzień Społeczności, to comiesięczne wydarzenie, które zachęca fanów gry do wspólnej zabawy. Głównym bohaterem każdego z takich eventów jest wybrany przez twórców Pokemon.

W trakcie Community Day ten Pokemon pojawia się znacznie częściej, a ponadto otrzymuje ekskluzywny ruch przygotowany na ten dzień. Ponadto gracze mogą skorzystać z innych bonusów, które omawiamy poniżej.

Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje o Dniu Społeczności, a także dowiesz się szczegółów odnośnie następnego Community Day.

Na tej stronie:

Czym jest Community Day w Pokemon Go

Community Day rozgrywa się jednego dnia weekendu każdego miesiąca i trwa sześć godzin.

Podczas eventu wybrany przez twórców Pokemon pojawia się częściej (ma zwiększony spawn), ma zwiększoną szansę na bycie typem shiny, a także może dysponować ekskluzywnym dla Community Day atakiem. Ponadto możemy liczyć na bonusy pokroju podwójnego XP, Stardust lub Lure Modules (wabików).

Uwaga: aby odblokować ekskluzywny atak, musisz ewoluować Pokemona do jego trzeciej ewolucji.

To świetna szansa na zdobycie surowców oraz rzadką wersję wyróżnionego Pokemona. Popularność eventu sprawia też, że w tym czasie możesz zobaczyć na zewnątrz wielu trenerów i razem z nimi podejmować się różnych aktywności, np. Raidów czy wymian.

Następny Community Day: wrzesień 2021

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wrześniowym Community Day w Pokemon Go:

Pokemon_Oshawott

Wyróżniony Pokemon: Oshawott

Data: Niedziela, 19 września

Czas: 11:00-17:00

Bonus 1: Oshawott będzie przyciągany przez Rainy Lure Modules

Bonus 2: potrójne XP za łapanie (x3 Catch XP)

Bonus 3: Incense (kadzidła) aktywowane podczas eventu będą działać przez 3 godziny

Bonus 4: Lure Modules (wabiki) aktywowane podczas eventu będą działać przez 3 godziny

Ekskluzywne ataki: Hydro Cannon (Samurott) i Razor Shell, którego Samurott wciąż będzie mógł się nauczyć nawet po zakończeniu eventu

Do czego przydaje się Community Day?

Dzień Społeczności to świetna okazja, by dodać wyróżnionego Pokemona do swojej kolekcji, a także łatwo go ewoluować. Dzięki zwiększonemu spawnowi, przy odpowiednim zapasie Pinap Berries szybko zbierzesz potrzebne do przemiany Candy.

Community Day przyda się również łowcom Pokemonów shiny, bo istnieje zwiększona szansa, że wyróżniony Pokemon i jego ewolucje będą właśnie tego typu.

Jeśli chodzi o Raidy, Gymy i Go Battle League, Samurott nie jest zbyt dobrym wyborem. Ekskluzywne ruchy czynią go co prawda nieco bardziej zabójczym, ale to wciąż za mało, by popisać się na tym polu, głównie ze względu na czysty typ Water.

Samurott może być natomiast dobrym wodnym Pokemonem dla początkujących trenerów, ale kiedy nadarzy się okazja, warto go wymienić na Swamperta lub Gyaradosa.

Pokemon_Go_Oshawott_Community_Day

Jak przygotować się na Community Day

Dzień Społeczności wprowadza wersję shiny wyróżnionego Pokemona, a ponadto dzięki większej wartości spawnu łatwiej będzie go znaleźć.

Pamiętaj jednak, że Pokemony shiny nie pokazują się wszystkim graczom w tym samym miejscu - istnieje po prostu szansa, że każdy Pokemon, na którego natrafiasz, będzie typem shiny. Aby sprawdzić, czy Pokemon jest shiny, nie musisz z nim walczyć - wystarczy kliknąć go raz i wycofać się z walki w razie niepowodzenia.

Każdy Community Day wiąże się z nowym zadaniem Field Research, a także specjalnymi wyzwaniami Field Research tasks, opartymi na wyróżnionym Pokemonie. Nagrody za wyzwania to zazwyczaj przedmioty typu consumable, np. Berries.

pokemon_go_community_date_time

Ponadto, Community Day przedłuża działanie Lures do trzech godzin, więc to świetny moment na złapanie jak największej liczby Pokemonów.

Aby jak najlepiej wykorzystać bonusy, znajdź kilka PokeStopów, które są w bliskiej odległości od siebie, a następnie postaw niedaleko Lure. Przemieszczaj się pomiędzy PokeStopami, łapiąc Pokemony i uzupełniając PokeBalle oraz Berries.

To również idealny czas, by eksperymentować z Glacial Lure, Mossy Lure lub Magnetic Lure, które zwabiają konkretne typy Pokemonów. Chcesz dodać do kolekcji stworki wodne lub lodowe? Użyj Glacial Lure Module.

Warto nadmienić, że jeżeli jednym z bonusów Community Day jest skrócenie czasu wykluwania jajek w inkubatorach, to będzie to dotyczyło wyłącznie jajek włożonych do inkubatorów w trakcie trwania dnia społeczności.

Przed eventem warto też uzupełnić zapasy Pinap Berries, a także Great i Ultra PokeBalli. Berries zwiększą ilość zdobywanych przez ciebie Candy, a PokeBalle przydadzą się do łapania dużej liczby stworków.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami