Forgotten City - Quid Pro Quo: rozmowa, poszukiwanie Al'a, znalezienie ukrytego miasta

Ustawienie wyglądu postaci, ruiny, Al.

Grę Forgotten City i jednocześnie pierwszą misję zaczynamy przy ognisku, gdzie rozmawiamy z nieznajomą.

Na tej stronie:

Wygląd, imię i bonusy postaci

W trakcie dialogu przechodzimy przez kolejne ekrany, gdzie wybieramy płeć (1) , kolor skóry (2) oraz nadajemy imię postaci (3)

001

Kliknij tutaj, żeby otworzyć zdjęcie w nowym oknie i większym rozmiarze.

Pierwsze dwie decyzje potwierdzamy naciskając przycisk A/X na padzie lub klawisz ENTER na klawiaturze, zaś ostatnią przez wybranie opcji Save Choices & Continue.

Teraz konieczne będzie ustalenie powodu dla którego znaleźliśmy się w tym miejscu. W zależności od wybranej w nowym oknie opcji dialogowej otrzymamy jeden z czterech dostępnych bonusów:

  • Archeologist (4) - w trakcie rozmów pojawią się dodatkowe opcje dialogowe. Zyskamy również znajomość pisma w języku łacińskim.
  • Soldier (5) - otrzymujemy pistolet z dziesięcioma pociskami do wykorzystania w dowolnym momencie. W trakcie gry nie znajdziemy żadnych dodatkowych pocisków.
  • Fugitive (6) - prędkość biegu bohatera zostanie zwiększona o 25%
  • Amnesiac (7) - wytrzymałość bohatera zostanie zwiększona o 50%.
002

Po ustaleniu szczegółów dotyczących naszej postaci, zostaniemy poproszeni o przeszukanie ruin w celu znalezienia mężczyzny o imieniu Al. Niezależnie od naszej decyzji podejmiemy się tego zadania.

W międzyczasie możemy zadać kobiecie kilka pytań dotyczących świata gry (8). Po wybraniu jednej z opcji i wypełnieniu dialogu pojawi się możliwość zakończenia rozmowy (9). Otrzymamy wtedy w prezencie latarkę, która oświetli nam ciemne zakamarki.

003

Po tym zdarzeniu zyskujemy kontrolę nad bohaterem i zaczynamy właściwą rozgrywkę.

Dotrzyj do ruin - Enter the ruins

Zadanie to wymaga od nas jedynie przejścia w stronę znajdujących się nieopodal ruin. W międzyczasie na ekranie pojawią się informacje dotyczące podstaw sterowania. Szczególnie przydatna jest opcja wyciągania latarki (strzałka w prawo na padzie lub ruch w górę kółkiem myszy).

W celu zakończenia zadania idziemy w kierunku znacznika (10).

004

Dowiedz się, gdzie znajduje się Al - Search for clues about Al's whereabouts

Zadanie rozpocznie się od razu po przekroczeniu znacznika. Wchodzimy po schodach w głąb ruin, a następnie kierujemy się w stronę budynku w oddali (11). W międzyczasie uczymy się umiejętności sprintu (przycisk LT/L2 na padzie lub klawisz SHIFT na klawiaturze).

005

Po dotarciu do drzwi odczytujemy zawieszoną na nich notatkę (12). Przejście wtedy samoistnie się otworzy, a my wchodzimy do środka. Zadanie automatycznie zostanie wtedy oznaczone jako wykonane.

006

Znajdź wejście do ukrytego miasta - Find the entrance to the secret city

Kolejny punkt misji wymaga od nas znalezienia wejścia do ukrytego miasta. W tym celu przechodzimy przez nowo otwarte drzwi i stajemy na krawędzi platformy ozdobionej malunkiem (13). Obciążona przechyli się, a my spadniemy w dół prosto do podziemnego basenu.

007

Po wylądowaniu w wodzie kierujemy się w stronę wyjścia (14). Gdy wyjdziemy na brzeg zadanie zostanie zakończone.

008

Podążaj śladami Ala - Follow Al's trail

Po dotarciu do przejścia kierujemy się schodami na górę i idziemy przed siebie przechodząc przez kolejne sale. Napotkamy na swojej drodze dwie pary pozornie zamkniętych drzwi (15). Wystarczy jednak wejść w nie, by się otworzyły.

009

Wydostajemy się na zewnątrz i kierujemy się ścieżką od paleniska do paleniska, aż dotrzemy do wzniesienia po drugiej stronie rozpadliny (16).

010

Na miejscu znajdujemy naszą zgubę w dość niespodziewanym stanie. Tym samym zadanie zostaje ukończone.

Odczytaj zawartość kamiennej tablicy - Read the stone tablet

Ostatnie zadanie wymaga od nas znalezienia i odczytania kamiennej tabliczki. Przedmiot znajdujemy na ziemi u stóp wisielca (17).

011

Po podniesieniu przedmiotu (przycisk A/X na padzie lub klawisz E na klawiaturze) misja zostaje ostatecznie zakończona.

Następnie: Forgotten City - Forget-me-not: poszukiwanie portalu, podróż w przeszłość

Spis treści: Forgotten City - Poradnik, Solucja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami