Halo Infinite - ekwipunek, granaty: jak korzystać

Rzucanie granatami, rozstawianie osłon.

Oprócz zmiany broni, w Halo Infinite możesz także zbierać granaty i inne elementy wyposażenia, które wspomogą cię w walce. Z tej strony dowiesz się gdzie je znaleźć i jak z nich korzystać.

W trakcie rozgrywki możesz korzystać z dwóch rodzajów przedmiotów. Widać je w prawym dolnym rogu ekranu.

Są to granaty (1), domyślnie przypisane do klawisza C lub G (Y w przypadku wersji na konsole Xbox) i przedmioty użytkowe (2), które aktywujesz klawiszem Q (RB w wersji konsolowej).

007_halo_infinite_ekwipunek_granaty_jak_korzystac

Po każdym odrodzeniu rozpoczynasz zabawę z dwoma granatami. Możesz rzucić granatem (3) w miejsce, w które wskazujesz kursorem, by po chwili (w zależności od typu granatu) doszło do eksplozji, która rani pobliskich graczy.

008_halo_infinite_ekwipunek_granaty_jak_korzystac

Kolejne granaty możesz zebrać (4) w trakcie rozgrywki, po prostu w nie wbiegając. Maksymalnie możesz przenosić dwie sztuki granatu danego typu - możesz przełączać się między nimi za pomocą klawiszy N i B (d-pad w lewo na konsolach).

W przypadku przedmiotów użytkowych musisz je wpierw zebrać. Pojawiają się (5) w konkretnych miejscach na mapie bądź wypadają z poległych wrogów. Aktywujesz je za pomocą wspomnianego klawisza Q (RB), by wywołać związany z nimi efekt - jak rozstawienie osłony (6) przed kulami wroga.

009_halo_infinite_ekwipunek_granaty_jak_korzystac

Podczas meczu cały czas korzystaj z tych przedmiotów. Mogą one zadecydować o tym, czy uda ci się pokonać wroga i wyjść cało ze starcia. Nie ma sensu trzymać ich na „lepszą okazję” - szybko znajdziesz kolejne, z których będziesz mógł zrobić użytek.

Następnie: Halo Infinite - potężna broń: lokalizacja, jak korzystać

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - broń: jak zmieniać, zbieranie amunicji

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami