Fortnite - sezon 6: wyzwania i zadania

Jak je wykonać i co dają.

Wyzwania w Fortnite to specjalne zadania, które gracze mogą realizować w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas meczu. Gwarantują też zdobycie nagród, między innymi skinów, w ramach Karnetu Bojowego.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o wyzwaniach w Fortnite, a także spis najtrudniejszych zadań, wraz z szczegółowym opisem ich realizacji.

Spis treści:

Wyzwania w Fortnite (rozdział 2, sezon 6)

Poniżej spis najważniejszych wyzwań:

Pozostałe, przykładowe wyzwania 6. sezonu:

  • Stwórz przedmioty (3)
  • Etap 1 z 2 - Zbierz części mechaniczne z pojazdów, przyczep, busów i traktorów (5)
  • Etap 2 z 2 - Stwórz bronie pierwotne z kości i broni prowizorycznych (3)
  • Pokonaj dystans szybując (1000)

Zestawienie będziemy aktualizować w miarę pojawiania się kolejnych zadań.

Jak działają zadania

Zadania (lub wyzwania) to różne cele, za realizację których otrzymasz PD, czyli punkty doświadczenia. Im więcej masz punktów doświadczenia w danym sezonie, tym wyższy poziom Karnetu Bojowego, co z kolei wiąże się z coraz atrakcyjniejszymi nagrodami.

fortnite_sezon_6_wyzwania_4

Wyzwania są różne: jedne wymagają odwiedzenia konkretnej lokacji, inne zlikwidowania przeciwnika za pomocą określonej broni. Niektóre wymagają też skorzystania z nowych mechanik wprowadzonych w sezonie.

Dawniej wyzwania zmieniały się co tydzień, jednak Epic Games zrezygnowało z takiego podziału. Teraz zadania mają różny czas realizacji, ale dzięki przejrzystym menu wszystko jest odpowiednio wyjaśnione.

Aby przejrzeć dostępne aktualnie wyzwania, kliknij na przycisk Zobacz zadania w głównym menu gry.

fortnite_sezon_6_wyzwania_1

Na górze zobaczysz zakładki związane z kategoriami. Pierwsza (1) pokazuje wszystkie aktualne wyzwania, druga (2) zadania związane z sezonem, a trzecia (3) klasyczne wyzwania z nagrodami w postaci PD.

fortnite_sezon_6_wyzwania_2

Przy wyzwaniu zobaczysz jego treść, nagrodę (4) oraz - w niektórych przypadkach - czas (5), jaki masz jeszcze na jego ukończenie.

fortnite_sezon_6_wyzwania_3

Jeżeli zadanie związane jest z konkretnym rejonem mapy, to wybranie go zaznaczy tę lokację na mapie po prawej stronie.

Co otrzymujemy za wyzwania

Opisane wcześniej zadania wykonujemy po to, aby otrzymywać nagrody w postaci PD. Punkty doświadczenia dodają się do puli, która zwiększa poziom Karnetu Bojowego.

Każdy kolejny poziom Karnetu Bojowego to jedna nagroda. Niektóre z nich są darmowe - co widać na ekranie Karnetu Bojowego - ale aby zdobyć całą resztę, musisz nie tylko osiągnąć odpowiedni poziom, ale również wykupić płatną wersję przepustki. Więcej informacji na naszej stronie o Karnecie Bojowym 6. sezonu Fortnite.

fortnite_sezon_6_karnet_bojowy

Nagrody z Karnetu to różne przedmioty kosmetyczne - przy czym najatrakcyjniejsze są skiny postaci - a także, okazyjnie, wspomniane już V-dolce.

Następnie: Fortnite - sezon 6: mapa [nowości i zmiany]

Spis treści: Fortnite - sezon 6: poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fortnite - Płaszcz Łowcy: jak stworzyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami