Little Nightmares 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mechanika i wszystkie sekrety gry.

Witamy w poradniku do Little Nightmares 2. W grze poruszamy się po tajemniczym świecie rodem z horrorów, a została wydana na PC oraz konsole Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Xbox Series S i X oraz PS5.

W niniejszym opracowaniu znajdziesz szczegółowy opis przejścia wraz z rozwiązaniem wszystkich zagadek. Dodatkowo znajdziesz tu ogólne wskazówki związane z rozgrywką, a także odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tytułem. Oprócz solucji przygotowaliśmy również dział poświęcony sekretom.

Little Nightmares 2 jest kontynuacją gry platforomowo-logicznej od niezależnego studia Tarsier Studios. Wcielamy się w chłopca o imieniu Mono, który wraz z dziewczyną o imieniu Six próbują przeżyć w brutalnym świecie, gdzie na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa.

Spis treści

Porady ogólne

W tej części zamieściliśmy informacje dotyczące mechanik i podstaw rozgrywki.

Opis przejścia

W tym miejscu znajdziesz solucję, dzięki której poznasz rozwiązania zagadek pojawiających się w poszczególnych rozdziałach.

Sekrety i znajdźki

Ta sekcja poświęcona jest wszystkim znajdźkom i sekretom, które ukryte zostały w grze. Dla wygody przeglądania całość podzielona została na tematyczne rozdziały.

Wskazówki na początek

- Dokładnie sprawdzaj wszystkie pomieszczenia. Dzięki opcji widzenia możesz podświetlać interaktywne obiekty w bezpośredniej odległości od postaci. Przy każdym pobliskim przedmiocie, z którym możesz wejść w interakcję, wyświetli się także specjalna ikonka.

- Twoja postać nie jest nieśmiertelna. Mimo braku bezpośrednich zagrożeń, może ona umrzeć od kontaktu z ćmami bądź gdy zbyt długo przebywasz po za ciałem. Śmierć jest o tyle bolesna, że punkty zapisu są często oddalone od siebie o kilkanaście minut gry - warto wiec planować swoje kroki z wyprzedzeniem.

- Nie ma możliwości samodzielnego zapisania rozgrywki. Gra zapisuje przebieg w ściśle określonych punktach lokacji - wyświetla się wtedy stosowna ikonka na ekranie. Jeśli nie jesteś pewny, czy możesz bezpiecznie wyjść z gry, otwórz menu i sprawdź datę ostatniego zapisu - by potem nie żałować.

- Przy każdej okazji ładuj energię postaci. Jest ona wykorzystywana do aktywacji zdolności specjalnych, w tym tarczy duchowej, która ochroni bohaterkę przed ćmami. Zawsze staraj się mieć ją naładowaną - symbolizują to kolce na ramieniu bohaterki. Im są bardziej wyblakłe, tym bardziej jej moc jest wyczerpana.

Little Nightmares 2 - wprowadzenie do fabuły

Fabuła gry jest oparta przede wszystkim na tajemniczości. Wcielamy się w postać chłopca o imieniu Mono, który pewnego razu budzi się w lesie obok telewizora. Nie wiemy skąd bohater wziął się w tym miejscu, ani nie znamy żadnych szczegółów z jego przeszłości. Naszym celem jest próba przeżycia w enigmatycznym świecie rodem z horrorów.

Możemy się tylko domyślać, że ważnym elementem są telewizory, na które co jakiś czas trafiamy podczas przygody. Nie służą jednak za zwykłe odbiorniki, ale za urządzenia zdolne do wpływania na bohatera oraz świat. Podstawą jest jednak unikanie całej gamy niebezpieczeństw - od pułapek, aż po groźnych przeciwników, zdolnych do natychmiastowego uśmiercenia naszej postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami