Mass Effect Edycja Legendarna - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, zadania i sekrety do wszystkich części.

Witajcie w poradniku do Mass Effect: Edycja Legendarna. To wznowienie jednej z najbardziej popularnych gier wideo w historii składa się ze wszystkich trzech części, a także niemal wszystkich rozszerzeń i dodatków DLC.

W związku z premierą remasterowanej wersji odświeżyliśmy również nasze przewodniki. Poprawiliśmy i uzupełniliśmy wiele opisów zadań głównych i pobocznych, dodaliśmy nowe ilustracje, a także przygotowaliśmy wiele nowych stron, związanych z mechaniką i rozgrywką.

Mass Effect: Edycja Legendarna to doskonała okazja do wzięcia udziału w epickiej przygodzie komandora Sheparda. Życzymy miłej zabawy i zachęcamy do korzystania z poszczególnych poradników.

Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Pierwsza część to początki Sheparda, który jako pierwszy człowiek zostaje przydzielony do elitarnej jednostki Wywiadu i Działań Militarno-Obronnych. Od tego momentu rozpoczynamy podróż po wielu planetach i światach, by zbadać pojawiające się sygnały o tajemniczej rasie obcych.

Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

Kontynuujemy przygodę w drugiej części trylogii. Tym razem mamy do czynienia z grą o mniej otwartej strukturze, ale za to niebywale skupionej na opowieści i bohaterach drugoplanowych. Wielu fanów uznaje tę część za najlepszą odsłonę.

Mass Effect 3 - Poradnik, Solucja

Zwieńczenie trylogii to mieszanka akcji, epickiego klimatu oraz znanych elementów serii. Gdy finał zbliża się wielkimi krokami, musimy przezwyciężyć ostatnie przeszkody na naszej drodze.

Porady na start - Mass Effect: Edycja Legendarna

 • Może to banalne, ale koniecznie zacznij od pierwszej części - każda odsłona to kontynuacja wątków i wydarzeń, które miały miejsce poprzednio. Twoje wybory również zostaną zapamiętane.
 • Jeśli nie lubisz tworzyć nowej postaci w kreatorach, po prostu skorzystaj z opcji wyglądu domyślnego Sheparda (lub Shepard) - to jedne z najbardziej rozpoznawalnych twarzy i doskonale wpisują się w całą opowieść.
 • Jeśli grałeś już w Mass Effect, pozwól sobie na eksperymenty z klasą postaci - wbrew pozorom granie nieco innym bohaterem to dodatkowy powiew świeżości.
 • Rozmawiaj z członkami drużyny. Seria Mass Effect słynie z rozbudowanych relacji pomiędzy Shepardem a jego załogą. Częsta rozmowa z innymi postaciami nagrodzi cię ciekawymi dialogami - z częścią z nich możesz także romansować.
 • Pamiętaj, że twoje wybory mają konsekwencje. Obranie jakiejś ścieżki czy podjęcie decyzji może doprowadzić do śmierci konkretnej postaci czy zablokowania zadania. Co więcej, skutki często odczujesz dopiero w kolejnej odsłonie serii - musisz więc myśleć długofalowo.
 • W każdej części możesz romansować z członkami załogi. Romans co prawda ogranicza się do jednej postaci, jednak przed finalną sceną zawsze możesz zapisać grę, odegrać ją, a następnie przywrócić wcześniejszy zapis i wybrać innego członka załogi.
 • Eksperymentuj z walką. Gry z serii Mass Effect to cover shootery - najprościej prowadzić w nich walkę zza bezpiecznej osłony. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zerwać z tym schematem. Równie dobrze sprawdzi się postać walcząca w zwarciu (np. za pomocą strzelby) czy na niewielkim dystansie, także na otwartym terenie - pod warunkiem, że dobierzesz odpowiednie uzbrojenie i elementy pancerza.
 • Nie zapomnij o misjach pobocznych. Duża ich część sprowadza się do prostych czynności, jak dostarczenie przedmiotu czy zabicie kogoś, jednak nie brakuje także rozbudowanych, ciekawych pod względem fabularnym zadań.
 • Wykonaj możliwie najwięcej misji lojalnościowych w Mass Effect 2. Wpłyną one na zakończenie tej części, a także na wydarzenia z Mass Effect 3 - w tym postacie, które tam spotkasz. Wykonanie tych zadań pozwoli ci także odblokować potężne zdolności specjalne.
 • Eksperymentuj z systemem moralności. W Mass Effect możesz podejmować decyzje związane z prawością (kwestie dialogowe zabarwione na niebiesko) bądź egoizmem (czerwone). Każda z nich da inny efekt - pozwoli ci uniknąć starcia bądź zabić kilku wrogów zanim walka się w ogóle zacznie czy też ukończyć wcześniej zadanie.
 • Rozważ ponowne przejście gry. Z uwagi na podejmowane decyzje, jak i system moralności, przejście przez wszystkie części może znacząco się różnić. Jeśli przy pierwszym podejściu skupiłeś się na prawości, w trakcie drugiego możesz wykazywać się egoizmem - co odblokuje unikalne kwestie dialogowe.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami