Forgotten City - Intruder: konfrontacja z zabójcą, uratowanie Fabii

Szansa na zdobycie łuku

Na tej stronie został opisany trop Intruder w grze Forgotten City. Zadanie to pojawi się po rozmowie z nieznajomą przy kamiennych schodach.

W ramach misji będziemy musieli zneutralizować zabójcę, który pojawił się w mieście. Jest to też szansa na zdobycie broni.

Na tej stronie:

Rozmowa z nieznajomą

Misja rozpocznie się w trakcie rozmowy z Fabią. Kobietę możemy znaleźć na rynku ukrywającą się na kamiennych schodach (1). Po zbliżeniu się rozmowa rozpocznie się automatycznie.

028

Fabia, bo tak na imię ma kobieta, poinformuje nas, że w mieście pojawił się zabójca i poprosi nas o pomoc. W celu zakończenia rozmowy musimy wybrać jedną z dwóch kwestii dialogowych (2).

029

W międzyczasie usłyszymy ostrzeżenie przed wejściem do świątyni. Niezależnie od tego co wybierzemy, kobieta wejdzie do budynku i po chwili zginie pod gruzami. W tej chwili nic nie mogliśmy nic na to poradzić.

Staw czoła uzbrojonemu mężczyźnie wkraczającemu do miasta - Confont the armed man entering the city

Zabójca pojawi się w mieście w momencie, gdy zbliżymy się do drzwi (3) znajdujących się za kamiennymi schodami. Automatycznie rozpoczniemy z nim rozmowę.

030

Znajdź sposób na zneutralizowanie uzbrojonego mężczyzny - Figure out how to neutralise the armed man

Podobnie jak w trakcie rozmowy z Fabią, również tutaj niezależnie od naszych starań sytuacja rozwinie się nie po naszej myśli. W trakcie dialogu zabójca oskarży nas o uczestnictwie w kulcie, a na koniec zaatakuje za pomocą łuku.

Czyn ten spowoduje złamanie Złotej Reguły, a nas zmusi do ucieczki w stronę określonego znacznikiem portalu (4) w ramach zadania Run. Po zresetowaniu pętli kierujemy się z powrotem w stronę kamiennych schodów, gdzie spotkaliśmy Fabię.

031

Na miejscu podejmujemy identyczną rozmowę jak na początku zadania. Tym razem jednak możemy w porę uprzedzić kobietę przed zagrożeniem. W tym celu należy wybrać nową kwestię dialogową ”Do not go in there!” (5). Dzięki temu, Fabia zmieni miejsce późniejszego spotkania na piekarnię, a jej życie zostanie ocalone.

032

Następnie, zmierzamy w kierunku drzwi łaźni. Tym razem po pojawieniu się zabójcy i rozpoczęciu rozmowy mamy możliwość skłamania na temat miejsca pobytu Quinctiusa (6).

033

Dzięki temu, wejdzie on do znanej nam już świątyni i wpadnie w pułapkę. W momencie śmierci postaci zadanie zakończy się. Nim odejdziemy warto przeszukać zwłoki. Zdobędziemy tym sposobem między innymi łuk stanowiący cel misji Straight as an arrow.

Spis treści: Forgotten City - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Forgotten City - Dying Gasp: rozmowa z Lucretią, zdobycie lekarstwa, pomoc Iulii

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami