Najlepsze otwarte światy w grach - zobacz, czy odwiedziłeś wszystkie

Od Los Santos po kosmos.

Umiejętnie wykreowany i wiarygodny świat to często siła napędowa oraz jeden z najważniejszych elementów dobrej gry. Czasem twórcy zadziwiają nas ciekawą historią przedstawionego świata, innym razem nie możemy oderwać oczu od fauny i flory lub też odnosimy wrażenie, że jesteśmy częścią żyjącego społeczeństwa.

Choć szczegółowo zaprojektowane i realistyczne światy były przez lata domeną gier RPG, to coraz więcej serii i marek zwraca się w stronę ogromnych światów, wypełnionych mnóstwem atrakcji i sekretów.

Istnieje wiele czynników, mających wpływ na dobrze prezentujący się świat gry. Czasami są to kwestie wizualne, innym razem skala, spójność lub wierność historyczna. Przedstawiamy 18 przykładów, które zrobiły na nas największe wrażenie: od tętniących życiem miast, aż do... galaktyki.

najlepsze_otwarte_swiaty_1
Przygoda czeka

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami