Hades - poradnik i najlepsze porady

Jak grać i walczyć, rozwój postaci i umiejętności.

Witajcie w poradniku do Hades - gry typu roguelike osadzonej w świecie starożytnych mitów i olimpijskich bogów. Jest to kolejny projekt studia Supergiant Games, które zadebiutowało kilka lat wcześniej ciepło przyjętym Bastionem.

W grze wcielamy się w postać Zagreusa, syna tytułowego Hadesa, który za wszelką cenę próbuje opuścić podziemne królestwo. Nie jest to wędrówka prosta, ponieważ łączy się z nieustanną walką, śmiercią i rozpoczynaniem całego cyklu od nowa.

Podczas podróży po świecie gry Hades możemy liczyć na pomoc licznych olimpijskich bogów i innych mitologicznych postaci, które na różne sposoby będą wspierać Zagreusa w jego niepowtarzalnej tułaczce.

Spis treści poradnika do Hades

W niniejszym opracowaniu przygotowaliśmy strony związane z mechaniką i rozgrywką, a także opisem ważnych elementów, które pojawią się podczas przygody.

Mechanika

Walka

Eksploracja i rozwój bohatera

Kluczową częścią zabawy jest zwiedzanie i odkrywanie poszczególnych komnat i miejsc, by w ten sposób cały czas wpływać na rozwój bohatera i wzmacniać jego możliwości w walce.

Bossowie

Poniżej znajduje się opis walki z kluczowymi przeciwnikami - najpierw trafiamy na „Meg”.

Interfejs i elementy na ekranie

Interfejs w Hades nie jest specjalnie rozbudowany. Ze względu na dużą ilość dynamicznej akcji starano się go zminimalizować, aby nie przeszkadzał w starciach z przeciwnikami. Poniżej opisy poszczególnych elementów widocznych na ekranie.

interfejs
 • 1 - ulepszenia (dary bogów), które bohater zdobył w trakcie próby ucieczki.
 • 2 - poziom zdrowia, jeśli spadnie do zera, a nie dysponujemy np. zdolnością Odrzucenia Śmierci, to zginiemy i będziemy zaczynać ucieczkę od nowa.
 • 3 - wskaźnik przyzwania. Pojawia się, kiedy dysponujemy odpowiednim darem boskim. Po naładowaniu jego części lub całości (poprzez zadawanie i otrzymywanie ciosów) możemy przyzywać różne ulepszenia ułatwiające walkę.
 • 4 - kryształ wystrzału, pokazuje iloma specjalnymi strzałami dysponuje bohater.
 • 5 - rzeczy niesione przez bohatera, obejmują między innymi obole Charona, chtoniczne klucze, ciemność czy nektary.

Hades - porady na start

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które warto poznać przed rozpoczęciem gry. Więcej szczegółów w naszym poradniku - skorzystaj z linków do poszczególnych stron powyżej.

 • Nie przejmuj się częstym ginięciem w grze. Po śmierci zawsze wrócisz do Domu Hadesa, gdzie przed wyruszeniem na kolejną ucieczkę będziesz mógł między innymi porozmawiać z postaciami, wzmocnić postać oraz zmienić jej broń.
 • Postaraj się, jak najszybciej odblokować i przetestować wszystkie dostępne bronie. Tylko w ten sposób poznasz oręż najlepiej pasujący do indywidualnego stylu gry.
 • Nie bój się również zmieniać broni. Za każdym razem będziesz otrzymywał inne ulepszenia. W pewnej chwili może się okazać, że z orężem, z którego rzadko korzystasz, stworzysz niezwykle potężne połączenie.
 • Jak najczęściej korzystaj z odskoku. W ten sposób będziesz mógł błyskawicznie poruszać się po arenach oraz unikać pułapek i ataków przeciwników.
 • Korzystaj z różnych rodzajów ataków. Pamiętaj, że oprócz podstawowego posiadasz również specjalny, strzał oraz możliwość połączenia odskoku z wyprowadzeniem szarży lub oddaniem strzału.
 • Kiedy przeciwnicy zaczynają błyskać na biało, to oznacza, że szykują się do ataku. Możesz go szybko przerwać atakując rywala lub zawczasu wykonać unik.
 • Jeśli początkowe niepowodzenia zaczną mocno zniechęcać, to warto uruchomić Tryb boski, dzięki któremu nasz bohater będzie stawał się coraz odporniejszy na wrogie ataki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami