Najlepsze gry w stylu Minecrafta

Najlepsze propozycje dla miłośników Minecrafta.

Minecraft zrewolucjonizował rynek gier komputerowych pod wieloma względami. Przede wszystkim, wraz z wydanymi w podobnym czasie tytułami jak Super Meat Boy czy Braid, zwrócił uwagę konsumentów na gry niezależne, które przestały być ciekawostkami, a stały się istotnym elementem branży gier. Nic dziwnego, że powstają gry podobne do Minecrafta.

Dzieło studia Mojang w dużej mierze odpowiada za renesans prostej, pikselowej grafiki - tytuł udowodnił, że gra nie musi olśniewać warstwą audiowizualną, o ile kryje się za nią interesująca mechanika zabawy. Poza tym, niemalże ukształtował cały gatunek gier survivalowych, ze zbieraniem surowców i wytwarzaniem przedmiotów.

Minecraft to fenomen i jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii. Inspirowane tym tytułem produkcje są różne - od prostych klonów, po gry o całkowicie odmiennym charakterze. W poniższym zestawieniu prezentujemy najciekawsze alternatywy dla tego kultowego tytułu.

gry_podobne_do_minecraft_main

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami