Mass Effect 2 - Poradnik

Poradnik do Mass Effect 2: Pełny opis przejścia gry, wszystkie misje poboczne oraz sekrety.

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do gry Mass Effect 2. Poradnik ten przedstawia i prowadzi przez wszystkie misje wątku głównego, wszystkie misje i zadania poboczne. Znajdziesz tu również informacje o importowaniu postaci, sterowaniu, prowadzeniu dialogów, walkach i eksploracji kosmosu.

Spis treści

Mass Effect 2 - Sterowanie, Interfejs
Mass Effect 2 - Klasy, rozwój postaci i ekwipunek

Wątek główny

Mass Effect 2 - Prolog
Mass Effect 2 - Akta: Profesor
Mass Effect 2 - Akta: Archanioł
Mass Effect 2 - Akta: Skazaniec
Mass Effect 2 - Akta: Watażka
Mass Effect 2 - Horyzont
Mass Effect 2 - Akta: Zabójca
Mass Effect 2 - Akta: Egzekutorka
Mass Effect 2 - Akta: Tali
Mass Effect 2 - Statek Zbieraczy
Mass Effect 2 - Moduł identyfikacyjny Żniwiarza
Mass Effect 2 - Finał: Powstrzymaj Zbieraczy

Mass Effect 2 - Różne zakończenia gry

Misje lojalnościowe

Mass Effect 2 - Miranda
Mass Effect 2 - Jacob
Mass Effect 2 - Garrus
Mass Effect 2 - Grunt
Mass Effect 2 - Mordin
Mass Effect 2 - Samara
Mass Effect 2 - Thane
Mass Effect 2 - Tali
Mass Effect 2 - Jack
Mass Effect 2 - Legion

Zadania poboczne

Mass Effect 2 - Normandia
Mass Effect 2 - Omega
Mass Effect 2 - Cytadela
Mass Effect 2 - Illium
Mass Effect 2 - Tuchanka

Zadania N7

Mass Effect 2 - Zaginiony agent, MSV Estevanico, Złoże w kanionie
Mass Effect 2 - Wrak frachtowca, Opuszczona stacja badawcza, Zakład Hahne-Kedar
Mass Effect 2 - Skład Zaćmienia, Przekaźnik i Baza Krwawej Hordy
Mass Effect 2 - Zagrożona stacja, Krok od katastrofy statku, Opanowana kopalnia
Mass Effect 2 - Wykopalisko archeologiczne, MSV Strontowy Muł, Baza Błękitnych Słońc
Mass Effect 2 - Opuszczona kopalnia, Wystrzelenie rakiet Oszczep, Anomalie pogodowe, Katastrofa quariańskiego statku

Pozostałe

Mass Effect 2 - Romanse
Mass Effect 2 - Osiągnięcia

Mass Effect 2 - Kody i tipsy

Trylogia Mass Effect

Mass Effect 1 - Poradnik
Mass Effect 2 - Poradnik
Mass Effect 3 - Poradnik

-

Prowadzenie rozmów

Rozmowy to jedna z najważniejszych części serii Mass Effect. W ich trakcie ważyć będą się losy całej galaktyki lub życia twoich towarzyszy, wybieraj więc uważnie.

Opcje dialogowe wybierane są z koła dialogowego. Opcje po lewej stronie koła służą do drążenia tematu i zdobywania dodatkowych informacji, podczas gdy strona prawa zazwyczaj przyśpiesza rozmowę. Opcje znajdujące się w górnym prawym rogu zazwyczaj prowadzą do wyboru idealisty, na środku po prawej do odpowiedzi neutralnych, a w dolnym prawym rogu do odpowiedzi renegata. Punkty tych dwóch typów reprezentują moralność Sheparda - określają czy jest bardziej przepisowy i bohaterski, czy zdolny do wszystkiego, by wykonać misję. Posiadanie odpowiednio wysokiej liczby punktów jednej ze stron daje dostęp do dwóch rodzajów korzyści.

W rozmowach pojawiać się mogą kwestie, które odznaczają się niebieskim (górny róg lewej strony koła) lub czerwonym (dolny róg lewej strony koła) kolorem. Prowadzą one do działań zgodnych z ideologią odpowiednio idealisty lub renegata. Często są one najlepszym rozwiązaniem problemów.

Drugim modyfikatorem są specjalne akcje, których można się podejmować w kluczowych momentach. Gdy na ekranie pojawi się niebieski - idealistyczny - lub czerwony - renegacki - symbol, kliknij lewym (idealista) lub prawym (renegat) przyciskiem myszy (konsole: L2/R2 lub LT/RT), by zadziałać w sposób zgodny z tą ideologią. Często prowadzi to do ułatwiania starć lub rozwiązywania konfliktów.

Z niektórymi postaciami możesz nawiązać romantyczną znajomość. Wybieraj odpowiednie opcje dialogowe i rozmawiaj z postaciami nie tylko, gdy mają dla ciebie misje, ale i co kilka misji, by poznać je lepiej i mieć okazję się do nich zbliżyć.

Eksploracja kosmosu

Po ukończeniu wstępnego etapu gry uzyskasz możliwość eksploracji kosmosu. Gdy znajdujesz się na Normandii, podejdź do mapy galaktyki, by rozpocząć podróżowanie.

Użyj myszy przytrzymując lewy przycisk (konsole: lewy analog), by przesuwać statek. Kliknij na przycisk wejścia na orbitę (konsole: X/A).

Świat Mass Effect skonstruowany jest wokół tytułowych przekaźników masy. Te obiekty starożytnej technologii pozwalają przenosić się między odległymi systemami w ułamki sekund. Podlatuj do nich i używaj ich, by zmieniać systemy. W obrębie każdego systemu jednak znajdują się układy, dostanie do których wymaga zakupu paliwa. Paliwo zakupisz za kredyty w stacji paliw. By dostać się do innego układu wyleć za granicę jednego i podleć do drugiego. W stacji paliw możesz również kupić sondy, które służą do badania powierzchni niektórych planet. Podleć do planety w układzie i wejdź na jej orbitę, by przeczytać kilka faktów na jej temat i sprawdzić, czy możesz ją przeskanować. Na planetach, które to umożliwiają przytrzymaj prawy przycisk myszy (konsole: L2/LT), by wywołać skaner. Użyj myszy (konsole: prawy analog), by sterować kursorem. Na ekranie pojawi się wskaźnik minerałów, które znajdują się w tym obszarze. Skanuj powierzchnię planety aż znajdziesz ośrodek dużej ilości minerałów. Następnie wciśnij lewy przycisk myszy (konsole: R2/RT), by wystrzelić sondę i zdobyć minerały.

Okazjonalnie trafisz też na planetę, na której znajdziesz anomalię - otrzymasz o tym komunikat głosowy. Na tych planetach odnajdziesz często misje dodatkowe. Uruchom skaner, a następnie podążaj za wyświetlającym się na kursorze wskaźnikiem do pulsującego punktu. Wystrzel tam sondę, by odkryć co się tam kryje.

Import zapisanego stanu gry

Mass Effect 2 umożliwia importowanie zapisanego stanu gry z pierwszej części. Wpływa to na pewne elementy gry oraz gwarantuje drobne bonusy na początku. Jeżeli jednak zapis nie zostanie załadowany, wersje na PC oraz Xboxa 360 posiadają zestaw domyślnych wyborów:

  • Kolonia na Feros nie została uratowana.
  • Shiala została zabita.
  • Królowa raknii został zabita.
  • Wrex został zabity przez Sheparda.
  • Shepard nie miał żadnego romansu.
  • Rada została zabita, a okręt Destiny Ascension zniszczony.

Wersja na PlayStation 3 posiada specjalny dodatek, interaktywny komiks „Mass Effect: Geneza”, który pozwala dokonać tych wyborów samodzielnie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami