LEGO Przygoda (gra wideo) - Poradnik

Poradnik do LEGO Przygoda (100% ukończenia gry): Wszystkie misje główne i poboczne, sekrety i znajdźki.

Niniejszy, darmowy i kompletny poradnik i solucja do gry LEGO Przygoda zawiera wszystkie informacje pozwalające ukończyć grę w 100 procentach. Oprócz szczegółowego opisu przejścia gry - wszystkich misji w kampanii fabularnej, misji pobocznych - znajdziesz w nim również garść przydatnych porad, a także informacje związane z postaciami, sekretami i znajdźkami.

Spis treści

Lego Przygoda - Sterowanie

Lego Przygoda - Prolog: Przepowiednia
Lego Przygoda - Misja 1: Plac budowy w Klocburgu
Lego Przygoda - Misja 2: Ucieczka z Klocburga
Lego Przygoda - Misja 3: Wąwóz Płaskrzaków
Lego Przygoda - Misja 4: Dachy Płaskrzaków
Lego Przygoda - Misja 5: Ucieczka z Płaskrzaków
Lego Przygoda - Misja 6: Witaj w Chmurokukułkowie
Lego Przygoda - Misja 7: Atak na Chmurokukułkowo
Lego Przygoda - Misja 8: Ucieczka z Chmurokukułkowa
Lego Przygoda - Misja 9: Głębia
Lego Przygoda - Misja 10: Przedostań się do Wieży Oktanu
Lego Przygoda - Misja 11: Prowizorka
Lego Przygoda - Misja 12: Serwus, tu serwis
Lego Przygoda - Misja 13: Powrót z rzeczywistości
Lego Przygoda - Misja 14: Atak na Klocburg
Lego Przygoda - Misja 15: Ostatnie starcie

Znajdźki

Lego Przygoda - Złote instrukcje: Misje 1, 2, 3, 4, 5
Lego Przygoda - Złote instrukcje: Misje 6, 7, 8, 9, 10
Lego Przygoda - Złote instrukcje: Misje 11, 12, 13, 14, 15

Lego Przygoda - Gacie

Lego Przygoda - Czerwone klocki: Klocburg
Lego Przygoda - Czerwone klocki: Stary Zachód
Lego Przygoda - Czerwone klocki: Chmurokukułkowo
Lego Przygoda - Czerwone klocki: Wieża Oktanu

Lego Przygoda - Dodatkowy pokój
Lego Przygoda - Ukończenie gry na 100%
Lego Przygoda - Kody, Tipsy

-

Porady ogólne

Zauważ, że większość obiektów pojawiających się w lokacjach możesz niszczyć. Korzystaj z tej możliwości, ponieważ otrzymujesz w ten sposób monety. Uzbieranie odpowiedniej ich ilości na każdym z etapów zapewnia tytuł Wybrańca, co przyczynia się do zdobycia złotego klocka.

Nie przejmuj się, jeśli w trakcie pierwszego przechodzenia kampanii pominąłeś różnego rodzaju znajdźki. Odnalezienie wszystkich za pierwszych podejściem jest bowiem niemożliwe. Dopiero w trakcie przechodzenia misji fabularnych otrzymasz bowiem dostęp do nowych postaci, dzięki którym dostaniesz się w każdy zakamarek na planszy i dopiero w ten sposób będziesz w stanie przejść grę na 100 procent.

Część postaci odblokujesz automatycznie przechodząc misje fabularne. Niektóre z nich będą dostępne w menu wyboru postaci od razu, natomiast inne trzeba będzie zakupić. W tym celu eksploruj odkryte światy pojawiające się między misjami. Wystarczy podejść do danej postaci i zakupić, za podaną na ekranie sumę lub dokonać zakupu z poziomu menu wyboru postaci.

Chociaż w trakcie przechodzenia misji śmierć postaci jest tylko chwilowa (bohater szybko się odrodzi), to jednak staraj się ich unikać. Utrata życia niesie za sobą również utratę części zebranych wcześniej monet, a co za tym idzie może ci ich potem zabrakną na przykład do osiągnięcia statusu Wybrańca. Gdybyś jednak zginął, to postaraj się po odrodzeniu, jak najszybciej pozbierać okoliczne monety, które wypadną z postaci w momencie śmierci.

Pamiętaj, że w grze jest do odblokowania około setki postaci, a niemal każda z nich dysponuje pewnymi unikalnym zdolnościami. Przykładowo tylko budowniczowie pokroju Emmeta i Gochy mogą korzystać z wierteł i niszczyć nimi popękane klocki, po cienkich belkach przejdzie Witruwiusz, a pożar ugasi Strażak. Jeśli zatem nie możesz na danej planszy przebrnąć przez jakąś przeszkodę, to być może jest to związane z brakiem posiadania odpowiedniej postaci. Wiadomość kto może poradzić sobie z daną przeszkodą, jest zawsze wyświetlana na dole w momencie dojścia do przeszkody.

Podczas walki staraj się wykorzystywać specjalne zdolności swoich postaci. Witruwiusz może rzucić laskę w taki sposób, że zabije nią kilku przeciwników, a Emmet może skorzystać z wiertła ogłuszając na chwilę wrogów, co znacznie ułatwi ci walkę z nimi. Gdybyś miał problemy ze zdrowiem, to staraj się podnosić czerwone serduszka. Uzupełnisz w ten sposób swoje siły.

W jaki sposób uruchomić tryb swobodny?

Po ukończeniu danej misji w trybie fabularnym należy skierować się do miejsca, w którym rozpoczynałeś dane zadanie, stanąć na kolorowym punkcie i wcisnąć klawisz, który się pojawi. Następnie z menu wybierz czy chcesz dany etap przejść jeszcze raz w trybie fabularnym czy też w trybie swobodnym, gdzie będziesz mógł korzystać ze wszystkich odblokowanych dotychczas postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami