Loop Hero - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, mechanika i zasady rozgrywki.

Witamy w poradniku do Loop Hero. To nowy niezależny hit ze Steama, który łączy założenia gier roguelike z karcianką, ale też oferuje nietypowy system rozgrywki. Zamieszczamy tutaj najważniejsze odpowiedzi na częste pytania dotyczące mechaniki gry.

Zabawa jest o tyle interesująca, że nie sterujemy naszą postacią bezpośrednio. Bohater sam porusza się po planszy, a naszym zadaniem jest odpowiednie układanie przeciwników i przeszkód, a także elementów, które pomogą osiągnąć cel.

Gameplay w Loop Hero jest niezwykle angażujący, ale warto pamiętać, że rozgrywki nie można przerwać w trakcie eksploracji - a tylko po śmierci lub po powrocie do obozu. Weź to pod uwagę, gdy rozpoczynasz nową wyprawę.

Porady na start

Rozgrywka w Loop Hero nie jest skomplikowana, jednak wiąże się z wieloma zależnościami, efektami kart i różnymi aspektami, o których warto pamiętać. Poniżej znajdziecie najważniejsze odpowiedzi na często zadawane pytania.

Wkrótce aktualizacja.

Interfejs i oznaczenia na ekranie

Loop Hero oferuje w miarę czytelny interfejs, choć w pierwszych chwilach możemy mieć wątpliwości co do znaczenia niektórych elementów HUD. Poniżej wszystko wyjaśniamy.

interfejs
  1. Paski upływu czasu (na górze) i pasek pokazujący, kiedy pojawi się boss (na dole). Każdy nowy dzień to nowe potwory na mapie. Nadejście bossa przyspieszają karty z zapełnionymi na zielono okrągłymi ikonkami.
  2. Przycisk przyspieszania rozgrywki.
  3. Sakwa z zasobami.
  4. Wyposażenie bohatera. Niektóre elementy są zablokowane, dopóki nie zbudujemy w obozie budynku Smeltera i nie zdobędziemy karty Arsenal.
  5. Przedmioty w naszym plecaku. Maksymalnie możemy mieć przy sobie dwanaście. Kolejne powodują, że przedmiot z ostatniego pola plecaka zostaje rozłożony na zasoby.
  6. Pole opisu. Czytaj je uważnie, ponieważ tu znajdziesz najważniejsze informacje na temat cech i zależności między karami, środowiskiem czy budynkami.
  7. Nasze karty dostępne do zagrania.
  8. Przycisk powrotu do obozu. Kiedy świeci się w okół niego złota obwódka, oznacza to, że możemy wrócić bez straty zasobów. Dzieje się tak, kiedy przechodzimy przez pole obozu na mapie. Nie można uciekać w trakcie walki.

Loop Hero - najważniejsze wskazówki

- Wycofuj się mądrze. Pamiętaj, że aby wrócić do obozu bez utraty zdobytych zasobów, musisz kliknąć przycisk powrotu wtedy, gdy postać przechodzi przez obóz na mapie.

- Dobieraj przedmioty mądrze. Nie zwracaj uwagi tylko na główną statystykę przedmiotów, ale też na dodatkowe atrybuty. Staraj się priorytetyzować jeden czy dwa atrybuty, by postać stała się naprawdę dobra pod jednym względem (na przykład żeby rozwinęła wyjątkowo dużą prędkość ataku).

- Przyspiesz czas. Kliknij przycisk klepsydry widoczny na górze ekranu. To zwiększy prędkość wszystkich akcji dwukrotnie. Niestety nie można jeszcze bardziej przyspieszyć upływu czasu.

- Pamiętaj o leczeniu w obozie. Przechodząc przez pole obozu, postać regeneruje część zdrowia. To bardzo ważne, bo wpływa na to, jak powinieneś planować rozkład przeciwników i przeszkód na ścieżce. Staraj się nie kłaść najcięższych wyzwań na końcu.

- Zmniejsz wyzwanie. Pamiętaj o karcie Oblivion, która może sprawić, że wrogowie z wybranego pola znikną. Czasem warto jej użyć, by nie ryzykować niepotrzebnej śmierci.

- Nie przesadzaj z ułatwieniami. Gra oferuje sposoby na zmniejszanie liczby wrogów czy wyzwania, lecz pamiętaj, że to pokonani wrogowie są źródłem przedmiotów i zasobów.

- Szybko odblokuj budynek Smeltera. To da ci dostęp do karty Arsenal. Arsenał będziesz mógł postawić na mapie podczas gry (jeśli wylosujesz tę kartę), a kiedy postać wejdzie do tego budynku, odblokuje sobie dodatkowy slot na wyposażenie.

- Przeplataj rzeki i łąki. Stawiając je obok siebie, możesz znacznie zwiększyć efektywność regeneracji. Dokładnie czytaj zresztą opisy wszystkich kart otoczenia, by mieć pewność, jakie efekty wywołuje konkretne rozmieszczanie kart.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami