God of War: Ragnarok - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, nowości, świat i gameplay.

God of War: Ragnarok to sequel wydanego trzy lata temu hitu z PlayStation. Poprzednia odsłona serii zrewolucjonizowała formułę rozgrywki znaną ze starszych części cyklu. Kolejna gra stawia już na lekką ewolucję nowej formuły.

To bezpośrednia kontynuacja, w której poznamy dalsze losy Kratosa i jego syna, Atreusa. Ponownie odwiedzimy różne krainy z mitologii nordyckiej.

Pod względem rozgrywki, God of War: Ragnarok ponownie stawia na eksplorację oraz dynamiczną, efektowną i brutalną walkę. Nie zmienia się perspektywa i sposób przedstawienia akcji - cała gra, podobnie jak poprzednia, będzie pokazana w formie jednego ujęcia, bez widocznych cięć.

  • Premiera: 2022
  • Platforma: PS4, PS5
  • Gatunek: gra akcji, TPP
  • Wersja językowa: polska (dubbing)
  • Producent: Santa Monica Studios
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Data premiery

Przedstawiciele studia Sony Santa Monica poinformowali, że chcą wydać God of War: Ragnarok w 2022 roku. Nie podano jednak dokładnej daty premiery czy nawet kwartału, w którym miałaby się ukazać nowa część serii.

Sequel trafi na PlayStation 5, ale także na PS4.

god_of_war_ragnarok_3
Powrócą znane postacie

Fabuła i postacie

Historia w God of War: Ragnarok rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z ostatniej części. Sugeruje to wygląd Atreusa, który wyraźnie urósł i dojrzał. Razem z Kratosem postarają się powstrzymać apokalipsę - tytułowy ragnarok.

Pierwszy zwiastun gry jasno wskazuje też, że Atreus chce poznać odpowiedzi na wiele pytań związanych ze swoim pochodzeniem. Nawet jeśli miałoby to doprowadzić do eskalacji konfliktu z panteonem.

Jednym z głównych wątków, przynajmniej w pierwszym etapie przygody, będzie podróż do miejsca, w którym uwięziony został Tyr - nordycki bóg wojny. Ma on pomóc bohaterom w osiągnięciu celu.

god_of_war_ragnarok_2
Nie zabraknie nowych wrogów

Tyr został uwięziony przez Odyna, więc bohaterowie liczą, że będzie chciał zemścić się na swoim ojcu. Inni bogowie też odebrają ważną rolę w historii - choćby Thor. Powrócą też postacie znane z poprzedniej części, jak choćby Freya.

Warto też podkreślić, że God of War: Ragnarok ma być zakończeniem nordyckiej sagi. Twórcy nie przygotowali więc trylogii. To z kolei oznacza zapewne, że w następnych częściach odwiedzimy krainę z innej mitologii. Być może egipskiej?

Rozgrywka

Jeśli chodzi o mechanikę i elementy rozgrywki, God of War: Ragnarok pozostaje wierny temu, co zaoferowano w grze z 2018 roku. Tamten tytuł mocno odmienił oblicze cyklu, więc deweloperzy uznali zapewne, że za wcześnie jeszcze na kolejne większe zmiany.

Nie zabraknie jednak nowości - to między innymi wykorzystanie psiego zaprzęgu do podróżowania, nowe kombosy, ataki i elementy wyposażenia. Kratos może na przykład wyposażyć różne rodzaje tarcz, a każda zaoferuje inne defensywne bonusy czy umiejętności.

god_of_war_ragnarok_1
Jedna z nowości to psi zaprzęg

Podstawy pozostają niezmienione. Ragnarok to wciąż gra akcji, w której sterujemy Kratosem, obserwując go zza pleców. W walce wykorzystamy ponownie topór, a także wprowadzone pod koniec poprzedniej odsłony Ostrza Chaosu.

Niewykluczone, że twórcy wprowadzą też nowe rodzaje broni, ponieważ zaznaczyli już, że chcą zaoferować graczom większy wybór w zakresie stylu rozgrywki.

Atreus będzie bardziej pomocny podczas potyczek. Nie ograniczy się już tylko do strzelania z łuku, choć nadal będzie to jego specjalizacja. Użyje też jednak specjalnych zdolności - na przykład szarży na magicznym wierzchowcu.

Pierwszy zwiastun sugeruje też, że różnorodność przeciwników będzie odczuwalnie większa niż w poprzednim God of War.

Gameplay

Deweloperzy opublikowali do tej pory tylko jeden materiał wideo z rozgrywką. To trailer fabularny, prezentujący też jednak gameplay. Możemy zauważyć podobieństwa do poprzedniej części, ale też różne nowości.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami