Gry Netflix - czym są, jak pobrać i włączyć

Już nie tylko filmy i seriale - zobacz, jak pobrać gry na Netflix.

Wraz z początkiem listopada, Netflix udostępnił wszystkim abonentom platformy dostęp do sekcji gier. Tytuły w ramach subskrypcji nie zawierają mikrotransakcji oraz innych, dodatkowych opłat.

Uwaga: Gry Netflix nie są tym samym, co dostępne od pewnego czasu na platformie filmy interaktywne, jak Minecraft: Story Mode czy Bear Grylls: Ty kontra dzicz.

Na tej stronie:

Gry Netflix - co to jest?

Gry Netflix to oryginalne produkcje, dostępne ekskluzywnie dla abonentów platformy streamingowej. Usługa dostępna jest dla urządzeń z systemem Android w wersji 8.0 Oreo lub nowszej i produktów Apple z systemami iOS oraz iPadOS w wersji co najmniej 15.0. Gry nie są oparte na chmurze obliczeniowej, a zamiast tego wymagają pobrania i instalacji ze sklepu Google Play lub AppStore.

Jak pobrać grę z Netflix na urządzeniu Android - poradnik krok po kroku

Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, jest uruchomienie aplikacji Netflix z poziomu ikony na pulpicie lub w liście wszystkich programów. Zalecane jest wcześniejsze zaktualizowanie aplikacji, do najnowszej dostępnej wersji, z poziomu sklepu Google Play.

poradnik_gry_netflix_krok_0

Po zalogowaniu się na swój profl zaczynamy od strony głównej. Należy przejść do zakładki „Gry”, klikając w ikonkę kontrolera na dolnym pasku funkcyjnym.

poradnik_gry_netflix_krok_1

W zakładce „Gry” zobaczymy aktualnie oferowane tytuły wraz z krótkimi filmikami przedstawiającymi fragment rozgrywki. Aby kontynuować, klikamy na nazwę interesującej nas gry.

poradnik_gry_netflix_krok_2

Przechodzimy tym samym do proflu gry. Tutaj możemy zobaczyć więcej zrzutów ekranu z wybranej produkcji, przejrzeć podobne gry oraz powiązane seriale. Aby zainstalować grę, klikamy w przycisk Instaluj grę.

poradnik_gry_netflix_krok_3

Zostaniemy przeniesieni do podobnego ekranu, tym razem w sklepie Google Play. Klikamy przycisk Zainstaluj.

poradnik_gry_netflix_krok_4

Po instalacji gry uruchamiamy ją z poziomu ikony na pulpicie lub w liście programów, tak jak każdą inną aplikację w systemie Android. Wybieramy jeszcze tylko profil użytkownika, tak jak przy oglądaniu seriali na Netflix, i możemy rozpocząć zabawę.

poradnik_gry_netflix_krok_5

Jak pobrać grę z Netflix na urządzeniu iOS oraz iPad OS - poradnik krok po kroku

Najpierw uruchomiamy aplikację Netflix z poziomu ikony na pulpicie. Zalecane jest wcześniejsze zaktualizowanie aplikacji, do najnowszej dostępnej wersji, z poziomu sklepu AppStore.

poradnik_gry_netflix_krok_6

Po zalogowaniu się na swój profl zaczynamy od strony głównej. Odnośnik do zakładki z grami powinien znajdować się pomiędzy kartami filmów. Przewijając go w lewo lub prawo, wybieramy jedną z gier, klikając na jej ikonę.

poradnik_gry_netflix_krok_7

Przechodzimy tym samym do proflu gry. Tutaj możemy zobaczyć więcej zrzutów ekranu z wybranej produkcji, przejrzeć podobne gry oraz powiązane seriale. Aby zainstalować grę, klikamy w przycisk Pobierz grę.

poradnik_gry_netflix_krok_8

Zostaniemy przeniesieni do podobnego ekranu, tym razem w sklepie AppStore. Klikamy przycisk Pobierz.

poradnik_gry_netflix_krok_9

Po instalacji gry uruchamiamy ją z poziomu ikony na pulpicie, tak jak każdą inną aplikację w systemie iOS. Wybieramy jeszcze tylko profil użytkownika, tak jak przy oglądaniu seriali na Netflix, i możemy rozpocząć zabawę.

poradnik_gry_netflix_krok_10

Lista dostępnych gier

W tym momencie, dla abonentów Netflixa przygotowano 5 gier. Ich listę zamieszczamy poniżej.

  • Stranger Things 3: The Game;
  • Stranger Things: 1984;
  • Shooting Hoops;
  • Teeter (Up);
  • Card Blast.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami