Najlepsze myszki dla graczy - Ranking 2021

Jaką myszkę gamingową wybrać w różnych cenach.

Myszka to jedno z najważniejszych urządzeń peryferyjnych dla graczy. Decyduje między innymi o precyzji, szybkości i oczywiście zmęczeniu, szczególnie w wymagających strzelankach sieciowych. Co wybrać, by być zadowolonym i na co warto zwracać uwagę przy zakupie? Zapraszamy do lektury rankingu najlepszych myszek dla graczy w 2021 roku.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kształt. Powinien być dopasowany do wielkości naszej dłoni i stylu trzymania myszki. Znaczenie ma też sposób zasilania. Przewodowe myszki zazwyczaj charakteryzują się szybszym czasem reakcji i nie wymagają ładowania baterii. Bezprzewodowe nie krępują natomiast ruchów i zapewniają większy komfort użytkowania.

Sercem myszek gamingowych jest sensor. Odpowiada za precyzję i sposób przenoszenia ruchów na ekran. Dostępne są głównie myszki z sensorem optycznym, rzadziej z laserowym. Ten pierwszy w większości przypadków jest dokładniejszy, natomiast drugi chwalony jest za mniejszy LOD (lift-off distance, czyli wysokość od podłoża, przy jakiej czujnik przestaje rejestrować ruch) i poprawne działanie na różnych rodzajach powierzchni.

Kupujący powinien też zwrócić uwagę na liczbę przycisków i ich ergonomiczne rozmieszczenie. Dobra myszka umożliwia pracę w wysokich rozdzielczościach, oferując szybkie przełączanie się pomiędzy wcześniej zaprogramowanymi wartościami czułości. Ostatecznie urządzenie musi też nam się podobać - design odgrywa dziś równie istotną rolę, co wykonanie.

Skocz do sekcji - przedział cenowy:

Najlepsze myszki dla graczy do 100 zł

Krux Fuze

W cenie około 50 złotych nie można oczekiwać cudów, ale Krux Fuze udowadnia, że można już kupić rozsądną myszkę, która sprawdzi się w grach. Sercem tego gryzonia jest sensor optyczny Pixart PAW 3519. W mniej wymagających tytułach sprawuje się całkiem nieźle. Działa z maksymalną rozdzielczością 3200 DPI i oferuje 6-stopniową regulację tego parametru.

krux_fuze

Myszka wyposażona jest aż w 8 przycisków. Jak na gamingowy model przystało, nie zabrakło podświetlenia RGB. Gryzoń jest stosunkowo lekki i wyprofilowany dla osób praworęcznych, z wyraźną podpórką na kciuk. Krux Fuze wykonany jest raczej z tańszego plastiku, ale w tej cenie to zupełnie zrozumiałe.

IBOX Aurora A-3

Za około 60 złotych można natomiast kupić Aurorę A-3 od marki IBOX. Ten niepozorny gryzoń skrywa w sobie całkiem niezły sensor - P3327, działający w rozdzielczości od 1000 do 6200 DPI. Wartość tę można regulować w locie podczas rozgrywki.

Do tego 6 programowalnych przycisków, oprogramowanie z możliwością zapisywania makr, edycja podświetlenia RGB (można je wyłączyć), a także w miarę uniwersalny i tradycyjny profil konstrukcji, który przypasuje osobom prawo- i leworęcznym (choć warto pamiętać, że dwa przyciski są umieszczone z myślą o kciuku prawej ręki). W tej cenie więcej wymagać nie można.

Logitech G102 Lightsync

Logitech G102 Lightsync to świetny stosunek jakości do ceny. Myszka pod względem designu plasuje się raczej w stonowanych konstrukcjach. Nie zabrakło jednak dodatkowych, programowalnych przycisków, do których można przypisać wybrane akcje. Jest też wielobarwne podświetlenie, obsługujące technologię Lightsync. Dzięki niej luminacje można zsynchronizować z ekranem, grą lub dźwiękiem.

logitech_g102_lightsync

Nieźle wypada też sensor, działający w rozdzielczości nawet do 8000 DPI. Parametr ten można oczywiście zmieniać w locie, np. podczas rozgrywki. Producent zadbał też o dedykowane oprogramowanie, a nawet wbudowaną pamięć na ustawienia użytkownika.

HyperX Pulsefire Core

Za około 100 złotych w wybranych sklepach można także znaleźć propozycję od HyperX. Pulsefire Core przypadnie do gustu zwolennikom symetrycznych konstrukcji. Osobom leworęcznym mogą jednak przeszkadzać dodatkowe przyciski, umieszczone wyłącznie z jednej strony.

004

HyperX Pulsefire Core to znakomity stosunek ceny do jakości. Odpowiednią precyzję zapewnia sensor optyczny Pixart 3327, osiągający wartość DPI do 6200. Do tego niewielka waga, sporych rozmiarów ślizgacze, 7 programowalnych przycisków i cenione oprogramowanie HyperX NGenuity, pozwalające konfigurować makra i działanie gryzonia. Producent deklaruje standardową w tym przedziale cenowym żywotność - do 20 milionów kliknięć.

Najlepsze myszki dla graczy do 200 zł

SteelSeries Rival 3

Rival 3 to następca popularnego modelu Rival 110 od SteelSeries i jednocześnie bardzo atrakcyjna propozycja w cenie do 200 zł. Jak na tego producenta przystało, możemy liczyć na solidną jakość wykonania. Mechaniczne przełączniki charakteryzują się żywotnością na poziomie 60 mln kliknięć. Tradycyjne wyprofilowanie idzie tu natomiast w parze z subtelnym podświetleniem RGB.

steelseries_rival_3

Dużą zaletą myszki jest autorski sensor optyczny TrueMove Core, który powstał we współpracy z PixArtem. Działa w rozdzielczości do 8500 DPI i oferuje pięć trybów DPI. Do tego dedykowane oprogramowanie, możliwość programowania przycisków i przechowywania ulubionych ustawień bezpośrednio w pamięci urządzenia.

Razer DeathAdder Essential

Jedna z najbardziej popularnych propozycji w tym przedziale cenowym to DeathAdder Essential od Razera, czyli gryzoń, który nawiązuje do kultowego już modelu gamingowego gryzonia. Essential nie różni się praktycznie niczym od swojego protoplasty sprzed kilku lat. Bazuje na świetnym czujniku optycznym działającym w rozdzielczości do 6400 DPI.

006

Smukła budowa z charakterystycznym „garbem” sprawia, że mysz świetnie leży w dłoni. Pewny chwyt potęgują też dwa gumowe uchwyty boczne. Komfort użytkowania zwiększa ponadto pięć programowalnych przycisków i trzy niewielkie, acz sprawnie działające ślizgacze. W cenie około 150 złotych to świetna propozycja dla osób, które niewielkim kosztem chcą wejść do świata e-sportu.

Corsair M55 RGB Pro

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć gryzonia o uniwersalnym kształcie, dedykowanym zarówno osobom prawo- jak i leworęcznym. Takim modelem jest Corsair M55 RGB Pro, oferujący 8 w pełni konfigurowalnych przycisków. Myszka świetnie nadaje się dla osób, które lubią trzymać ją całą dłonią. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo lekka - waży zaledwie 86 gramów.

007

Zdecydowaną zaletą tego urządzenia jest sensor optyczny PAW3327, który działa w rozdzielczości nawet do 12400 DPI. Przyciski główne marki Omron wytrzymają nawet 50 milionów kliknięć. Producent zadbał też o kabel w solidnym oplocie, co zwiastuje długie lata intensywnego użytkowania.

HyperX Pulsefire FPS Pro

Myszka przeznaczona przede wszystkim dla fanów szybkich FPS-ów, choć oczywiście sprawdzi się również w innych gatunkach. Stanowi ciekawą alternatywę dla serii DeathAdder od Razera. Odznacza się przemyślanym wyprofilowaniem, dzięki czemu ręka wygodnie spoczywa na jej grzbiecie. Dla pewnego chwytu boczna sekcja powleczona jest materiałem antypoślizgowym.

HyperXpulse

Oparta na precyzyjnym sensorze Pixart 3389 o rozdzielczości do 16000 DPI z możliwością zmiany czułości w locie. Dedykowane oprogramowanie umożliwia tworzenie własnych makr i zmianę podświetlenia. Dzięki wbudowanej pamięci na urządzeniu można przechowywać do trzech profilów jednocześnie.

Najlepsze myszki dla graczy do 300 zł

Razer DeathAdder V2

Przechodzimy do przedziału cenowego, w którym zaczynają pojawiać się najlepsze konstrukcje na rynku. Jedną z nich zdecydowanie jest Razer DeathAdder V2. Poza dodaniem dwóch przycisków zmiany rozdzielczości i bardziej giętkim kablem, pod względem budowy nie różni się on wiele od swojego tańszego brata.

razer_deathadder_v2

Modyfikacje zaszły oczywiście w kwestii zastosowanego sensora. Razer Focus+ może działać nawet w rozdzielczości 20000 DPI, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających graczy. Myszka wyposażona została w autorskie, mechaniczne przełączniki Razera, mogące wytrzymać nawet 70 mln kliknięć. Wbudowana pamięć pozwala natomiast przechowywać nawet pięć profilów ustawień.

SteelSeries Rival 310

SteelSeries Rival 310 to kolejna propozycja z wyższej półki. Mysz bazuje na autorskim sensorze TrueMove3, działającym w rozdzielczości do 12000 DPI. Czujnik charakteryzuje się m.in. wysoką precyzją odwzorowania ruchów.

010

Producent postawił na agresywny profil gryzonia, przystosowany dla osób praworęcznych. Nie zabrakło tu chropowatych powierzchni ułatwiających chwyt czy podpórki na mały palec. Do tego 6 w pełni konfigurowalnych przycisków i pamięć wewnętrzna, na której można zapisać ustawienia użytkownika. Dla osób leworęcznych lub po prostu lubiących symetryczne konstrukcje producent przygotował Sensei 310. To niemal identyczna myszka, różniąca się wyłącznie kształtem.

Logitech G502 Hero

Do 300 złotych można też nabyć futurystycznie wyglądającego Logitecha G502 Hero. To mysz dla osób preferujących większe konstrukcje, z dedykowaną podkładką pod kciuka. Gryzoń bazuje na czujniku Hero 25K, śledzącym ruch w zakresie od 100 do 25600 DPI. Producent zapewnia oczywiście o braku wygładzania, akceleracji czy filtrowania.

logitech_g502_hero

Gracze chwalą też 11 programowalnych przycisków, wbudowaną pamięć, możliwość dostosowywania DPI w trakcie gry czy system regulacji wagi za pomocą specjalnych ciężarków. Można je umieścić z przodu, tyłu czy nawet po bokach. Przyciski główne charakteryzują się natomiast przełącznikami mechanicznymi o wytrzymałości do 50 milionów kliknięć.

SteelSeries Rival 3 Wireless

Wśród gryzoni do 300 złotych nie mogło też zabraknąć propozycji dla osób preferujących życie bez kabli. Głównym wyróżnikiem SteelSeries Rival 3 Wireless jest oczywiście łączność bezprzewodowa w dwóch trybach - 2,4 GHz i Bluetooth 5.0. Bateria w trybie gamingowym wytrzymuje nawet do 400 godzin pracy. To jeden z najlepszych wyników wśród bezprzewodowych gryzoni dla graczy.

steelseries_rival_3_wireless

Rival 3 Wireless od swojego przewodowego brata różni się też zastosowanym sensorem. TrueMove Air może działać w rozdzielczości od 100 do 18000 DPI. Nie zabrakło inteligentnego podświetlenia z możliwością synchronizacji z powiadomieniami. Do tego wytrzymałe przyciski mechaniczne z żywotnością do 60 mln kliknięć.

Najlepsze myszki powyżej 300 zł

SteelSeries Sensei Ten

W cenie około 300 złotych (czasami nawet nieco mniej) można też nabyć SteelSeries Sensei Ten. To symetryczna konstrukcja, odpowiednia dla osób prawo- i leworęcznych. Dość tradycyjny kształt gwarantuje natomiast pewny chwyt.

steelseries_sensei_ten

Sensei Ten wyposażony jest w czujnik optyczny TrueMove Pro, powstały we współpracy z firmą PixArt. Sensor pracuje w maksymalnej rozdzielczości 18000 DPI i charakteryzuje się bardzo dokładnym śledzeniem ruchów użytkownika. Gracze otrzymują też 8 programowalnych przycisków, możliwość tworzenia makr i 5 trybów DPI. Ustawienia można zapisać w pamięci urządzenia.

Razer Viper 8KHz

Nowa konstrukcja od Razera to propozycja dla osób, które nie uznają kompromisów. Mysz oferuje bowiem częstotliwość próbkowania na poziomie 8000 Hz, skracając tym samym czas reakcji nawet do 1/8 milisekundy. Z tego względu mysz świetnie nadaje się do sieciowych strzelanek. Warto jednak zaznaczyć, że póki co nie wszystkie gry obsługują próbkowanie na tak wysokim poziomie. Wartość tę można jednak modyfikować w oprogramowaniu.

Razer_Viper_8KHz

Razer Viper 8KHz to symetryczna konstrukcja, odpowiednia także dla osób leworęcznych. Sekcje boczne pokryte są materiałem antypoślizgowym, który zapewnia solidny chwyt. Do tego sensor optyczny Razer Focus+ działający do 20000 DPI, przełączniki o żywotności do 70 mln kliknięć i niewielka waga (71 g), ale to akurat cecha charakterystyczna większości myszek tego producenta.

Razer Naga Trinity

Razer Naga Trinity to natomiast propozycja dla osób, które grają przede wszystkim w gry MOBA lub MMO, choć oczywiście sprawdzi się także w innych gatunkach. Jej unikalną cechą są trzy wymienne panele boczne, przez co otrzymujemy w zasadzie trzy myszki w jednej. Różnią się one liczbą dodatkowych przycisków, przez co Naga Trinity może ich oferować nawet 19!

015

Gryzoń bazuje na porządnym sensorze 5G, oferującym czułość nawet do 16000 DPI. Mysz jest czuła i precyzyjna, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu dobrze leży w dłoni. Niektórym może jednak przeszkadzać stosunkowo wysoka waga, wynosząca 135 gramów.

Logitech G502 Lightspeed

Bezprzewodowa wersja Logitech G502 to jeszcze więcej nieskrępowanych ruchów. Mysz różni się od swojego przewodowego brata przede wszystkim sposobem komunikacji. Z komputerem łączy się bowiem za pomocą szybkiego interfejsu 2,4 GHz z czasem reakcji na poziomie 1 milisekundy.

Logitech_G502_Lightspeed

Także tu zastosowano zaawansowany sensor HERO 25K, który działa z maksymalną rozdzielczością 25600 DPI. Wbudowany akumulator oferuje około 60 godzin działania. Można go jednak ładować bezprzewodowo, co ułatwia zarządzanie baterią. Gracze otrzymują także 11 w pełni programowalnych przycisków i możliwość regulowania wagi gryzonia za pomocą dostępnych w zestawie ciężarków.

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami