Najlepsze gry niezależne w historii

Moc indie.

Gry wysokobudżetowe są świetne, często oferują niesamowitą oprawę graficzną i maksymalnie dopracowaną rozgrywkę. Rzadko jednak naprawdę mocno stawiają na oryginalność czy innowacje.

Twórcy niezależni mogą sobie po prostu pozwolić na więcej. Na ciekawe eksperymenty z narracją, regułami gameplayu, na nietypową grafikę czy inne wyróżniające się aspekty rozgrywki. Z tego też powodu to często gry wyjątkowo ekscytujące.

Każdego roku pojawiają się tysiące „indyków”. Ostatnio niemal zawsze kilka gier tego typu pojawia się w zestawieniach najlepszych gier roku. Nie są to nigdy produkcje naprawdę mainstreamowe, ale sięga po nie - te najpopularniejsze - więcej odbiorców niż w przeszłości.

Tym razem postaraliśmy się wybrać trzydzieści gier niezależnych, które naszym zdaniem są po prostu najlepszymi tytułami indie w historii. W każdy z nich wypada zagrać.

Disco_Elysium_hero_1024x576

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami