LG OLED C1 i G1 Gallery - przyszłościowe telewizory dla wymagających graczy

Bez ograniczeń.

Najnowsze telewizory LG OLED to sprzęt skrojony na miarę potrzeb najbardziej wymagających graczy, szukających idealnego partnera dla konsoli Xbox Series X czy mocnego komputera. Wysokie odświeżanie matrycy, kompatybilność z technologiami NVIDIA G-Sync i AMD FreeSync, a także bardzo szybki czas reakcji sprawiają, że świetnie poradzą sobie z najbardziej intensywnymi tytułami.

Jedną z najmocniejszych stron telewizorów z serii C1 i G1 Gallery jest matryca z samoświecącymi pikselami. Do tego dochodzi zupełnie nowe menu dla graczy i obsługa HDMI w wersji 2.1. Złącze w najnowszym standardzie to pełna obsługa VRR, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu, z której korzysta np. Xbox Series X, czy też funkcji Auto Low Latency Mode, która automatycznie rozpoznaje włączenie gry i wprowadza telewizor w tryb o zmniejszonym input lagu.

LG OLED C1 i G1 Gallery - pełna gama rozmiarów

Najnowsze modele telewizorów koreańskiego giganta są dostępne w kilku rozmiarach. LG OLED C1 jest dostępny w pięciu długościach przekątnej ekranu - 48, 55, 65, 77 i 83 cali, a LG OLED G1 Gallery w trzech - 55, 65 i 77 cali. Modele powyżej 70 cali to gratka nie tylko dla kinomanów, którzy docenią jakość filmów 4K HDR wyświetlanych na tak dużym ekranie, ale także dla graczy, których wrażenia z gry na tak dużym wyświetlaczu mogą być dodatkowo spotęgowane.

02
Telewizory LG OLED oferuje dedykowane ustawienia dla gier

Telewizory LG od wielu lat imponują designem. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznych konstrukcji. Obie linie telewizorów odznaczają się bardzo wąskimi ramkami wokół ekranu i są niesamowicie smukłe. Linia C1 wyposażona jest w unikalną i solidną podstawę, która świetnie prezentuje się w niemal każdym salonie, zapewniając przy okazji wysoką stabilność całej konstrukcji. Idealnie przylegający do ściany model z linii G1 Gallery nawiązuje natomiast do obrazów w galerii sztuki, stając się stylowym dodatkiem każdego pomieszczenia.

Matryca OLED i gamingowe odświeżanie

Telewizory LG OLED wyposażone są w matryce działające w rozdzielczości 4K. Technologia OLED, czyli organicznych i samoświecących pikseli sprawia, że jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza od innych typów wyświetlaczy. Każdy z pikseli może się podświetlać i wygaszać we własnym zakresie, niezależnie od innych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie szerokiego zakresu barw i głębokiej czerni, nieosiągalnej dla innych typów wyświetlaczy z tradycyjnym podświetleniem. Nowe modele oferują nieskończony kontrast, co potęguje efekty wizualne podczas rozgrywki w ciemniejszym pomieszczeniu.

Inną, godną uwagi cechą jest odświeżanie na poziomie 120 Hz. Wartość ta sprawdzi się nie tylko podczas oglądania pełnych dynamiki filmów akcji czy widowisk sportowych, ale przede wszystkim w trakcie grania.

05
Wyjątkowy design podkreśla smukła sylwetka i wąskie ramki wokół ekranu, a także możliwość zawieszenia ekranu tak, by praktycznie nie odstawał od ściany

Wysokiej wartości odświeżania ekranu wtóruje też kompatybilność z najpopularniejszymi technikami synchronizacji obrazu. Nowe modele obsługują nie tylko technologię NVIDIA G-Sync, ale również AMD Radeon FreeSync. Jest też kompatybilność z VRR (Variable Refresh Rate), z czego ucieszą się posiadacze m.in. konsol Xbox Series X.

Dzięki tym nowinkom, częstotliwość odświeżania obrazu w telewizorach jest synchronizowana z liczbą wyświetlanych klatek na sekundę. Oznacza to brak niepożądanego efektu rozrywania obrazu i wyraźnie płynniejszą rozgrywkę, kojarzoną dotychczas głównie z komputerami oraz dobrymi monitorami.

Najmniejszy 48-calowy OLED - gamingowy telewizor dla wymagających

Model z serii C1 z powodzeniem może służyć jako monitor dla graczy. Wyposażony jest we wszystko, czego można oczekiwać po sprzęcie tej klasy. Oprócz wymienionych wyżej technologii synchronizacji będzie to między innymi bardzo szybki czas reakcji matrycy. Dzięki temu ruchy w intensywnych grach akcji czy tytułach sportowych będą bardzo wyraźne.

Na uwagę zasługuje też niski input lag, czyli opóźnienie sygnału. Osiągane wartości poniżej 10 ms dla trybu gier (nawet 5 ms przy odświeżaniu 120 Hz) to najwyższa półka nie tylko wśród telewizorów, ale również niektórych monitorów gamingowych. Model oferuje do tego bardzo dobre kąty widzenia, które zapewniają wyraźny obraz nawet, gdy będziemy siedzieć blisko telewizora, korzystając z niego jak z monitora.

07
48-calowa wersja LG OLED może służyć również jako duży gamingowy monitor

Z możliwości urządzenia skorzystają także osoby zainteresowane graniem w trybie HDR. Odpowiednia jasność, niemal nieskończony kontrast i funkcja HGiG sprawiają, że obraz jest jeszcze bardziej efektowny i satysfakcjonujący, szczególnie w jasnych i ciemnych scenach.

Złącza HDMI w standardzie 2.1 sprawiają natomiast, że telewizor może odbierać sygnał o bardzo wysokiej przepustowości danych. Dzięki temu gracze wykorzystają pełnię możliwości konsol czy najmocniejszych komputerów, wyświetlając obraz w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę z włączonym trybem HDR.

Z kolei obsługa technologii Auto Low Latency Mode automatycznie aktywuje tryb niskiego opóźnienia sygnału, gdy wykryje, że włączona została gra.

Najnowsze modele telewizorów LG oferują graczom menu optymalizacyjne, w którym można dostosować ustawienia obrazu, np. pod konkretny gatunek gier. Do wyboru są zdefiniowane ustawienia dla tytułów FPS, RPG oraz RTS. Użytkownik może również w szybki sposób zmienić stabilizatory czerni i bieli, które automatycznie dobiorą poziom kontrastu podczas gry.

Inteligentne przetwarzanie obrazu i dźwięku

Telewizory LG OLED z serii C1 i G1 Gallery bazują na nowym procesorze α9 Gen4 AI 4K. To już czwarta generacja inteligentnego układu wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji m.in. do poprawy jakości obrazu i dźwięku.

Dzięki temu sprzęt dobrze radzi sobie z przetwarzaniem obrazu o niższej rozdzielczości do wartości 4K. W przypadku konwersji z Full HD jakość obrazu jest zbliżona do natywnego 4K. Najnowszy procesor potrafi ponadto rozpoznawać sceny i zawarte w nich elementy - np. twarze i sylwetki postaci czy pierwsze i drugie tło, nadając im bardziej przestrzenny efekt.

08
Technologia OLED oferuje niesamowitą jakość obrazu i głębokie czernie

Kolejną z funkcji jest automatyczne rozpoznawanie wyświetlanych treści, takich jak film, gra czy wydarzenie sportowe. Telewizor zoptymalizuje parametry obrazu pod tym kątem, a dzięki czujnikowi światła przeanalizuje nawet natężenie światła w pomieszczeniu, by dobrać optymalne parametry.

Urządzenie daje także możliwość wirtualizacji dźwięku przestrzennego 5.1.2 na wbudowanych głośnikach, a także automatyczne dostosowywanie poziomu głośności. To przydatna funkcja, gdy chcemy szybko przełączyć np. obraz z gry na ulubiony program bez wyraźnych i nieprzyjemnych skoków głośności.

Podsumowanie

Najnowsze telewizory LG OLED z serii C1 i G1 Gallery jawią się jako przyszłościowy sprzęt dla graczy. Są przystosowane do obsługi wszystkich nowinek konsol obecnej generacji, z HDMI 2.1 i obsługą VRR na czele. Dzięki temu są rekomendowane do konsoli Xbox Series X.

Do tego dostajemy świetne parametry obrazu z odświeżaniem 120 Hz, idealną czernią i niemal nieskończonym kontrastem oraz możliwość korzystania z technologii G-Sync i FreeSync. Dobre kąty widzenia sprawiają, że z 48-calowego telewizora można korzystać jak z dużego monitora.

Telewizory LG OLED nie męczą przy tym wzroku. Charakteryzują się brakiem migotania obrazu i niskim poziomem emisji niebieskiego światła. Robią też ukłon w stronę ekologii - do ich produkcji wykorzystuje się najmniej szkodliwych tworzyw.

Materiał powstał we współpracy z LG.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami